Taş Üstüne Taş Koymadılar / Türker ERTÜRK

Taş Üstüne Taş Koymadılar / Türker ERTÜRK

İletigönderen Oğuz Kağan » Cum Şub 15, 2013 12:05

Taş Üstüne Taş Koymadılar

Gerçekten Erdoğan liderliğindeki AKP hükümetleri 2002’den bugüne kadar geçen süre içinde bu ülkede taş üstüne taş koymamışlardır. Göz boyayan, halkı kandırmaya çalışan, çıkarımıza olmayan ve geleceğimizi ipotek altına sokan emperyalist işbirlikçisi icraatlarıyla ülkemizi halen tüm ağırlığı ile yaşadığımız kargaşa ortamına sürüklemişlerdir.

Bırakınız taş üstüne taş koymayı, sürdürdükleri politikalarla ulusal menfaatlerimizi, her türlü değerlerimizi, milli birliğimizi, kutsal duygularımızı ve inancımızı sarsmak ve yok etmek için taşlamışlar, taşlamışlar ve taşlamaya devam etmektedirler.

Bu akıl dışı düşmanca yaklaşımlarının nedeni; Cumhuriyetimize, onun kurucu ideolojisine ve kurucusu Atatürk’e karşı duydukları kin, nefret ve devrimlerle yaşadıkları travmadır. Bu durumu küçük yaşta dayak yiyerek veya istismar edilerek büyüyen bir çocuğun erişkin olduğunda sağlıklı olmayan ruhsal durumuna benzetebilirsiniz.

En başarılı oldukları alan ekonomi

AKP hükümetlerinin 10 yılda bu ülkede yaptıklarına nereden bakarsanız bakınız tel tel dökülür ve elinizde kalır. En başarılı olduklarını iddia ettikleri ekonomimiz bile ağır hastadır ve aslında iflas etmiştir. Büyük Ortadoğu Projesi’ni gerçekleştirebilmek ve yeni anayasa ile birlikte ülkemizi fiilen bölebilmek için yaşam destek ünitesi (sıcak para) ile zorla ayakta tutulmaktadır.

8 Şubat 2013 tarihli Aydınlık’ta "Ereğli’de nüfusun yüzde 43’ü icralık" başlıklı bir haber vardı. Bu yazıyı kaleme almama bu haber neden oldu. Çünkü Karadeniz Ereğli Türkiye’nin en zengin yerlerinden biriydi. Eğer Karadeniz Ereğli böyle ise varın gerisini siz hesabın edin ülkenin diğer bölgeleri nasıl diye.

Karadeniz Ereğli 100 bini aşkın nüfusu ile Batı Karadeniz’de bulunan Zonguldak iline bağlı bir ilçemiz. İki yıldan fazla yaşadığım Garnizon Komutanlığı’nı da yaptığım bu ilçeyi çok hem de çok yakından tanıyorum.

Karadeniz Ereğli sıradan bir yer değil

İlçe olduğuna bakmayın. Üretimi, üretime dayalı olarak zenginliği, nüfusu, doğal güzelliği, kültürel/tarihi değerleri ve nitelikli insan gücü ile bağlı olduğu ili hatta Türkiye’deki illerin en az yarısını bile gölgede bırakacak durumda olan Karadeniz Ereğli 2008’lere kadar üretim ve zenginlik demekti. Son dört yıldır şehrin üzerine bir karabasan çökmüş ve her geçen gün daha fazla ağırlığını hissettirmeye başlamıştır.

Karadeniz Ereğli’nin zenginliği üretimden kaynaklanırdı. Burada taş kömürü üretimi, Erdemir’in yaptığı yılda 4,5 milyon ton yassı saç üretimi (Türkiye’nin yüzde 40’ı), çelik ve saç yan sanayi, 10 tersane ile gemi inşaat sanayi, gemi inşaat yan sanayi, fındık ve reçellik Osmanlı çileği üretimi, reçel fabrikası ve balıkçılık vardı.

Arkasında üretim olan zenginliğine ve halkının ulusal duyarlılığına dayanarak 2007’de garnizon komutanı olarak bir sosyal sorumluluk projesine öncülük ettim. Tarihsel olarak Karadeniz Ereğli ile beraber anılan İstiklal Savaşı’nın kahraman gemisi Alemdar bu proje gereğince yeniden yapıldı ve müze haline getirilerek şehrin en görkemli yerine kondu.

1 trilyon kaynak yaratıldı

Alemdar’ın yapılması ve müze haline getirilmesi için eski parayla yaklaşık 1 trilyon TL kaynak bu şehrin üreticilerinden ve halkından gönüllülük esasına göre yaratıldı. Alemdar gemisi 4 parça halinde Karadeniz Ereğli’nin en büyük 4 tersanesinde inşa edildi. Tersane sahiplerini tarihimiz için çok önemli olan ve gelecek nesillere örnek teşkil edecek bu faaliyet için ben ikna ettim. Bunun tanığı Karadeniz Ereğli halkıdır. Bu arada projeye ERDEMİR’in katkıları da yadsınamaz.

Ama Alemdar için karşılıksız destek veren bu tersaneler bugün bitmiştir. Alemdar’a ait 4 parçadan birini yapan Madenci Tersanesi kapanmıştır. Tersaneler kenti olan Karadeniz Ereğli’de mevcut 10 tersanenin 9’unda üretim durmuştur.

Tersanelerde çalışan 12 bin işçiden bugün sadece 150’si işlerine devam etmektedir.

AKP’nin ekonomik politikaları sayesinde üretim ve zenginlik kenti Karadeniz Ereğli fakirleşmiş olup ve kan ağlamaktadır. Ayrıca üretimin kalesi olan ERDEMİR’de askere karşı yapılan düşmanlıktan yeterince nasibini almıştır. Çünkü ERDEMİR bir OYAK iştirakidir.

Bunlar ülkemizi bitirdiler

Şubat 2012 itibarıyla 100 bin nüfuslu Karadeniz Ereğli’de 43 bin insan icralıktır. Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı 1474 şirketin kapısına kilit vurulmuştur. İflaslar, işten çıkarmalar ve ödenemeyen borçlar nedeniyle intihar vakaları ve boşanmalar artmıştır. İşsizlik ve ekonomik sıkıntı nedeniyle 20 bin kişi ilçeyi terk etmiştir.

Alemdar gemisinin inşasına en çok destek verenlerin başında gelen Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem’i Çarşamba akşamı aradım ve sordum "İlçenin durumu nasıl?" diye. İrfan Erdem "Karadeniz Ereğli bitmiştir" dedi ve ekledi "İyi ki Alemdar’ı zamanında bitirdiniz yoksa o da kızakta kalacaktı!"

Telefonu kapadıktan sonra düşündüm Karadeniz Ereğli’yi bitirmişler çok mu, bunlar ülkemizi bitirdiler. AKP, üreten, zenginleşen, çevresi için cazibe merkezi olan, gemi ve çelik ihracatı ile ülkemize döviz kazandıran, esnafı ve sıradan insanı dahil herkese refah sağlayan ve göç alan bir bölgeyi evlere şenlik yalan yanlış işbirlikçi ekonomik politikaları ile bitirdiler, fakirleştirdiler ve göç veren bir bölge haline getirdiler.

Saygılar sunarım.

Türker ERTÜRK, 15 Şubat 2013
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12207
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Türker ERTÜRK

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x