Tayyip Erdoğan'dan Cami Çıkışı 'Evet' Avı!

Tayyip Erdoğan'dan Cami Çıkışı 'Evet' Avı!

İletigönderen Oğuz Kağan » Cum Eyl 10, 2010 11:41

CAMİ ÇIKIŞI 'EVET' AVI!

Bayram Namazı’nı dahi fırsat bilen Başbakan Erdoğan cami kapısında miting yapmakta mahzur görmedi. Erdoğan’ın istismarı tepki topladı.

Bu kadarına da pes!
BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Sultanbeyli Merkez Camii’nde kıldığı Bayram Namazı sonrası camiden çıkanlara referandum için ’Evet’ propagandası yaptı. Başbakan’ın bayramlaşma yerine ‘Evet’ avcılığı yapması “Bu kadarına da pes” dedirtti. Erdoğan yine yargı konusundaki ‘arka bahçe’ polemiğini sürdürdü.

‘Hayır’cılara hakaret
SULTANBEYLİ’den sonra Sancaktepe ve Çekmeköy’de de seçim otobüsünün üzerinde propaganda yapan Erdoğan, ‘Hayır’ oyu kullanacaklar için de şöyle dedi: Buraya gelirken ‘Bölünmeye hayır’ yazılı bir pankart gördüm. ‘Hayır’ diyenler, eleştirdikleri o Silopi’dekilerle şimdi aynı şekilde hareket ediyorlar.

Namaza seçim otobüsü ile gitti
AKP Genel Başkanı ve Başbakan Tayyip Erdoğan sonunda Bayram Namazı’nı da referandum malzemesi yaptı. Sultanbeyli Merkez Camii’nde Bayram Namazı’nı kılan Erdoğan, kapı önünde de miting tertipledi. Camiye getirilen AKP seçim otobüsü namaz sonrası referandum platformuna dönüştü. ‘Hayır’lı en ufak faaliyeti engellemek için elinden geleni yapan kolluk kuvvetleri, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Dini siyasete alet ettirmeyin” genelgesine rağmen caminin hemen yanı başındaki ‘Evet’ mitingine sessiz kaldı.

Cami önünde ‘evet’ mitingi
Başbakan Erdoğan bu kez, bayram namazına seçim otobüsüyle gitti. Namazın ardından, cami önünde miting düzenleyen Erdoğan, vatandaşlardan referandumda anayasa değişikliğine ‘Evet’ oyu vermelerini istedi.

Haber: Salim YAVAŞOĞLU

Başbakan Tayyip Erdoğan, referandum çamlışmalarına camiyi de karıştırdı. Erdoğan, Sultanbeyli Merkez Camisi’nde kıldığı bayram namazının ardından cami önünde miting düzenledi. Başbakan Erdoğan, AKP’ye ait seçim otobüsüne geçerek, meydanda AKP’lilerin topladığı vatandaşlara hitap etti. Başbakan Erdoğan, “Bu bir anlamlı buluşma. Bu anlamlı buluşmanın en önemli yanı 3 gün sonra ülkemizde anayasa değişikliği paketiyle ilgili bir halk oylaması yapılacak. Biliyorum ki Türkiye’de ilçeler arasında rekoru Sultanbeyli elinde bulunduracak” diye konuştu.

‘Evet’ çağrısı yaptı
Erdoğan, Anayasa değişikliğinde üstünlerin hukukundan, hukukun üstünlüğüne geçişin var olduğunu öne sürdü. Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti: “Zira, bu ülke bu üstünlerden çok çekti. Kimdir bu üstünler? Bunlar darbe anayasasından yana olan zihniyettir. Bunlar bu millete ’göbeğini kaşıyan adamlar’ diyenlerdir. Bunlar benim milletime ’bidon kafalı’ diye hitap eden zihniyettir. Bunlar statükodan yana olanlardır. Bunlar kurdukları o saltanat zincirinin yıkılmasından endişe edenlerdir. Fakat artık bu milletin evlatları, tüm bu Anadolu topraklarına, bu vatanlarına sahip oluyor. Ayrılıkları ortadan kaldırıyoruz.” Gelirken yolda bir pankart gördüğünü ve pankartta “bölünmeye hayır” denildiğini ifade eden Başbakan Erdoğan, “Biz birliğe, beraberliğe, bütünlüğe ’evet’ diyoruz, bölünmeye ’hayır’diyenler ’evet’ diyorlar. Eleştirdikleri o Silopi’dekilerle şimdi beraber hareket ediyorlar” dedi. “Hayır cephesinde CHP, MHP, BDP, YARSAV, TKP, İşçi Partisi ve çeteler var” diyen Erdoğan, “İstiyorum ki bunlar pazar günü sandıklarda ’evet’ olarak dile gelsin” şeklinde konuştu.

Hedefinde yine ‘Hayır’cılar vardı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cami önünde yaptığı mitingin ardından parti otobüsüyle Sancaktepe ve Çekmeköy’e gitti. Sancaktepe’de parti otobüsü üzerinden halka hitap eden Erdoğan, referandumda “evet’oyunu, demokrasinin ve özgürlüklerin gelişmesi, Türkiye’de üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğünün egemen olması için istediklerini söyledi. Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: ” (Yargı birilerinin arka bahçesi olayacak) dedik, rahatsız oldular. Niye rahatsız oluyorsunuz? Ne dedik ’milletin arka bahçesi olacak’. Neresi yanlış? Türk milleti adına kararı verenler milletin ön bahçesi olmalıdır ifadesinden niye rahatsız oluyorlar? Tabi ki milletin ön bahçesi olacaksınız. Bu ülke, ’bizi buraya getiren irade böyle emrettiği için idam kararını verdik’diyenleri gördü. Erdoğan, şunları kaydetti: “Türkiye’de 11 bin hakim ve savcı var. Rahatsızlık nerede? Rahatsızlık şurada? Türkiye yenileniyor. 11 bin hakim ve savcının 10 tane üye seçmesine razı değiller. Niye razı olmuyorsunuz? Kurdukları tezgah bozuluyor, rahatsızlık burada. Biz atamıyoruz, onlar atıyor. Niye rahatsız oluyorsunuz?”

Bardakoğlu uyarılar yapmıştı
Başbakan Tayyip Erdoğan, cami önünde ‘evet’ mitingi yaparken Diyanet İşleri Bakanlığı, dinin siyasete alet edilmemesi konusunda bir genelge yayımlaşımştı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, referandum dolayısıyla 81 il müftülüğü, eğitim merkezi müdürlükleriyle din hizmetleri müşavirlik ve ataşeliklerine referandum ile ilgili yasakları hatırlatan genelge göndermişti. Bardakoğlu, genelgede başkanlığın tarafsızlığına gölge düşürecek veya tarafsızlığı konusunda şüphe yaratacak her türlü söz ve hareketten kaçınılacağı yönündeki inancını ifade etti. Genelgeye göre, müftülük hizmet binalarında, cami ve Kur’an kurslarında, buraların bitişiğinde altında veya müştemilatı sayılan yerlerde bulunan imalathane dükkan veya boş işyeri gibi mekanlarda her ne ad altında olursa olsun hiçbir halkoylaması çalışması yapılmaması, parti ve halkoylaması büroları açılmaması ya da afiş veya bayraklarla süslenmemesi konusunda ilgili dernek ve vakıf yöneticileri veya kiracılar uyarılarak, bu tür faaliyetler önlenecek. Yetkisiz ve sorumsuz kişilere vaaz ettirilmeyecek, vaaz ve hutbelerde dini ve milli bütünlüğü pekiştirecek konulara ağırlık verilecek. Vaazlarda hiçbir şekilde siyaset yapılmayacak, iç ve dış politika konularına girilmeyecek, ima yoluyla da olsa herhangi bir siyasi parti, kişi ve zümrenin lehine ve aleyhine olabilecek konuşmalardan ve davranışlardan sakınılacak.


YENİÇAĞ, 9 Eylül 2010
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12291
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Halk Oylaması Yazıları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x