Tekel İşçilerinin Sizin Yardımlarınıza İhtiyacı Var

Sitemiz hakkında duyurular buradan bildirilecektir..

Re: Tekel İşçilerinin Sizin Yardımlarınıza İhtiyacı Var

İletigönderen Ram » Çrş Oca 20, 2010 18:34

kayhantheleo yazdı:Merhaba Arkadaşlar;

Kolay olup olmadığını bilmiyorum ama bir cep hattı açılsa (hani 4 rakamlı olan) ve insanlar mesaj atsa. Bu tembellik çağında en azından bunu kolay yapar insanlar. Kendine faydası olmasa da kardeşlerine faydası olur. Bu arada ben banka hesabını kullanacağım ama her akşam haberlerde 3-4 mesaj da atarım hani.

Diğer taraftan direnişin simgesi bir logo vb bir çalışma yapılsa ve eşantiyon işi yapan arkadaşlardan biri bu işi maliyetine üretip arkadaşlar yararına direniş alnında fiili olarak satılsa . (Örnek olarak: Güneşi söndürmeye çalışan hortum olabilir. Hortum olmak değil ama güneş olmak isteyenler alacaktır diye umuyorum)

Ben İstanbul'dayım bu direnişin İstanbulda da ve hatta diğer şehirlerde çok merkezi yerlerde bir mini stand gibi uzantısı olsa fena mı olur. En azından TV'de bakmaya utanan veya dizilerden kafasını kaldıramayanların da göreceği birşey olur. Standın üzerinde duran pankarta da yaratıcı bir şeyler yazılabilir " . Kötüler propaganda yapmayı hiç bırakmadı ve bırakmayacak çünkü.
Saygılarımla

Bu öneriyi iletiriz, hat açarlarsa yararlı olabilir. Yalnız itfayeciler de eylem yaparken, "güneşi söndürmeye çalışan hortum" gibi bir imlek olmaz.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Oca 20, 2010 19:51

KEMALİST yazdı:Arkadaşlar ben çevremden Atkı, Bere, Eldiven, Battaniye gibi eşyalar topladım ama istanbuldayım bunları İşçi Kardeşlerimize ne şekilde ulaştırabilirim? Teşekkür ederim.

TEKGIDA-İŞ - Ankara 0312 433 4955
veya
Istanbul - Cevizli TekGıda-İş 2. Bölge Bşk Yunus Durdu ve Tekel İşçisi Fahri Çetin'e 0532 / 540 77 97

ulaşınız. Sizi yönlendireceklerdir.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen antalyalim » Çrş Oca 20, 2010 22:40

Türk-Kan Facebook'dan gönderdigin mesaji listemdeki herkese ilettim.
Bizim de corbada tuzumuz olsun. Ne gerekiyorsa yapilmasi sarttir.
Kullanıcı küçük betizi
antalyalim
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı

İletiler: 522

İletigönderen KEMALİST » Prş Oca 21, 2010 0:28

Teşekkür ederim. Saolun.
Kullanıcı küçük betizi
KEMALİST
Üye
Üye

İletiler: 0

İletigönderen baragakal » Cum Oca 22, 2010 18:46

Isçiler kadin erkek çadirlarda (erkekler agirlikta), çadirlara geldikleri ilin adini yazmislar, her sive konusuluyor, Tokat, Hatay, Adiyaman, Diyarbakir... Usuyorlar ama kararli gorunuyorlar. Ortaya varilleri koymuslar, içinde odun yakip isinmaya çalisiyorlar, gittigimde Çankaya belediyesinin getirdigi nakliye alti ahsap kasalari paylasiyorlardi.

Çadirlarin Sakarya Caddesi girisinde "bar emekçileri yaninizda" gibi bir pankart var! Gece Sakarya caddesinin bazi bar sahipleri içerde nobetçi personel birakip isçilerin içerde uyumasina izin veriyormus, isçiye çevreden destek de var, durumdan sikayet de var, bazi esnaf çadirlar yuzuden isyerini kapatmis; musteri gelemiyor-giremiyor, ekmegimizden olduk diyorlar.

Ozellikle battaniye, bogazli kazak, polar ve bere istiyorlar. Moralleri oturup muhabet etmeye çok uygun degil, zaten yeterli sandalyeleri de yok, ama disardan insanlarin bir selamina, destek belirten 2 kelamina kesinlikle ihtiyaçlari var, Ankara'da olan arkadaslara ugramalarini oneriyorum.
Kullanıcı küçük betizi
baragakal
Salık Takımı
Salık Takımı

İletiler: 377

Önceki

Şu dizine dön: Duyurular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x