Terörist Öldüren 17 Asker Tutuklandı

Genel & Güncel Konular

Terörist Öldüren 17 Asker Tutuklandı

İletigönderen Türk-Kan » Çrş May 23, 2012 12:53

Terörist Öldüren 17 Asker Tutuklandı

Van'da 3 yıl önce 2 pkklı ile pkklılara yardım ve yataklık eden bir kişinin öldürüldüğü operasyonla ilgili başlatılan soruşturmada bir emekli Albay, 1 Binbaşı, 1 üsteğmen, 1 astsubay ile 13 Uzman Çavuş tutuklandı.

ASKERLER ARKADAŞLARI İLE VEDALAŞTI, GÜLE OYNAYA CEZAEVİNE GİTTİ
tıklayın: http://www.dha.com.tr/dhavideogaleri.asp?vid=316075

Van'ın Çaldıran İlçesi'ne bağlı Buğullukaynak Köyü yakınlarında 3 yıl önce yapılan operasyonda 2 pkklı ile saklandıkları evde onlara yardım eden bir kişi öldürüldü.

Operasyona katılan bir askerin, pkklılar ile yardım ve yataklık eden kişinin infaz edildiğini ileri sürerek yaptığı ihbar üzerine soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında Erciş'te Savcılıkça ifadeleri alındıktan sonra Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevkedilen dönemin Van İl Jandarma Alay Komutanı emekli Albay Vecihi Halil İyigün ile muvazzaf askerler, dönemin Jandarma Özel Harekat Tabur Komutan Yardımcısı Binbaşı Hakan Başaklıgil, Üstteğmen Muhlis Çolak, Astsubay Başçavuş Kabil Tanyeli, Jandarma Özel Harekat timinde görevli uzman çavuşlar İsmail Taşdemir, Hasan Kaya, Ünal Demirbaş, Hasan Emir, Mustafa Küpeli, Abdülkadir Karaca, Abdülmütalip Ateş, Mustafa Perpil, Mehmet Kocaboğa, Hamza Çelik, Hüseyin Güzel, Mevlüt Mete ve Özgenç Soylu 'kasten adam öldürmek' suçundan tutuklandı.

ŞEHİT OLDU, TUTUKLANMAKTAN KURTULDU

Söz konusu operasyona katılan Uzman Çavuş Yusuf Tunagüzey'in Van'da 2010 yılında teröristlerin döşediği mayına basması sonucu şehit olduğu için tutuklanamadığı öğrenildi. Aynı timdeki üç uzman çavuşun ise çeşitli zamanlarda pkknın döşediği mayınlara basarak gazi oldukları bildirildi. Takma ayakla yaşamaya çalışan gazilerin tutuklanıp tutuklanmayacağı bilinmiyor.

Askerhaber, 22 Mayıs 2012
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Re: Terörist Öldüren 17 Asker Tutuklandı

İletigönderen bekonic » Çrş May 23, 2012 13:52

Tutuklanır(!)Normaldir(!) Bedellinin satması gerek değil mi !
Kullanıcı küçük betizi
bekonic
Üye
Üye
 
İletiler: 1
Kayıt: Çrş May 23, 2012 13:50


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 6 konuk

x