TERÖRİZMLE MÜCADELE VE KÜRESEL GÜÇLER / Mithat AKAR

Üniversiteli Gençler Burada Yazıyor

TERÖRİZMLE MÜCADELE VE KÜRESEL GÜÇLER / Mithat AKAR

İletigönderen mithat akar 1923 » Cum Eki 20, 2017 23:44

Anti-Emperyalizm ve Terörizmle Mücadele

İçinde bulunduğumuz dönemde terörizmle mücadele, aynı zamanda bölgesel - küresel egemenlik kurma amacında olan Batı merkezli devletlerle de mücadele etmeyi gerektirir. Farklı bir ifadeyle, terörizmle mücadele, anti - emperyalist, milliyetçi bir strateji ve inancı da gerektirir. Tam da bu yüzden, terörle (ve terörizmle) mücadele sağlam ve net bir milli güvenlik anlayışını, bölgesel ve uluslararası ölçekte bir mücadeleyi kapsamaktadır.

Çünkü küresel şer güçlerinin merkezi olan ABD; PYD/PKK, Barzani,PJAK gibi farklı adlarla desteklediği bölücü terör örgütünü başta Türkiye olmak üzere, bölge devletlerine karşı kullanmaktadır. ABD; Türkiye'de ve Ortadoğu'da istikrarsızlığı değişik yol ve yöntemlerle tırmandırarak, Kafkaslar, Balkanlar ve uzun vadede Asya üzerinde tam egemenlik kurma amacını gütmektedir..

Yukarıdaki nedenlere bağlı olarak, net bir şekilde şu tespiti yapabiliriz: ABD'ye, NATO'ya ve her türden emperyalizme karşı olmayan bir algı ve anlayış, terörle mücadelede kalıcı bir sonuç elde edemez.

Dipçe: Aşağıdaki fotoğraf, bölücü terör örgütü PKK ile organik bağı olmadığı iddia edilen PYD'nin alan hakimiyeti sağladığı Rakka'dan bir fotoğraf karesidir.
Resim

Mithat Akar
https://www.facebook.com/profile.php?id=100006232153226
Kullanıcı küçük betizi
mithat akar 1923
Üye
Üye
 
İletiler: 298
Kayıt: Çrş Ağu 28, 2013 16:18

Şu dizine dön: Gençlik Diyor ki

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x