Tertibe Karşı 100 Bin Ses - Yurtseverlik Suçsa Beni De Alın!

Sitemiz hakkında duyurular buradan bildirilecektir..

Siz ne düşünüyorsunuz?

Evet, itiraf ediyorum! Ben de Atatürk Devrimlerini savunma suçunu hâlen taammüden işliyorum. Yurtseverim, beni de alın!
31
100%
Hayretler içindeyim. O God (Aman Allah'ım), darbecileri nasıl savunabilirsiniz? Ben sivil bir demokrat olarak katılımcıları kınıyorum. Tasfiye olacaksınız, tasfiye!
0
Oy yok
Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın.
0
Oy yok

Toplam Oy : 31

İletigönderen Türk-Kan » Cum Eyl 25, 2009 13:36

AYDINLARDAN ERGENEKON MAHKEMESİNE DİLEKÇE:

Yurtseverlik suçsa Beni de alın!

“İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne

Suç: Atatürk Devrimlerini savunmak, vatanı ve milleti canından çok sevmek.

Suç tarihi: Halen devam etmektedir. İtiraf ediyorum! Ben de Atatürk Devrimlerini taammüden savunuyorum, vatanımı ve milletimi canımdan çok seviyorum.

Eğer bu suçsa, beni de alın, beni de yargılayın!”

http://www.aydinlik.com.tr/

“İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne

Suç tarihi: Halen devam etmektedir.

İtiraf ediyorum! Ben de Atatürk Devrimlerini taammüden savunuyorum, vatanımı ve

milletimi canımdan çok seviyorum.

Eğer bu suçsa, beni de alın, beni de yargılayın!”

Yukarıdaki satırları, bu ülkenin aydınlık, yurtsever insanları tarafından Ergenekon mahkemesine gönderilmek üzere hazırlanan ve imzaya açılan “Atatürk Devrimlerini Savunmak ve Yurtseverlik Suçsa, Beni de Alın” dilekçesinden aldım. Bu ülkenin aydınlık, yürekli yurtseverlerinin imzaladığı dilekçede aynen şöyle yazıyor:

“Ülkemizin değerli yurtsever aydınları, siyasi parti genel başkanları, rektörleri, bilim adamları, komutanları, gazetecileri ‘Ergenekon’ adı verilen soruşturma kapsamında özgürlüklerinden mahrum edilmişlerdir. Tutuklulukları cezaya dönüşmüştür. Bu yurtseverlerin tek suçu, Atatürk Devrimlerini taammüden savunmak, vatanı ve milleti canından çok sevmektir…”

“Beni de alın” dilekçesine yalnızca bir hafta içinde ve yalnızca birkaç ilde 30 bin yurtsever imza attı. Önümüzdeki günlerde imza kampanyası Türkiye çapında genişletilecek ve eminim imza sayısı yüz binlere ulaşacak.

Türkiye’nin yüz akı sanatçılarının, yazarlarının, bilim insanlarının öncülüğünde gerçekleşen bu imza kampanyası, tarihe, paramparça edilmek istenen bir ulusun, üzerindeki ölü toprağını atarak görkemli bir şekilde ayağa kalkışının en önemli kilometre taşlarından biri olarak geçecek. Kampanyanın ilk öncüleri olan, çoğunu yakından tanıdığım, dostluklarıyla övündüğüm, tanışmış olmaktan gurur duyduğum yurtsever aydınların isimlerini ben de köşemde ilan etmekten kıvanç duyuyorum:

“Muazzez İlmiye Çığ, Fikret Otyam, Banu Avar, Müjdat Gezen, Tarık Akan, Levent Kırca, Ataol Behramoğlu, Hayati Asılyazıcı, Alpaslan Işıklı, Nihat Genç, Ferhan Şensoy, Bertan Onaran, Suay Karaman, Nedim Saban, Meriç Velidedeoğlu, Şenal Sarıhan, Yavuz Top, Osman Şahin, Muzaffer Akyol, Yavuz Daloğlu, Hüseyin Haydar, Refik Saydam, Mustafa Özarslan, Neriman Oyman, Ahmet Leventoğlu, Enis Öksüz, Sarper Özsan, Sebahattin Şenoğlu, Tuğrul Göğüş, Hüseyin Avni Güler”.

Bu dilekçede imzamın bulunmasından şeref duyuyorum… Çünkü Atatürk Devrimlerini bilerek, tasarlayarak yani taammüden savunuyorum, savunmaya da devam edeceğim…

Ümit ZİLELİ, 23 Eylül 2009

Resim

Türk-Kan: BENİ DE ALIN!
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

Re: Yurtseverlik Suçsa Beni De Alın!

İletigönderen Oğuz Kağan » Cmt Eyl 26, 2009 11:38

"BENİ DE ALIN" DİYEN AYDINLAR HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Aydınların Ergenekon tertibine karşı başlattığı 'Yurtseverlik suçsa beni de alın" kampanyası, yeni katılımlarla her geçen gün büyüyor. Ergenekon mahkemesine dilekçe ile başvuran aydınlar listesine yenileri eklendi. Yurtdışından yeni dönen ressam Bedri Baykam, kampanya için 'Dönüşümde aldığım en güzel haber" dedi. Oyun yazarı Tuncer Cücenoğlu "ben de bu yürekli girişimin içindeyim" diyerek dilekçeye imza verdi. İşte isim isim "beni de alın" diyen aydınlar…

"İSTANBUL 13. AĞIR CEZA MAHKEMESİ'NE
Dosya No: 2008/209
Suç Tarihi: Halen devam etmektedir.
İtiraf ediyorum! Ben de Atatürk Devrimi'ni taammüden savunuyorum, vatanımı ve milletimi canımdan çok seviyorum. Eğer bu suçsa, beni de alın, beni de yargılayın!"

Türkiye'nin Ergenekon tertibine boyun eğmeyen aydınları, sanatçıları ve bilim insanları, işte bu dilekçeyi imzalayıp davaya bakan mahkemeye gönderiyor. Geçen hafta, aralarında Tarık Akan, Levent Kırca, Müjdat Gezen, Ataol Behramoğlu, Fikret Otyam, Alparsan Işıklı gibi isimlerin ilk imzaları atmasıyla başlayan kampanya; her geçen gün yeni isimlerin katılımıyla büyüyor. "Yurtseverlik suçsa beni de alın" kampanyasına yeni katılan aydın ve sanatçılardan bazıları şöyle:

Yönetmen Halit Refiğ
Ressam İbrahim Balaban
Ressam Bedri Baykam
Sanatçı Esin Afşar
Şair Seyit Nezir
Oyun yazarı Tuncer Cücenoğlu
Tiyatro ve Opera Sanatçısı Altan Günbay
Tiyatro sanatçısı Macide Tanır
Oyuncu Halil Kumova
Yazar İrfan Yalçın
Yazar Ali Sirmen
Araştırmacı Yazar Erol Bilbilik
Yazar Yetkin Aröz
Yazar Ahmet Yıldız
Yazar Ahmet Say
Yazar Öner Yağcı
Yazar Deniz Banoğlu
Müzisyen Hasan Hüseyin Demirel
Gazeteci Rafet Ballı
Doç. Dr. Cüneyt Akalın
Prof. Dr. Bengi Bugay
Yayıncı İsmet Arslan

Ulusal Kanal kampanyaya destek veren sanatçılarla görüştü. Ressam Bedri Baykam, kampanyayı, yurtdışından Türkiye'ye dönüşünde aldığı en güzel haber olarak niteledi. Dilekçeyi imzaladığını belirten Baykam, "Türkiye'nin bütün aydın insanlarının, bu tavrın arkasında olması lazım" dedi.

Oyun yazarı Tuncer Cücenoğlu da "Beni de alın kampanyasının "yürekli bir girişim" olduğunu söyledi ve kampanyada yer almaktan mutlu olduğunu belirtti.

Yazar İrfan Yalçın ise kampanyaya katılmanın bir görev olduğunu vurguladı.

Oyuncu Halil Kumova da "Birinci Cumhuriyetçiyim. Vatanımı çok seviyorum. Onun için kampanya da ben de varım" dedi.

Ulusal Kanal

Zafer: BENİ DE ALIN!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 12355

İletigönderen CihanTuran » Cmt Eyl 26, 2009 12:16

Cihan Turan:Beni De Alin! bende sucluyum,bende Atamizi, Vatanimi, Milletimi,Canimdan cok Seviyorum!!NE MUTLU TÜRK`ÜM!!!!Bu Essiz Vatan,Ezelden beri TÜRK tü ve Ebediyen Türk Kalacaktir!Aksini Hayal edip,bosuna cabalayan larin,Kulaklarina Küpe OLSUN!BIZ Hep Burda yiz!EMIN OLUN Se.....fsizler!Niceleri ugrasti,Sonuc ORTADA,deyilmi!?Bizler ile Ugrasmayin,Biz Asil Bir Milletiz,Bize Karsi Yazilan Bütün Senaryolari BOZMUS Bir Milletiz!Kaderinizi Zorlamayin,Her Türk ASKER Dogar,buda IKINCI Küpe olsun,sizlere!NE MUTLU KI Bana,TÜRK`ÜM!Tanri Türkü Korusun ve Yüceltsin!!
Kullanıcı küçük betizi
CihanTuran
Üye
Üye

İletiler: 15

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Eyl 26, 2009 13:48

Anket eklenmistir.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen Mustafa Recep » Cmt Eyl 26, 2009 19:39

Türk-Kan böyle bir konu açtığınız için çok teşekkürler...

ve elbette BENİ DE ALIN!
Kullanıcı küçük betizi
Mustafa Recep
Üye
Üye

İletiler: 417

İletigönderen ceylanmm » Cmt Eyl 26, 2009 19:49

Benide alin.Ne mutlu TÜRKÜM diyene.Ne mutlu ATATÜRKCÜYÜM diyene.Ne mutlu ULUSALCIYIM diyene.
Kullanıcı küçük betizi
ceylanmm
Üye
Üye

İletiler: 34

İletigönderen avrasya » Cmt Eyl 26, 2009 20:48

BENİ DE ALIN

Bugün bizleri alanlar,

Yarın kendileri girecek Silivriye..

Yüce Divanlarda yargılanmaya..

Parayla değil , sırayla ...

Bugün onların günü .

Yarın bizim.

Bu yüzden son gülen iyi gülecek..

Onlar da bunu biliyorlar, ancak elleri mecbur.

Tüm çabaları "Deliğe süpürülmemek" için ..
Kullanıcı küçük betizi
avrasya
Üye
Üye

İletiler: 279

İletigönderen yigitler » Cmt Eyl 26, 2009 21:16

Beni de alin! Hepimizi alin! Atuturkculer tukenmez! Cumhuriyet yikilmaz! Biz gidersek bile yerimizi baskalari alir! Biz Allah'tan baska kimseden korkmayiz!

TURKIYE LAIKTIR LAIK KALACAK!

NE MUTLU TURKUM DIYENE!
Kullanıcı küçük betizi
yigitler
Üye
Üye

İletiler: 600

İletigönderen Türk-Kan » Sal Eyl 29, 2009 13:34

Ulusal Kanal - Beni De Alın

Halil NEBİLER'in konukları Şair Hüseyin HAYDAR ve Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Ümit ZİLELİ

İzle

>> İNDİR <<

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen Yargan Kam » Sal Eyl 29, 2009 18:55

Yurt severlik suçsa,

insanlık suçsa,

kaliteli yaşam ve kaliteli toplum istemek ve bunun için çabalamak suçsa,

iyi niyet ve hoş görü suçsa,

samimiyet suçsa,

zamanının güzel insanlarının çabalarına, anılarına ihanet etmeyi lanetlemek suçsa,

inancımda 'melek' sıfatı taşıyan çocukların gelecekleri için kan ve ter dökmek suçsa,..

BENİ DE ALIN!
Kullanıcı küçük betizi
Yargan Kam
Üye
Üye

İletiler: 199

İletigönderen bezgin » Sal Eyl 29, 2009 21:35

Bu gidisle icerideki vatanseverlerin sayisi, disardakileri asacak.

Beni de alin, tatli su müslümanlari sizi!
Kullanıcı küçük betizi
bezgin
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 1394

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Eki 03, 2009 0:29

Ulusal Kanal - Beni De Alın II

Halil NEBİLER ve konukları "Beni de alın" diyor

DSP İstanbul Milletvekili Ayşe Jale AĞIRBAŞ

İzle

>> İNDİR <<

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Eki 11, 2009 2:17

Ulusal Kanal - Beni De Alın III

Halil NEBİLER ve konukları "Beni de alın" diyor

CHP Manisa Milletvekili Şahin MENGÜ

İzle

>> İNDİR <<

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

Re: Tertibe Karşı 100 Bin Ses - Yurtseverlik Suçsa Beni De Alın!

İletigönderen Türk-Kan » Pzt Oca 25, 2010 23:55

"Vatanseverlik suçsa beni de alın" diyen 100 bin yurttaşın dilekçesi, yarın saat 09.00'da İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne verilecek.

Eyleme; aydınlar, avukatlar ve yurttaşların katılacak. 100 bin dilekçenin mahkemeye tesliminden sonra, katılımcılar, Ergenekon davası'nı izlemek için Silivri Cezaevi'ne gidecek.

Aralarında Banu Avar, Rıza Zelyut, Bedri Baykam, Osman Şahin, Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'ın da bulunduğu aydınların çağrı metni şöyle:

AYDINLARDAN "BENİ DE ALIN" ÇAĞRISI

Yurttaşlarımızı, 26 Ocak 2010 saat 09.45'te bu dilekçeyi hep beraber Beşiktaş Adliyesi'ndeki 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunmaya davet ediyoruz.

"Vatanseverlik suçsa beni de alın" kampanyasının ilk imzacıları arasında 11 Ekim 2009'da kaybettiğimiz Yönetmen Halit Refiğ de bulunuyor

Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ bütün yurttaşları, yurtsever aydınlar için İstanbul Adliyesi önünde bir arada olmaya çağırdı.

Muazzez İlmiye ÇIĞ'dan Türk Milletine Çağrı

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

Re: Tertibe Karşı 100 Bin Ses - Yurtseverlik Suçsa Beni De Alın!

İletigönderen Mustafa Recep » Sal Oca 26, 2010 22:57

başta muazez hanım olmak üzere bütün yurtsever aydınlarımızın ellerinden öpüyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Mustafa Recep
Üye
Üye

İletiler: 417

Sonraki

Şu dizine dön: Duyurular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x