TİPsiz Parlamento / Serdar Ateşer

Görümsetmeler (klipler) burada

TİPsiz Parlamento / Serdar Ateşer

İletigönderen bezgin » Prş May 12, 2011 12:38
"İşçiler, köylüler, arkasız memurlar, esnaflar, topraksızlar, kazanında et yerine dert kaynayan analar! Yani alın terinden göz nurundan başka servetleri olmayanlar! Size söylüyorum, sözüm sizedir!

Buradan sana seslendik; Türk tarihinde ilk defa fakir fukaranın, yoksulun, emeği yenmişin, hor görülmüşün sesini duyurduk. "Yeter gayri çektiğiniz bunca acılar! Bunca yoksulluklar, yeter gayri!" dedik. Sebebini de bir bir söyledik. "Seni bir lokma ekmeğe, bir karış toprağa hasret koyan bu zengin partilerine artık aldanma, onlara rey verme, kendini de memleketini de bunların elinden kurtar" dedik. Sanki biz böyle dememişiz, doğruyu söylememişiz ,götürdünüz ve reylerinizi o zenginlere verdiniz. Hem de o zengin partilerinin en azılısına teslim ettiniz hükümeti..."

"...aklim ermedi.. Dünyanin neresinde görülmus fakir fukaranin zenginlere, sendikasini kapatanlara oy verdigi? Bu ne acaip istir? Bu ne acaip istir?"

"...8 aydir hükümetteler. Gördünüz mü yaptiklarini? Alin iste. Alin iste size mubarek olsun. Cicek edip de basiniza sokun..."

"... bekleyin de görün... bekleyin de görün... daha beterin beteri var... görünen köy kilavuz istemez..."


-TİP radyo seçim konuşması, Yaşar Kemal (1962)
İşgâlciler ölmeli! :turkiye:

"Bir ülkenin nüfusunun yarıya yakın bölümünün bir bölgede, dörtte birinin bir şehirde yaşaması, başlı başına tezgahtır."
Kullanıcı küçük betizi
bezgin
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 1394
Kayıt: Prş Eki 30, 2008 1:35

Şu dizine dön: Görümsetmeler

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x