Türban Neleri Örtmektedir???

Tartışma Alanı

Türban Neleri Örtmektedir???

İletigönderen kaye » Sal Şub 26, 2008 14:11

Merhabalar Arkadaşlar,
Ufak bir oyun oynayalım mı! Sorum şu: Türban neleri örter!! Herkesin bir sefer de bir cevap hakkı olsun ve de bu bir cevap tek bir konuyla alakalı olsun; yani tek seferde tek konu :) Başka fikirleri olan yazsın yine ama aynı kişi peşpeşe yazmasın. Kendi cevabından sonra başka biri daha yazarsa, aynı kişi bir daha fikir beyan edebilsin. Bir de numaralandıralım lütfen. Çok şey istemiyorum aslında...
Haydi o zaman türbanın örttüğü şeylerden birini ben yazarak başlayayım (hem de en kolayı, o da benim ayrıcalığım olsun:) )

1) Vakıflar Yasası
Kullanıcı küçük betizi
kaye
Üye
Üye

İletiler: 1036

İletigönderen Ram » Sal Şub 26, 2008 14:22

2) Aklı
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Türk-Kan » Sal Şub 26, 2008 14:31

3) Yolsuzluklari
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen MansurSah » Sal Şub 26, 2008 16:38

4) BOP'u, ve BOP'tan şeyleri..
Fatih "Mansur Şah" Özaydın

Hem Cemaat hem Cumhuriyet olunmaz,
Ters mıknatıslanma yapar!!!
Kullanıcı küçük betizi
MansurSah
Bilim Adamı
Bilim Adamı

İletiler: 611

İletigönderen Efe » Sal Şub 26, 2008 16:43

5. Gerçekleri

damnant quod non intelligunt...
Kullanıcı küçük betizi
Efe
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 1508

İletigönderen zaman » Çrş Şub 27, 2008 9:14

6) Türban sadece içi boş bir bez parçasıdır. Bu bez parçası şu an Türkiye de tüm emperyalist saldıraları örtmek ve gizlemek için kullanılmaktadır. (EMPERYALİZMİ)
Kullanıcı küçük betizi
zaman
Üye
Üye

İletiler: 32

İletigönderen erenus » Çrş Şub 27, 2008 9:53

7) Eğitimi siyasetin dışında tutma ilkesini.

"Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkâr edenler ve bana taan edenler çıkabilir. Hattâ bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidir ki, bu fikirler, Hind'den, Mısır'dan döner, dolaşır gene gelir, feyizli neticeleri kalpleri doldurur!"

Resim
Kullanıcı küçük betizi
erenus
Bilim Adamı
Bilim Adamı

İletiler: 423

İletigönderen thamos » Çrş Şub 27, 2008 11:15

8 ) Türban hakiki İslamiyetin kontrolünü tarikatlar vasıtasıyla yöneten İbraniyeti örtmektedir.(Kuran da "Örtünmek" sadece cinsellik içeren bölgeleri kapsadığı halde Sıkmabaş uygulaması yeni Din olarak (İbrani-Nakşi örtünmesi) dayatılmaktadır.)
Bilgelerin dudakları,anlamayan kulaklara kapalıdır.
Kullanıcı küçük betizi
thamos
Üye
Üye

İletiler: 152

İletigönderen kaye » Çrş Şub 27, 2008 12:53

9) Küresel Sermayeyi ve Memleketimizdeki Taşeronlarını
Kullanıcı küçük betizi
kaye
Üye
Üye

İletiler: 1036

İletigönderen gokdeniz » Çrş Şub 27, 2008 13:25

bu arkadas sanirim tez konusunu bize yazdiriyor :wink: :mrgreen:
10)issizlik ve yoksullugu

simdiden on madde olmus bile ..
ortmediklerini yazsaydik daha mi kolay olacakti ne
Kullanıcı küçük betizi
gokdeniz
Üye
Üye

İletiler: 202

İletigönderen ihsanerden » Çrş Şub 27, 2008 14:48

11) turk-turk ordusunun ve turkiyenin yok edilme planlarinin ustunu ortuyor.(sirbistan gibi olacaz yani) satililiyoruz ey halkim unutma bizi...
Kullanıcı küçük betizi
ihsanerden
Üye
Üye

İletiler: 113

İletigönderen Ram » Çrş Şub 27, 2008 15:13

12) Saçı
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen zfrtxt » Çrş Şub 27, 2008 16:13

Maraş Mondros Mütarekesi'nin imzalanmasından sonra 22 şubat 1919'da İngiliz işgali altına girdi. İngilizler kısa bir süre sonra Musul'a karşılık Anadolu'nun Güney kesiminden çekildiler. İşgale karşı düzenlenen Ulucami Mitingi'nin ardandan 30 Ekim 1919'da Fransız birlikleri Maraş'a girdi. İşgalci Fransızlara ve onlarla işbirliği yapan Ermenilere karşı Sütçü İmam'ın başlattığı silahlı direniş halktan geniş bir destek gördü.

Direnişi örgütlemek için 29 Kasım 1919'da Maraş Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti kuruldu. 13 Ocak 1920 Araplar ve 19 Ocak 1920 Harabe çatışmaları ile 21 Ocak 1920'de başlayan Maraş Kent savaşları sonunda Fransızlar çekilmeye zorlandı. Fransız İşgali 12 Şubat 1920'de sona erdi.
(Ana Britannica Cilt 12 Sayfa 412)

Olay muhtemelen 31 Ekim 1919 Cuma günü Maraş Kalesi'ni gören Camilerden birinde geçiyor.

Cemaat Cuma Namazını kılmak üzere Camide toplanıyor. Ancak öğlen Namazı'nın sünneti kılındıktan sonra Cuma Hutbesi'ni okumak üzere mihraba çıkan İmam bir türlü Cuma Namazı'nı kıldırmak için aşağıya inmiyor. Sabırsızlanan Cemaate de şöyle sesleniyor:

Bugün size Cuma Namazı'nı kıldırmayacağım.

Cemaat homurdandıkça İmam direniyor:

Dün günlerden Cuma olsaydı kıldırırdım. Ancak bugün kılmayacağız.

Cemaat tepkisini yüksek sesle dile getirince İmam şu karşılığı veriyor:

Cuma namazı diğer namazlardan farklı olarak esaret altında olmayan özgür insanlara farz kılınmıştır. Biz bugün özgür değiliz esaret altındayız. Dün özgürdük. Kalemizde Türk bayrağı çekiliydi. Dün cuma olsaydı kıldırırdım demem ondandır. Ama bugün Fransız Bayrağı çekili. Cuma Namazı bize farz değidir. Kılmayacağız.

İmamın bu konuşması üzerine galeyana gelen halk kaleye hücum ederek Fransız Bayrağını indiriyor ve direniş başlıyor. Fransızlar Maraş'tan 12 Şubat 1920 günü çekiliyorlar... O günden sonra da Cuma Namazları kentte aralıksız kılınıyor

not: bagimsizlik sadece dusman postali altinda kaybedilmez din acisindan da , sosyal hayat acisindan da anlayana bu hikaye yeter!

cevap :

13) Modern koleligi orter
Kullanıcı küçük betizi
zfrtxt
Üye
Üye

İletiler: 106

İletigönderen erenus » Prş Şub 28, 2008 21:32

14) Modern ve sosyal patolojileri.

"Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkâr edenler ve bana taan edenler çıkabilir. Hattâ bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidir ki, bu fikirler, Hind'den, Mısır'dan döner, dolaşır gene gelir, feyizli neticeleri kalpleri doldurur!"

Resim
Kullanıcı küçük betizi
erenus
Bilim Adamı
Bilim Adamı

İletiler: 423

İletigönderen Ram » Cum Şub 29, 2008 18:39

15) Putları parçalayan baltayı

Putları parçalayan balta, bunu Allah'tan başka yoktur tapacak diye yapmıştır. Türban putu ise diğer putları korumak adına baltaya; "dur beni kesme, ben seninleyim" demekte ve baltayı örtmektedir, ona sımsıkı sarılmaktadır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

Sonraki

Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x