'Türkçülüğün' yeri 'solda' mı?

Tartışma Alanı

İletigönderen shadow39 » Pzr Eki 26, 2008 12:41

gokturkmehmet yazdı:Musluman bir Kemalist olarak samimi dusuncem sudur ki, tam bagimsiz olmayan, ecnebiler ve isbirlikci soysuzlarin ayaklari altinda ezilen ve onlar tarafindan yonetilen bir ulkede namaz kilinir kilinmasina, ama o namazin bir degeri yoktur! Hem ecnebi usagi hem Musluman olunmaz!

Tabii ki olan bitenin farkinda olan, ve Ataturkculeri Islam karsiti gostermenin dayanilmaz hafifligi ile gununu gun ederken, Anti-Kemalistlerin esbaskani oldugu Buyuk Ortadogu Projesinde akan Musluman kanlarini gozardi edenlerin disindaki samimi Muslumanlar bu degerlendirmemin disindadir.

Benim aklimdan gecenleri yazmissin.tesekkur ederim
Dağda üç Beş domuz Sürüsü
Tutturmuş Bir kürdistan Türküsü
Eline Almış Bayrak Diye Bir Masa örtüsü
Satsan Beş Para Etmez Ne Dirisi Ne De ölüsü
Soyu Soysuz Olan Sensin Toprak Senin Neyine
İte itlik Yapıp Kafa Tutma Beyine
Anlasa Dediğimi Sokaktaki Köpek Ağlar Haline
Duy Ulan Soysuz
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!!!
....
Bu da can d..... efendiye olsun. belgeselci.
"Siz Mustafa demeye devam edin, biz de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk"

Resim
Kullanıcı küçük betizi
shadow39
Üye
Üye

İletiler: 2230

İletigönderen MansurSah » Pzr Eki 26, 2008 13:30

Ram yazdı: .. Bu başarılı padişahlarla, Türk - İslâm Sentezi adı verilen ideolojinin ne ilgisi vardır¿? ..

Oldukça yüzeysel iki tesbitte bulunmak istiyorum:

1-Bir Türk'ün, yabancı bir kadından doğan çocuğu yarı yarıya yabancı oluyor. O çocuk sonra yine yabancı bir kadınla evlenince, doğacak çocuk büyük oranda yabancı, düşük oranda Türk oluyor ve bu böylece birkaç kuşak sonra, Türklük'ten pek hatta hiç birşey kalmamış, yabancı karışımı çocuklar meydana geliyor.

Osmanlı padişahlarımız bu durumda değil midir? Yanlış anlaşılmak istemem onları çok sever sayarım, onlarla övünürüm benim tarihimdir mirasımdır; ama padişahların Türk olduğuna katılmam mümkün değil. Tabii ki Türklüğü sırf kafatasında değil herşeyde aramak lazım ama dediğim gibi bu kadar yüzeysel bir değinme bile yetiyor da artıyor gibi. Maalesef.

2- Yaşadıkları hayat, lüks, içki-alem, yüzlerce cariye ve özellikle kardeş katli gibi akla ilk gelen birkaç hususta da, padişahlarımızın gerçek müslümanlığa hiç de uymadığını düşünüyorum. Hz. Peygamberimizin de yaşantısını biliyoruz, Selçuklu Sultanlarının da. Abbasiler, keza.. Masum bir insanı öldürmenin, tüm insanlığı öldürmeyle eş tutulduğu bir dinde, bir gecede onlarca, hem de osmanlı soyundan, saray eğitimi almış, koca cihan padişahı olabilecek kalitedeki "kardeş"lerin öldürmenin kabul edilebilir olduğunu sanmıyorum. Taht kavgasını önleme maazereti, bunun bir cinayet olduğu gerçeğini örtmüyor. Sorsanız onlar için "evliya" denir ama evliya gibi adamlarda taht hırsının hem de bu derece şiddetli olmasını da aklım almıyor. Evliya, Türk-İslamcı ama hiç Türkmen gelini almıyor gözü Rus'ta Moldovyalı'da, onlarla evleniyor, taht hırsıyla yanıyor, her gece başka bir yabancı cariyeyle.. Ben anlamıyorum.

Bu iki minik tesbitte bile, Türk yada Müslüman olmayan hatta bu ikisini de geliştirmek şöyle dursun, gerileten yozlaştıran bir dünya imparatorluğuna Türk-İslam sentezi diye bir etiket yapıştırmayı hiç anlayabilmiş değilim. Cihatmış İslam'ı yaymakmış. Yalan. Kaç kıtadan geri çekildik, şimdi oralarda ne müslümanlık var ne türklük. Osmanlı'nın eğer Türk-İslam gibi bir derdi olsaydı, bu üç kıtadaki herkes şimdi Türkçe konuşuyor, kendini Türk biliyor ve müslümandı. (Orta Asya'ya bakın, 50-60 yılda ordaki herkes Türkçe'den çok Rusça konuşuyor, kendini bize değil Rusya'ya yakın hissediyor. 6 asır diye övünüyoruz ama Yunanistan koptuğu anda olanları gördük.) Osmanlı'nın Türk-İslam gibi bir derdi olduğunu göremiyorum. Amaç Roma'yı alıp başkent yapmaktı. (Keşke olsaymış, ayrı konu :)) Hem zaten, bu Türk-İslam sentezine de inanmıyorum. Ne zaman ortaya çıktığını bilmiyorum ama, sakın CIA tarafından icat edilmiş olmasın? Yada en azından ABD yanlısı gruplar; ne bileyim Necip Fazıl tarzı adamlar..

Başlığın konusundan biraz saptım kusura bakmayın. Ama Türk-İslam denen şeyin sağcı olduğunu düşündüğümden, Türkçülüğün yerinin solda olması konusuyla bağlantırabiliriz belki :)
Fatih "Mansur Şah" Özaydın

Hem Cemaat hem Cumhuriyet olunmaz,
Ters mıknatıslanma yapar!!!
Kullanıcı küçük betizi
MansurSah
Bilim Adamı
Bilim Adamı

İletiler: 611

TÜRKÇÜLÜK VE HALKÇILLIK

İletigönderen eyüpsultan » Pzr Eki 26, 2008 17:02

Bu can alıcı konuya çok iyi değinmişsin,Türk insanını bir araya getirmek için daha fazla gündeme getirip daha çok çalışmak gerek kanısındayım.Bu bakış açısından dolayı yeni açılımlar oluştu kafamda ,teşekkürler...
Kullanıcı küçük betizi
eyüpsultan
Üye
Üye

İletiler: 9

Önceki

Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x