TÜRKEN Vakfı (USA) çiftliği / Yılmaz POLAT

TÜRKEN Vakfı (USA) çiftliği / Yılmaz POLAT

İletigönderen Oğuz Kağan » Cmt Oca 26, 2019 9:46

TÜRKEN Vakfı (USA) çiftliği

Ensar ve Türgev Vakfı'nın ortaklaşa 2014 yılında ABD'de kurduğu TÜRKEN (USA) Vakfı'nın New York Manhattan'dan sonra milyonlarca dolarlık mal varlığını ABD'nin öteki bölgelerine de açılarak genişlettiği ve son olarak ünlü boksör Muhammed Ali'nin Michigan'da karısına kalan çifliğini (iki buçuk milyon) dolara satın aldığını yazmıştım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dayıoğlu Halil Mutlu, Esra Albayrak, Ömer Faruk Albayrak gibi Erdoğan’a yakın isimlerin bulunduğu, Haluk Gani, Ahmet Bayraktutar gibi Bilal Erdoğan'ın Kartal imam hatip okulundan arkadaşlarının olduğu Türken Vakfı Ali’nin Çifliğini yaz okulu yapmaya karar vermiş.

Resim

TÜRKEN Vakfı yöneticisi Behram Turan, yandaş bir gazeteye yaptığı açıklamada, Muhammed Ali’nin Çifliği'nin bulunduğu bölgede geniş bir Müslüman topluluğu olduğunu, çiftliğin Müslüman öğrenciler için yaz okulu olarak kullanılacağını söyledi.

Türken’in yaz okulu için kısa adı CAIR olan (Council on American-Islamic Relations)- Amerika İslami İlişkiler Konseyi ile işbirliği yapacağı bildiriliyor.

Resim

Resim

Çiftliğin bir kaç kilometre yakınında (Andrews University) adlı üniversite bulunuyor. Üniversitenin başkan yardımcısı Michael Nixon, CAIR’de çalıştı. Cair’in Başkanlığını Filistin asıllı Nihad Awad yapıyor. Awad, Merve Kavakçı ve Teksas’ın Dallas kentinde imamlık yapan babası Yusuf Ziya Kavakçı’nın yakın dostu. AKP Yönetimi tarafından Endonezya Büyükelçiliği'ne atanan Merve ve babası CAIR'in aktif üyeleri arasında bulunuyor. Baba Kavakçı’ya Kuzey Amerika İslam Birliği ABD’de oturma izni (yeşil kart) aldı.

Resim

ABD resmi vergi (990 nolu) kayıtlarına göre, bağışlarla ’22 milyon 278 bin 849’ dolar olan mal varlığını bir yılda ’43 milyon 680 bin 873’ dolara çıkaran TÜRKEN Vakfı’na ABD’de bağış yapanların listesi belgede yer almıyor.

ABD’de dernek ve vakıf statüsünde kurulan vergiden muaf (501 C) statülü kuruluşlar yabancı ülkelerden doğrudan para alamıyor. Yasaya göre, ABD’de kayıtlı vatandaş ve şirketler bağış yapabiliyor. Türken, Manhattan’ın en pahalı bir yerinde (2. cadde,41.sokak köşesi) on milyonlarca dolara mal olacak 21 katlı bir Türken Evi inşa ediyor. Bina mescit, rekreasyon alanı, ofis, çok amaçlı oda gibi birimler olacak, öğrencilere kiraya verilecek.

TÜRKEN Vakfı ayrıca New York, Washington D.C. Boston ve Şikago gibi kentlerde apartman daireleri kiralayıp ‘öğrenci evleri’ adı altında binlerce dolara kiraya veriyor. (tek kişilik odalar 1.300, iki kişilik odalar 800 dolar.)

Yılmaz POLAT, 24 Ocak 2019
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 11951
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Yılmaz POLAT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x