Türkiye bu ihanetlerle yaşayamaz! / Arslan BULUT

Türkiye bu ihanetlerle yaşayamaz! / Arslan BULUT

İletigönderen Başkomutan » Pzt Tem 05, 2010 21:59


Türkiye bu ihanetlerle yaşayamaz!

Aydınlık dergisinden Mehmet Bozkurt ve Umut Albayrak, 25-26 Ocak 2007’de İstanbul’daki hakimevinde, sekiz ilin özel yetkili Başsavcı vekili ve Adalet Bakanlığı’ndan üç yetkili ile çalıştay düzenleyen Amerikalı danışman savcının Susanne Hayden olduğunu ortaya çıkardı.

Bilindiği gibi Amerikalı bir savcının 2006 yılında Türkiye’ye hukuk danışmanı olarak gönderildiğini, Yılmaz Polat’ın “CIA Pençesinde Açılım” adlı kitabına dayanarak ortaya koymuştuk. Sonra da Adalet Bakanlığı bu bilgileri yalanlamıştı. odatv’den Barış Terkoğlu ile aynı anda, Amerikan Adalet Bakanlığı resmi internet sitesine dayanarak iddianın doğruluğunu ispatlamıştık.

O tarihten sonra Adalet Bakanlığı’ndan hiç ses çıkmadı!


CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Adalet Bakanı Sadullah Ergin tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle bir soru önergesi verdi. Köktürk, olayı anlattıktan ve Amerikan Adalet Bakanlığı’nın resmi bültenlerindeki ifadeleri sergiledikten sonra şu soruları sordu:

1-ABD Adalet Bakanlığı, resmi sitesinde, Türkiye ile ABD arasında OPDAT programı dahilinde terörle mücadeleye ilişkin yasaların çıkarılıp uygulanması konusunda bir işbirliği yapıldığını ve bu program dahilinde danışmanlık yapıldığını kamuoyuna açıklıyor. ‘ABD’li Danışman Savcı ve işbirliği’ soruları ile haberlerini yalanlayan Adalet Bakanlığı olarak; ABD Adalet Bakanlığının ve ABD Dışişleri Bakanlığının resmi Web sitelerini de yalanlamayı düşünüyor musunuz?

2-Yine ABD Dışişleri Bakanlığının resmi yayın organında, Genel Hukuk Danışmanı’nın İstanbul’da PKK ile mücadele kapsamında cumhuriyet savcıları ve yargı temsilcilerine yönelik bir program düzenlendiğinin bilgisini vermesi karşısında Adalet Bakanlığı olarak içinden geçtiğimiz süreçte kimseden danışmanlık hizmeti almadığınıza dair açıklamalarınızın gerçeği yansıttığı düşüncesinde misiniz?

3-Silivri yargılamaları (Ergenekon) ve Habur yargılama süreçlerinde de OPDAT programı dahilinde ABD ile herhangi bir işbirliği gerçekleştirilmiş midir?

4-Geçtiğimiz aylarda yasalaşan Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı Yasası ile getirilen ‘Yabancı Uzman Çalıştırma’ düzenlemesi, mevcut fiili durumu hukukileştirme çabasından mı kaynaklanmaktadır?


Mehmet Bozkurt ve Umut Albayrak’ın haberine bakalım:

“Hayden’ın bir evi Ankara’da, bir evi de Washington’da. Susanne Hayden hakkında 2007 yılında çıkan haberlerde Hayden’ın PKK’nın kara paralarının izini bulmak için Türkiye’ye geldiği ileri sürülüyor. Ancak gelişmeler Hayden’ın sadece PKK için gelmediğini gösteriyor.

Hayden, 2006 yılında, dönemin ABD Ankara Büyükelçi Ross Wilson’un “Özel hukuk müşaviri” adı altında Türkiye’ye atandı. 2 Kasım 2007 tarihli Milliyet gazetesinde Hayden ile ilgili yapılan bir haberde şu bilgi veriliyor:

    ‘Erdoğan’ın Bush ile 5 Kasım’da yapacağı kritik görüşme öncesi apar topar İstanbul’a gelen Savcı Suzanne Hayden, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek bir dizi çalışma yaptı.’ Hayden’ın bu gelişi dikkat çekici. Çünkü Fehmi Koru’nun, Kanal 7 televizyonunun 28 Ocak 2008 tarihli haber bülteninde canlı yayın konuğu olarak açıklamasına ve 1 Şubat 2008 tarihli Yeni Şafak gazetesindeki yazısına göre, Ergenekon soruşturması 5 Kasım 2007 günü yapılan Bush- Erdoğan görüşmesinde kararlaştırıldı.”

Skandalın boyutları çok büyük! Peki neden kimsenin ağzını bıçak açmıyor? Türk polisini, Türk yargısını, devam eden soruşturmaları, Amerikalı danışmanların yönlendirmesine bırakmak ve doğrudan yargılamayı etkilemek suçlarını takip edecek bir savcı yok mu bu ülkede?

Yargı işlevlerinin en önemli kısmını yabancılara teslim etmiş bir ülke yaşar mı? Vatana ihanet başka nasıl olur?

Arslan BULUT / 06.07.10 / YENİÇAĞ

Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 2297
Kayıt: Pzt Eki 12, 2009 23:24

Re: Türkiye bu ihanetlerle yaşayamaz! / Arslan BULUT

İletigönderen İrfan Tuna » Pzt Tem 05, 2010 23:06

Amerikancılıkta 12 Eylül faşist darbesini bile solladılar. Bir de bu kafayla 'yargı reformu' yapıyorlar, Anayasa'yı 'sivilleştiriyorlar' öyle mi? Sevsinler böyle 'sivilleri'...
Uyanacağız, uyandıracağız... Bilinçleneceğiz, bilinçlendireceğiz... Ne ülkemizin , ne de bölgemizin zenginliklerini küresel haramilere ve onların uşaklarına yağmalatmayacağız, soydurtmayacağız... ENİNDE SONUNDA ALİ KEMALLER DEĞİL, MUSTAFA KEMALLER KAZANACAK...
Kullanıcı küçük betizi
İrfan Tuna
Üye
Üye
 
İletiler: 1059
Kayıt: Pzt Nis 06, 2009 12:23


Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

cron

x