Türkiye'deki Amerika / Sait YILMAZ

Kitapları bu bölümde tanıtabilirsiniz.

Türkiye'deki Amerika / Sait YILMAZ

İletigönderen Başkomutan » Pzr Mar 09, 2014 6:01

Türkiye'deki Amerika
(İkili İlişkiler ve ABD'nin Örtülü Operasyonları)

Bu kitap, hem ABD'nin bu topraklardaki örtülü ve açık operasyonlarının bir tarihidir hem de bu operasyonların ülkemizi getirdiği durumun bir resmini çizmektedir.

İlk ticari ilişkilerden Wilson prensiplerine, Cumhuriyet'in kuruluşundan İkinci Dünya Savaşı sonrası ve Irak'ın kuzeyindeki kukla devletin inşasına kadar Türk-Amerikan ilişkilerinin seyrini, Milli Güvenlik ve dış politika uzmanı Doç. Dr. Sait Yılmaz'ın güçlü kaleminden okuyacaksınız.

Türkiye'deki Amerika, siyasi, ekonomik, askeri, sosyal, istihbari, ve teknolojik boyutlarıyla Türk-Amerikan ilişkilerinin perde arkasını gözler önüne sermektedir.

"Türk-Amerikan ilişkilerini anlamadan Türkiye ile ilgili yapılacak her türlü analiz büyük ölçüde eksik kalacaktır...

Bu kitap, Türk dış politikasını olduğu gibi Türk siyasetini anlamak için de temel bir başvuru kaynağı niteliği taşımaktadır."
-Prof. Dr. Ümit Özdağ, 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Başkanı-

(Tanıtım Bülteninden)

Sait Yılmaz
Yayın Yılı 2014
Kaynak Yayınları

-Kitapları

ABD İstihbaratı 1947 - 2013
Kürtler Neden Devlet Kuramaz
Irak Dosyası
21. Yüzyılda Güvenlik ve İstihbarat
Ulusal Savunma & Strateji, Teknoloji, Savaş
Terör ve Türkiye & Düşünce, Strateji, Eylem
Akıllı Güç
Dünyayı Yöneten Güç İstihbarat Bilimi
Güç ve Politika
Uzay Güvenliği
Siber Uzay'da Güvenlik

idefix.com
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 2297

Şu dizine dön: Kitap Tanıtımları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x