Türkiye Düşmanları Saldırıyor! Adım Adım İç Savaşa Doğru

Genel & Güncel Konular

Re: Polis Karakoluna Türkiye Düşmanları Saldırdı

İletigönderen bezgin » Pzt Kas 30, 2009 13:35

Danistay bir an önce kapatma davasini acmali, secimlere kadar sonuclandirmali (AKPKK koalisyonu icin). Zaten secimlerde on yillardir hile yapiliyor. Hele ic savas ortaminda, devletin olanaklarini eline almis bir AKPKK'nin her türlü dalavereye basvurmasi olasidir.

Yargiya Türk Milleti olarak destek vermeli, arkasinda durmaliyiz. Cünkü yargi son mevzimiz.
İşgâlciler ölmeli! :turkiye:

"Bir ülkenin nüfusunun yarıya yakın bölümünün bir bölgede, dörtte birinin bir şehirde yaşaması, başlı başına tezgahtır."
Kullanıcı küçük betizi
bezgin
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 1394

İletigönderen mavi ışık » Pzt Kas 30, 2009 14:15

7=Mersin'de aynı karakola 2. kez saldırdılar
Mersin'de dün akşam saatlerinde PKK sempatizanları tarafından saldırıya uğrayan Siteler Polis Karakolu'na bugün öğle saatlerinden sonra yaklaşık 200 kişilik bir grup daha saldırdı.
Karakol önünde tedbir alan çevik kuvvet ekipleri göstericilere gaz bombası ile karşılık verdi. Göstericiler, sokakta halkın da bulunduğu sırada molotof kokteyli, havai fişek ve taşlarla karakola saldırdı. Karakol bölgesine takviye ekipler gönderildi.

Şevket Sümer ve Güneş mahallelerinde gerginlik sürüyor. Polis ile göstericiler arasında ara sokaklarda zaman zaman çatışmalar yaşanıyor. (CİHAN)
Kullanıcı küçük betizi
mavi ışık
Üye
Üye

İletiler: 34

İletigönderen bezgin » Pzt Kas 30, 2009 14:19

Resim

İç Savaş Tehlikesi…

Hükümet tehlikeli bir oyun oynuyor. Sayın Başbakan akıl ve mantık dışı işler yapıyor. Demek ki iktidar olup muktedir olamamak böyle bir şey…

Ülke olağanüstü durumlardan geçiyor. Mehmetler guruplar halinde yan gelip yatıyor(!). Hükümet çözümü ‘’Türkiye’ye kedi bile vermeyiz’’ diyen çapulcu başlarına yalvarmakta buluyor. Haber alma özgürlüğümüz engellenerek, tarafsız(!) olması gereken RTÜK tarafından ‘’hükümetin isteği üzerine’’ şehit haberlerinin verilmesine yasak getiriliyor.

Bu hükümetin en büyük zaafı, yıllardır içlerinde biriktirdikleri bilimsellikten uzak mahalli dogmalarını iktidara taşımaları oldu. Sayın Başvekil’in ‘’bereketsiz, gavur İzmir’’ vb. leri gibi sözleri bu şuur altının dışa vurumuydu.

AKP asker ile ilgili önyargılar ile iktidara geldi. Ankara’nın şerrinden Bürüksel’in şefahati iyidir diyenlerin ülkeyi taşıdıkları nokta işte burasıdır. Baba baskısından kaçıp sokaklarda çırpınan kızlar gibi çırpınıp, koskoca ülkeyi rezil etmeye devam ediyorlar.

Dün Alanya/Konaklı beldesinden bir haber aldım. Bir kişi ‘’pkk’lı’’ zafer işareti yapmış, halk linç ederken polis ellerinden almış. Manavgat şehidini uğurlamış, cenaze dönüşü slogan atan gurup Konaklı Halini çevirmiş. Orda olan bir gurup linç edilmekten jandarma sayesinde kurtulmuş. Dün akşam sebze haline giriş-çıkış yoktu.

Sevgili okur, Türkiye üzerinde uzun zamandır korkunç bir oyun oynanıyor. AKP ve başı bu oyunun ne yazık ki ana müsebbibidir.

BOP’un adım adım işlemesini planlayanlar Türkiye’de iç savaş provası yapıyor. Bu iç savaş 2006 için planlanmıştı. PKK’yı kullanan güçler Kürt Faşistleri’ni kullanarak Türk Halkı’nın milli duygularını ayaklandırmak ve iç savaş çıkarma peşinde idi. Bu da daha çok Ülkücü gençler vasıtası ile yapılacaktı. AKP’nin kadın kolları gibi çalışan MHP’yi ne kadar eleştirsek de, Bahçeli gençleri tutarak bu oyunu bozdu.

Bu savaş sanıldığı gibi Güneydoğu değil, İç Anadolu’dan başlatılacaktı. Provokatörler eninde sonunda kırılma yaşanacağını ve ortamın müsait olduğu bir anda birkaç Kürt Vatandaşımızın evini kundaklayarak bu ortamı ateşleyecekti, başaramadılar. Şimdi görünen o ki, provokasyon için ortam çok müsaittir. Bu ortamda AKP eli ile oluşturulmuştur. Nasıl mı?

Bakınız, halk kendini yönetenlere güvenirse kendi işine gücüne bakar. Yönetenlere güvenmez , ülkeyi tehlikede görürse kendine görev çıkarır.

İşte halk bu noktaya geldi. Vatansever guruplar oluşmaya başlandı. Kuvai Milliye dernekleri kuruldu… Şu anda vatanın bütünlüğünü korumada görev almak için birçok kişi bir öncü bekliyor. Bu bir ülke refleksinin sağlam olduğunun göstergesidir ve iyidir ama provokasyon içinde son derece elverişli bir ortamdır. Bu ortamın müsebbibi de AB-D ve İsrail elinde adeta oyuncak olan AKP hükümetidir.

Son 200 PKK’lının gerçekleştirdiği baskına bir bakalım. Bu baskın PKK’nın kendi başına yapabileceği bir olay değildir. Hemen ABD dendi ve bence acele edildi. ABD’nin BOP projesi kapsamında İran’dan sonraki nihai hedefi Türkiye’dir, bu doğru. Yalnız bu yaşananlar ABD için zamanlama olarak erkendir. Herkes nedense elbirliği etmişçesine İngiltere’yi göz ardı ediyor. Oysa Güneydoğu üzerinde en kapsamlı istihbarat çalışmalarını İngilizler yürütür. İngiltere Cumhuriyet kurulduğunda da ajanlarını oralarda uyumaya bırakmıştı. Bu ajanlar Hizbullah dahil her örgütün içinde yer aldı. Dünyanın en soğukkanlı hareket eden milleti olan İngiliz hedefine çok akıllı varır. Bakınız, Irak’ı ABD ile beraber işgal etmiş olmasına rağmen millet İngiltere’yi unuttu. Ölenler kim? ABD askerleri.

PKK bana göre şu anda birçok yabancı istihbaratın kullandığı bir maşa haline gelmiştir. Gurupsal katil olmaktan çıkıp kiralık katil durumuna gelmiştir. ABD ve Ortadoğu’da çıkarı olan her devlet PKK’yı kiralık katil olarak kullanabilir. Bunu anlamak için ABD ve İngiltere arasındaki petrol ve diğer kaynakların paylaşımına bakmak lazım. Bu paylaşımdaki kavgalarda Türkiye ABD’ye karşı kullanılabilir. Sahi, Sayın Başvekil’in İngiltere gezisinin amacı ne idi(!)?

Bu arada Rus ve İran istihbaratını göz ardı etmeyelim. Onların da yeni oluşumda Türkiye’ye ihtiyacı var. Türkiye Ortadoğu’da anahtar ülkedir. Türkiye bu anahtar rolünü çıkarına kullanmayı başaramadığı için kurban durumuna düşmüştür. Bu garabet ve zavallılığın sebebi AKP Hükümetinin ordu ve devlet kurumları ile bütünleşmek yerine karanlık ilişkilere teşne olmayı tercih etmesidir. Kısacası Türkiye kurtlar sofrasının ortasındadır. Ve bu kurtların elinde PKK gibi şuursuz bir katil sürüsü vardır.

Türk Halkı devletine sahip olmalı ama Büyükanıt Paşa’nın da dediği provokasyonlara dikkat etmelidir. Kürt-Türk iç çatışmasını emperyalist devletler uzun süredir planlıyor. DSP+MHP+ANAP koalisyonunun hazırlayıp AKP’nin kanunlaştırdığı ‘’İkiz Yasalar’’ BM’e özel haklar tanıyor. Kürt kimliği bu yasaları işler hale getirmek için azınlık tanımına sokulmaya çalışılıyor. Azınlık olarak tanımlandıkları an (Lozan Anlaşmasında Kürtler ana unsur, sadece gayrimüslimler azınlık olarak tanımlanmıştır) Kürt-Türk çatışması çıkarıp sonra ülkeye el koyacaklar ve Kürtlere ‘’kaderini tayin hakkı(!)’’ verecekler. Bu BOP projesidir. İkiz yasalar o nedenle ikiz ihanet yasalarıdır.

AKP iktidar boşluğu doğurmakla kalmamış, güvenliğimizi ABD başkanlığında Barzani-Talabani ikilisine havale etmiştir. Böylece bizzat kendileri güvenlik problemi oluşturmaktadırlar. AKP bu tavrı ile ülkeyi bir kalkışmaya, yani iç savaşa sürüklemektedir.

BİR NOT

Sevgili okur, bu bilgiyi yazmam ne kadar doğru bilmiyorum ama, bu kritik günlerde milletimiz bilsin diye yazıyorum.

Bulunduğum bir mekanda Şevket Kazan’da vardı. Yanında birkaç kişi ile oturmuş sohbet ediyorlardı. Ben ters taraflarında oturuyordum ve belli noktadan sonra konuşmalar ‘’yazan biri olarak’’ ilgimi çekti. Bu konuşmalar ülkemi ilgilendirdiği için dinlemekte sakınca görmedim. Şevket Bey yanındakilere aynen şunları aktarıyordu: ‘’Hükümet dönemimizde Abdullah Gül’ün danışmanını elinde önemli bir evrak fotokopisi ile yakaladık. ‘Bunu ne yapacaksın’ diye sorduk. Ne yapacağını biliyoruz aslıda ABD’ye gönderecekler’’…

Bu konuşma uzun sürdü. RTE hakkında da birçok şey söylendi. Kendisinin 40 yaşında bakan olmasına rağmen bir evi olduğu ve Tayip Bey’in Belediye Başkanlığı dönemi ile ilgili ihale yolsuzluklarını… Neyse, şimdi Başvekil ‘’bizim çocuklar aç mı kalsın(!!)’’ diye kükremesin..

Benim ve bu millet için önemli olan şu. Bakanlık yapmış bir insanın evrak fotokopisi alıp ABD’ye gönderecekler diye itham ettiği Sayın Gül bu milletin başına Cumhurbaşkanı olmuştur. Bu kritik günlerde böyle bir insanı seçilmesine vesile olanlar güle güle hayrını görsün.

Allah ordumuza da sabır versin(!). Sabır taşı çatlasa bile… Bu gidişle komutanlar sabır sınavını geçip ‘’evliya’’ olacaklar(!) ya…Hayırlısı.

Z_eucar@yahoo.com.tr

Zahide Uçar, Internetajans, 24.10.2007

"Bir ülkenin nüfusunun yarıya yakın bölümünün bir bölgede, dörtte birinin bir şehirde yaşaması, başlı başına tezgahtır."
Kullanıcı küçük betizi
bezgin
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Re: Türkiye Düşmanları Saldırıyor - Adım Adım İç Savaş'a Doğru

İletigönderen mavi ışık » Pzt Kas 30, 2009 14:35

Turktime sitesinde 1.sırada resimli bir haber var, radikal yazarının yazısı, buraya koyamadım çünkü bayram boyunca mümkün olduğu kadar kaçtığım insanlık dışı görüntüler konmuş, yüreğim kaldırmıyor o görüntüyü ve o resim İZMİR-İZMİRLİLER le EŞ TUTULMUŞ.TOPYEKÜN BİR SALDIRI var .
Kullanıcı küçük betizi
mavi ışık
Üye
Üye

İletigönderen bezgin » Pzt Kas 30, 2009 15:03

GöktürkMehmet yazdı:Peki ne yapmali?

Senin sorundan hareketle bazi savas oyunlarini gözden gecirmekte fayda var.

Saptama: Cebren ve hile ile,

Bütün tersanelerine girildi mi? ----------------Evet
Bütün ordulari dagitildi mi?--------------------Islemde
Bütün kaleleri zaptedildi mi?------------------Islemde
Memleketin her kösesi bilfiil isgal edildi mi?-----Islemde

AKPKK'nin savas oyunlari: Kötü Sonuc

AKPKK kapatilir, CHP ve MHP milli güclerle secime giderler. Tayyiban ve ABD-ullah Yüce Divan ve Savas Mahkemelerinde yargilanirlar. Ömür boyu hapis cezasi alirlar.

AKPKK'nin savas oyunlari: Iyi Sonuc

Ic savas cikar, ordu müdahele eder. Sikiyönetim ilan edilir. Tayyiban tekrar yargilanir. "Siyasi yasakli" olur, magdur görüntüsü verilir. 5 yil icinde bir kahraman olarak tekrar hapisten cikar. Savas suclari ve hirsizliklari yanina kar kalir.

Burada iyi sonucu biraz genisletelim: Bazen demokrasiye müdahele sürecleri icinde iktidar partisinin de bulundugu anlasmalarla gerceklesiyor. ABD'nin 2004 ve 2005'te AKPKK'yi darbe konusunda iki kere uyarmis olmasi, dügmeye tekrar nereden basilacagi ve hangi tiyatronun oynanacagi konusunda ipuclari veriyor. Tayyiban'in etki alanini daha da genisletmek ugruna ve hirsizliklarini örtmek icin, kisa süreligine de olsa hapisligi göze alabilecegini kacirmayalim. CHP ve MHP'nin de bu oyunu Tayyiban'la birlikte oynayabilecegi ortadadir. Gücsüz muhalefet, oyunun diger aktörleri olacaktir.

AKPKK'nin savas oyunlari: Hedeflenen sonuc

Türkiye'nin direnci kirilir, 5 parcaya bölünür. Tayyiban Ic Anadolu Federe Islam Cumhuriyeti'nin ilk devlet baskani olur. Ordu ve yargi tasfiye edilir. Islam hukuku ve seriata gecilir.

Ek okuma: fetullah-tan-fetva-alperenler-sokaga-dokulecek-musaade-edin-t19993.html

Kullanıcı küçük betizi
bezgin
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletigönderen bezgin » Pzt Kas 30, 2009 19:02

Haziran 2009'da yapilan atamalarda Mersin Emniyet Müdürlügü'nde, Fethullahci Süleyman Ekizer merkeze cekilmis yerine Batman'daki "güven verici ve yapici" olarak nitelendirilen Arif Öksüz gelmis.

http://www.memurum.biz/2009/06/emniyet- ... yapld.html

Batman Cagdas Gazetesi yazdı:Halkla bütünleşmeye çalışan, sevilen kişiliğiyle ön planda durmaya çalışan Öksüz’ e bakın bir de İstanbul’a bakın. Aradaki farkı görüyorsunuz, tamam Batman’da da bazı durumlar oldu ama bu kişinin yerinde başka biri olmuş olsaydı olay çok daha sert ve farklı gelişebilirdi.

Kaynak

Sanirim herhangi bir kimse su ana kadar gözaltina alinmadi. :islik:

Kullanıcı küçük betizi
bezgin
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletigönderen bezgin » Pzt Kas 30, 2009 19:17

ABD’nin A planı [27 Kasım 2009]
İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek:
ABD'NİN BİRİNCİ HEDEFİ TÜRKİYE!

Sabah gazetesi, 14 Mart 2009 günü birinci sayfadan şu büyük başlığı atmıştı: “Obama’nın PKK Planı”. Haberin devamı şöyleydi: “ABD, PKK’ya silah bıraktıracak siyasal açılımları kapsayacak bir plan hazırladı.” Aradan dokuz ay geçti. ABD planı gerçekten PKK’nın silahlara veda etmesini mi getiriyor?

TÜRKİYE BARIŞA GİTMİYOR,
ETNİK ÇATIŞMALARA SÜRÜKLENİYOR
Bu ABD planı, başından beri bir barış planı olarak belirlenmedi. ABD’nin uygulanmakta olan A Planı, Türkiye’yi etnik çatışmaya sürüklüyor. Süreç, PKK’nın silah bırakması yönünde değil, güçlenmesi ve daha etkin silah kullanması yönündedir. PKK’yı etkisiz hale getirecek güçler açısından bakarsak, Kürt Açılımı’ndan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’nin saygınlığına ve savaş yeteneğine indirilen darbelerin ardı arkası kesilmiyor.
Halk açısından bakarsak, etnik ve mezhepsel eğilimler yükselmekte ve husumetler kabartılmaktadır. Diyarbakırspor maçlarından televizyon dizilerine kadar her olanak, bu amaçla kullanılmaktadır. En son İzmir’deki olaylar, önemli bir uyarıdır.

Her şey, şu anda ABD’nin planladığı gibi gitmektedir. PKK’ya, hızla güç kazandırılırken, Cumhuriyet’in yaptırım gücü zayıflatılmaktadır. Türk Ordusu iç hat durumuna düşürülmüştür. İçerden ABD güdümlü holding sermayesinin, tarikatların, etnik ve mezhepsel bölücülüğün; dışarıdan ise ABD ve AB emperyalistlerinin çemberi daralmaktadır. Yalnız Türk Ordusu değil, Cumhuriyet Devrimi tarihi de sürekli tekmeleniyor. Atatürk’e ve Kemalist Devrim’e karşı yürütülen kampanya artık dizginlerinden boşalmıştır.
Bütün bu olumsuz gelişmeler, en sonunda Türkiye’nin çaresizlik içinde kıvranacağı G günü içindir.

KÜRT AÇILIMI’NDAKİ BARIŞ SLOGANI

BİR PSİKOLOJİK SAVAŞ YALANIDIR
Peki, barıştan niçin bu kadar çok söz ediliyor?
Hitler’in de İkinci Dünya Savaşı öncesinde dilinden düşürmediği birinci sözcük “barış” idi.
Kürt Açılımı’nda barış yalanı, gelecekte yoğun şiddet kullanmanın bir hazırlığı olarak piyasaya sürülmüştür. Barış afyonuyla Türkiye’nin barış özleyen güçleri uyuşturulmakta ve ordusundan kopartılmaktadır.
Her barış, sınıflı toplumlarda ve hele emperyalizm çağında, güçlü bir otoriteyi gerektirir. İster zulmün hükmü altındaki sahte bir barış için, isterse halkçı-devrimci bir yönetim altındaki gerçek barış için, kuvvet şarttır. Bu kuvvet ya emperyalizmin ve güdümündekilerin silahlı kuvveti olacaktır, ya da Türkiye’nin. Türk Ordusu, ABD planına teslim olmayacağı için hedef alınmıştır. Hâlâ dile getirilen, ABD’nin Türk Ordusu’nu zayıflatmayacağı, çünkü onu kullanmak istediği görüşü, yaşanan olaylarla her gün çürütülmektedir. ABD, kendi planına teslim olmuş bir silahlı güç istiyor; Türk Ordusu’nu istemiyor.

ABD’NİN BİRİNCİ HEDEFİ TÜRKİYE
ABD’nin ne yapmak istediğini iyi anlayalım. Afganistan ve Irak’ta yenildi. Washington emperyalistlerinin hırsları ile güçleri arasındaki oransızlık ortaya çıktı. ABD, şimdi geri çekilme dönemine girmiştir. İşte bu savunma konumunda vazgeçemeyeceği mevzi, Irak’ın kuzeyidir. Kukla devletin yaşayabilir sınırlara kavuşması, Türkiye’ye doğru genişlemesine bağlıdır. O nedenle ABD’nin hedefini “Türkiye himayesinde Kürdistan” olarak tanımlamak yanlıştır, çok aldatıcıdır. Bu yanlışa sık sık düşülmektedir. Amaçları, Kürdistan ile tehdit edilen ve denetim altında tutulan, kargaşalığa sürüklenmiş bir bölge coğrafyası oluşturmaktır.
Kürdistan’ın Türkiye’nin denetimine verileceği ve Neo-Osmanlı sultanlığının kurulacağı yönündeki masallar, Türkiye’yi pusuya düşürmek için uydurulmuştur. ABD, çok iyi bilmektedir ki, Irak’ın kuzeyinde ikinci bir İsrail’in kurulması, eninde sonunda Türkiye’nin yaptırım gücüyle karşılaşacaktır. ABD Ordusu, 2002 yılı 24 Temmuzu’nda 22 gün süren Türkiye’yi işgal tatbikatını Nevada çöllerinde film çevirmek için yapmadı. “Bin Yılın Meydan Okuması” (Millenium Challenge) gibi iddialı bir başlık altında yürütülen bu tatbikatın, ABD Ordusu’nun tarihinde bir eşinin bulunmadığı vurgulandı. Bu gerçekleri saptamadan, Türkiye’de ne siyaset yapılabilir, ne de askerlik!

SS-1 HİÇ OLMADI
ABD’nin sözleşmeli personeli olarak tarihe geçen Abdullah Gül, bilindiği gibi “Biz yapmazsak, başkası yapacak” demişti. Bu açıklama da, Abdullah Gül’ün 2 Nisan 2003 günü ABD Dışişleri Bakanı Powell ile yaptığı “2 sayfa 9 maddelik gizli anlaşma”yla altına girdiği görevin gereğidir. Irak’ın kuzeyindeki İkinci İsrail’in resmileştirilmesi ve Türkiye’ye doğru genişletilmesinin “Seve seve” olmayacağını onlar da biliyorlar. NATO’nun Gladyosu bu nedenle her türlü baskı, şiddet ve tertip için yeniden örgütlendi ve harekete geçirildi. Bütün hazırlıklar, SS-1 planına göre değil, fakat zor kullanmayı esas alan SS-2 planına göredir.

ABD’NİN TEHDİT MEMURLARI
ABD Büyükelçisi James Jeffrey, Washington’un politikasını Abdullah Gül’e söyletiyor. ABD çekilene kadar Türkiye PKK’yı tasfiyede başarılı olmazsa, alternatif siyaset uygulanacakmış (Yeni Çağ, 5 Kasım 2009, “Şifreleri CIA Ajanı Kırdı” başlıklı haber).
Plan, PKK’yı tasfiye etmiyor; fakat hızla büyütüyor. Açıktır ki asıl plan, Türkiye’nin PKK’yı tasfiye edememesi üzerine kurulmuştur. Çünkü PKK’ya önemli bir rol verilmiştir. PKK marifetiyle gerçekleştirilecek kitlesel kalkışmalar, Türkiye’yi plana teslim olmaya zorlayacak bir etken olarak gündeme sokulacaktır. “Alternatif” dedikleri budur ve Abdullah Gül ile Tayyip Erdoğan, bu “alternatifin” Eşbaşkanları olarak kullanılmaktadır. Tehdit memurluğu, Eşbaşkanlık görevinin kapsamı içindedir. 2011 yılı Aralık ayında çekilmesi planlanan ABD kuvvetleri gitmeden, sonuç alınması amaçlanmaktadır.

TÜRKİYE İÇİN FIRSAT DÖNEMİ
Türkiye, ABD BOP Eşbaşkanlarının sultası altında kurbanlık koyun gibi bıçağa boynunu uzatmaktadır. Şu an durum budur.
Oysa ABD yenildi; çekiliyor. Emperyalist-kapitalist sistemin ekonomik krizi derin sarsıntılarla sürüyor. Türkiye için bir fırsat dönemine girilmiştir. Irak’ta batağa saplanan, Suriye’ye boyun eğdiremeyen, İran’ı dize getiremeyen ABD, aslında planını uygulama şansını yitirmiştir. Türkiye, tepesindeki mafyalaşmış hâkim sınıfların çıkarları yüzünden herhalde böyle felaketlere sürüklenip gitmeyecektir.
Türkiye’nin bu tehdidi alt edecek olanak ve yetenekleri vardır. Tek ihtiyaç, iradedir; yani milli bir hükümet! Elbette halkçı ve devletçi, milli programla!
Türkiye, ABD’nin 60 yıldır kurguladığı siyaset tiyatrosunun aktörlerinden kurtulmak zorundadır. Çünkü var olan düzen içinde, bir çıkış yolu bulunmuyor. Türkiye’yi toplumu ve devletiyle Kemalist Devrim temelinde yeniden örgütlemek, bir varlık yokluk sorunu haline gelmiştir. Halk, bu devrimci süreci yönetebilecek program ve kadroya sahip olan İşçi Partisi’ni keşfedecektir.

http://www.ip.org.tr/lib/pages/detay.as ... haber=2129
http://www.doguperincek.info
http://www.doguperincek.com.tr

Kullanıcı küçük betizi
bezgin
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletigönderen İL-BARS » Pzt Kas 30, 2009 19:32

Teröristler her yerde ortalığı yakıp yıkarken, bu ülkenin Başbakanı Polonezköy'de lüks bir otelde bayram tatili yapıyor.

Kynk: Flash Tv Ana Haber Bülteni
Kullanıcı küçük betizi
İL-BARS
Üye
Üye

İletiler: 135

İletigönderen mavi ışık » Pzt Kas 30, 2009 19:42

8= Dolapdere'de molotoflu saldırı
Beyoğlu Tarlabaşı'nda saat 18.00 sıralarında toplanan yaşları 15-16 arasında yaklaşık 60 kişilik grup terör örgütü PKK lehine sloganlar atarak Dolapdere Caddesi'ne indi.Grup burada caddeye molotof kokteyli atarak çevredeki esnafa korkulu dakikalar yaşattı. Caddeden geçen araçlara da taşla saldıran gruba bölgede hazır bekleyen çevik kuvvet ekipleri gaz atarak ve panzerlerden su sıkarak müdahale etti.Çevik kuvvet ekipleri biber gazı ile gruba müdahale ederken, polis panzeride molotof kokteylinin atılması sonucu çıkan alevleri söndürdü.Polisin müdahalesi sonucu göstericiler ara sokaklara girerek kaçtı ve bir süre sonra ara sokaklardan toparlanarak biraraya geldiler.Olayların olduğu sırada çevrede bulunan esnaf kepenklerini kapattı. Olaylar sırasında gözaltı olmadığı görüldü.
DHA
Kullanıcı küçük betizi
mavi ışık
Üye
Üye

İletigönderen antalyalim » Pzt Kas 30, 2009 23:07

Coniler bölgenin derinliklerine kadar inmisken...
Dogumuz koparilip atilmaya calisilirken...
TBMM Milletvekilleri, PKK'nin kuruldugu evi ziyaret ederken...

Bizim ordumuz nerede? :shock:
Neden ses cikmiyor?

Ortada cok acik sekilde oynanan oyunlar var. Amerika K.Irak'dan ciktigi günden beri ülkemize yerlesiyor.
O günlerden beri de;
"Amerika, Barzani ve Talabani'yi uyusturucu tüccari olarak andi"
"Amerika PKK'yi bitirme planlari yapiyor"
"Barzani'den PKK'ya darbe"
"K.Irak yakaladigi 5 PKK'liyi idam edecek"
gibi sacma sapan hatta cocuga anlatsan "hadi len ordan" diyebilecegi basit yalanlarla insanlara Amerika ve Barzani'yi bir melekmis gibi gösterme sevdasi baslamistir.
Tüm bunlar olurken, ortalik yerde dolasan militanlar sehir ortalarinda karakol basiyor araclari atese veriyorlar.
Bu haberlerin sisirilmis oldugu ayri bir gercek olmasina ragmen, arkadaslariminda bahsettigi gibi olaylari "ülkede olusan anarsi ortamini devletin güvenlik gücleri bastiramayacak seviyeye gelmistir" gibi göstererek cihanlar cihani yüce jandarma Amerikanin yine dünya jandarmaligina soyunarak bir ülkeyi daha anarsiden karmasadan kurtarip bagimsizligina kavusturmasina ramak kalmistir.

Eger ki TSK bunlarin olmasina izin verir de Amerika cizdigi cizgi ile doguyu kopartmak icin ataga kalkarsa artik TSK diye bir sey kalmaz. Belki kalir ama basindaki Türkiye ibaresi ortadan kalkar ve savas suclusu olarak teker teker sorgu odalarina alinirlar.

Yeter artik, ne kadar susulacak? Hersey ortada degil mi?
Darbeyse darbe, Vatan kurtarmaksa vatan kurtarmak. Adi sekli ne olursa olsun bu ülkenin silahli kuvvetleri hicbirsey olmak icin bu kadar inat ediyorsa bunu acikca söyleyebilir ve görevini baska bir fetosa devrebilir.
"Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" :turkiye:
Kullanıcı küçük betizi
antalyalim
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı

İletiler: 522

İletigönderen mavi ışık » Sal Ara 01, 2009 0:01

9=Bir saatte üç ses bombası patladı
Alınan bilgilere göre, terör örgütü yandaşları Esenyurt'ta yasadışı gösteri yapmak istedi. Yaklaşık 40 kişilik grup Örnek Mahallesi ara sokaklarında bir süre yürüdükten sonra bir markete molotofkokteyli attı. Eylemci grup daha sonra ara sokaklarda dağıldı. Olay yerine gelen polis ekipleri incelemelerde bulundu.

Terör örgütü yandaşları Zeytinburnu'nda da ses bombasıyla eylem yaptı. Beştelsiz Mahallesi'nde üç ayrı noktaya ses bombası atıldı. Bombaların patlaması sonucu bazı araç, ev ve işyerlerinde küçük çaplı hasar oluştu. Beştelsiz Mahallesi 1031 sokakta bir aracın yanına bırakılan ses bombasının patlaması sonucu ise yoldan geçen bir vatandaş hafif şekilde yaralandı. Bacağına cam isabet eden Eyüp Karabul adlı vatandaş olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Bir saat içerisinde üç ayrı noktada ses bombası patlatılması üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Alınan eşkaller doğrultusunda olayın faillerini yakalama çalışması başlatıldı.

(CİHAN)
Kullanıcı küçük betizi
mavi ışık
Üye
Üye

İletigönderen Türk-Kan » Sal Ara 01, 2009 0:04

İL-BARS yazdı:Teröristler her yerde ortalığı yakıp yıkarken, bu ülkenin Başbakanı Polonezköy'de lüks bir otelde bayram tatili yapıyor.

Hamdolsun. Kayboldu diye korkmustuk milletce.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen baragakal » Sal Ara 01, 2009 6:47

Zahide Uçar'in "İç Savaş Tehlikesi" baslikli yazisindan:

BOP’un adım adım işlemesini planlayanlar Türkiye’de iç savaş provası yapıyor. Bu iç savaş 2006 için planlanmıştı. PKK’yı kullanan güçler Kürt Faşistleri’ni kullanarak Türk Halkı’nın milli duygularını ayaklandırmak ve iç savaş çıkarma peşinde idi. Bu da daha çok Ülkücü gençler vasıtası ile yapılacaktı. AKP’nin kadın kolları gibi çalışan MHP’yi ne kadar eleştirsek de, Bahçeli gençleri tutarak bu oyunu bozdu.

Saptamaya katilmiyorum, bu gun Turkiye'de iç savas baslatmak kolay, bir tek ciddi olaya bakar, baslik altinda yazan bazi arkadaslarin hemen farkettigi uzere olaylarda VELET'ler var. Çocugun attigi taş bu anlamda kafa yarmaz. Baska ise yarar...

acilimla-ilgili-sorular-t22064.html#p129851

VELET'ler niye ortada?

Bu operasyon çok hassas, oltayla kiliç baligi avliyolar ve zoka girmis bi kere avin agzina sert çekersen olta kopar, yoracaksin, oltanin bu asamada kopmasi demek Kurt federasyonu/devleti hayali kuranlarin partileriyle yandaslariyla borozanlariyla bandolariyla topyekun geldikleri delige donmeleri demektir.

Soyle ki:

1 . PKK - DTP olusumu -halkimiz- dedigi insanlardan yeterli destegi henuz alamadi; buyuk plani yapanlar AKP'ye bu destegi almalarinin yolunu açtirdi, ilerletiyor.

2 . Bunlarin -halkimiz- dedikleri insanlar PKK'lilarin bandoyla karsiladigini gordu.

3 . Devletin, marjinal VELET'lerin attigi tasin, maytabin hesabini sormaya çok da niyetli olmadigini farketti.

4 . "Turk" aydinciklarini gazeteden okudu TV'den izledi; kimlikti, ana dildi, tarihteki zulumlerdi, yaralardi, analardi ne var ne yok dinledi. Dogru buldu, dogru bulmasina sasirmamak gerek Turk Milleti cahildir okumaz, hedefteki Kurtler Turk milletinin parçasi olanlar oldugudan ayni cahillik seviyesini bunyeside tasir. Turk milleti duygusaldir, ayni duydusallik seviyesini de tasir ve farketmeden kendisine yabancilasir, yani Turk milletinden uzaklasir. Yani PKK-DTP yapilanmasina mesafeli olmayi sorgulamaya baslar, Turklerin verdigi destek burda buyuk rol oynuyo: Basbakan'in "Açilimi" ve aydinciklar PKK-DTP'nin ulasamadigi insanlara ulasiyo, daha ciddi biçimde bizim milletimizden olan Kurtleri yabancilastiriyo ve boluculerin sofrasina atiyo...

5 . Kendini Turk tanimlayanlar, biz, boluculerin yaptiklarina bakip tepkilerimizi sesli bi sekilde ve hedefe dogal olarak birilerini koyarak, yani "Kurtler..." parantezi açarak dillendiriyoruz, milletin parçasi olan Kurtleri istemeden kiriyoruz. Sureç bu, istenen bu... Kendimizi nasil tutacaz? Agzidan çikan soze nasil hakim olacaz? Zaten niye tutacaz, niye hakim olacaz?

Turkiye'de yasayan Kurtler bizim milletin parçasidir, genellikle ROJ tv zart zurt izlemez, PKK'nin dergileri vardir okumaz, DTP'liler bunlara sinir olur ama çozum uretemez, bunlar Kurtçe olan bişeylerden uzak durur, çogu zaten Kurtçe nasil bi dil diye merak bile etmemistir, anlamaz. Bu kesime ulasmanin yegane yolu TURKÇE'dir, Turk Gazeteleridir, Turk TV'leridir... Bu is için bizi kullananlarin planlarini anlamak kolay degil, kafa yoranlarin çogu yakin zamanda iç savas goruyo, bence yaniliyo... Plan simdilik bu degil.

Henuz Kurtler bizden kopmus degil, bolucu saflarda yeterli adam olana kadar dusuk yogunlukta KURT-TURK kufurlesmesine devam ettirecekler. Turkiye Cumhuriyeti bayragi altinda dune kadar huzurla yasadigini dusunen Kurtleri yabancilastirmak için bile bize, yani Turklere ihtiyaçlari var.

Hassas avcilik tam da burada!!! Dusuk yoguluktaki bu çatismanin devami halinde, her gun PKK-DTP saflari çogalacak, Devlet Bahçeli'de her zaman yaptigi gibi gorevini layikiyla yerine getirmis olacak, sokakta milletin kufurlestigini, birbirine bilendigini bilecek "DUYUN, SUSUN, SAKIN HAA!" demeyi marifet zannedecek, soylemine devam edecek... Deniz Baykal, Tayyip Erdogan, Numan Kurtulmus hepsi degirmene su tasiyacak... Tayyip diyor ki: "Turk halki bikti,.. Analar aglamasin..." Tayyip bu millet şunu istiyo diye ne soylese kalibimi basarim tam tersi dogrudur. Yani, Turk Milleti bu gun boluculeri yerlebir edecek guce ve kararliliga sahip... PKK-DTP saflarida yeterli sayi yok! Bu gune kadar da olmadi! Boluculer, en azidan bu gun kararli Turkiye Cuhmururiyeti'nin onunde duramaz, kalabaliklari yalan dolan. Boluculugun basini bu gun ezilmezse yarin çok geç ve pahali olacak.

Av için oyle pis bi durum ki! Bolucuyle şiddetli savasmak gerektigi gerçegini soyleyen Osman Pamukoglu'nu mesela Mehmet Ali Birand çok seviyo, kanallar bol bol çikariyo... Pasayi karalamak gibi bir niyetim yok yanlis anlasilmasin; birçok seyi çok dogru soyluyo paşa! Bolucuyle savasmadan kazanilmaz diyo, sonuna kadar katiliyorum... Ama... Plan çok kotu plan!!
Kullanıcı küçük betizi
baragakal
Salık Takımı
Salık Takımı

İletiler: 377

İletigönderen mavi ışık » Sal Ara 01, 2009 12:54

10=Yüksekova yine karıştı.
Sabah saatlerinden itibaren 200-300 kişilik bir grup, Cengiz Topel Caddesi üzerinde toplantı. İşyerlerinin kısmen açık olduğu ilçede, DTP İlçe Başkanı Nazif Ataman, Belediye Meclis üyeleri ve parti yöneticileri ilçe merkezine gelerek esnafın işyerlerini açmasını, toplanan kalabalığın da dağılmasını istedi. Ancak cadde üzerinde toplanan gruplar dağılmadı. Cadde ve sokak aralarına barikatlar kurarak sloganlar atan grupların dağılması için bu kez polis uyarıda bulundu. Ancak polisin bu uyarılarına göstericiler taşla karşılık verdi. Çıkan olaylar üzerine ilçedeki tüm işyerleri kepenklerini kapattı. Polis toplanan göstericileri gazbombası kullanarak dağıtmaya çalışıyor.

ŞEMDİNLİ'DE KEPENKLER KAPALI

Bu arada, Hakkari'nin İran ve Irak'a sınırı bulunan Şemdinli İlçesi'nde de kepenkler bugün açılmadı. Yüksekova'da gerginlik yaşanırken, polis geniş çaplı güvenlik önlemleri aldı.
DHA

Arkadaşlar, bu haberleri tahrik için kopyalamıyorum, konu başlığı ile ilgili olarak 24 saatde neler olduğunun toplu olarak bakılması idi, çok büyük ve hiçde hayırlı olmayan bir oyunun oynandığı bilincindeyim ve bu oyuna gelmemek gerek.
Kullanıcı küçük betizi
mavi ışık
Üye
Üye

İletigönderen bezgin » Çrş Ara 02, 2009 11:01

İzmir'de çirkin kışkırtma

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Karşıyaka-Yamanlar hattında yolcu taşıyan ESHOT otobüsü, Onur Mahallesi son durakta yaklaşık 10-15 kişilik grubun taşlı saldırısına uğradı.

Yüzleri kapalı saldırganlar, otobüs içerisine, "molotofkokteyli" görünümünde çok sayıda boş şişe attı.

Saldırı nedeniyle panik yaşayan yolcular, otobüs şoförünün kapıları açmasının ardından aracı terk etti. Gruptakiler, saldırının ardından olay yerinden kaçtı.

Şoför ve yolcuların yaralanmadan kurtulduğu saldırı nedeniyle otobüste maddi hasar oluştu.

Mersin'de bu kez de polis aracına molotof Mersin Mevlana Mahallesi'nde, bir grubun molotofkokteyli attığı polis aracında yangın çıktı. Olayda 2 polis memuru yaralandı.

Saldırganlar, molotofkokteyllerini attıktan sonra karanlıktan da yararlanarak sokak aralarına kaçtı.

Alev alan minibüsteki yangın, polislerin müdahalesine rağmen kısa sürede büyüyerek aracı sardı. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın söndürüldü.

Yangında, minibüs kullanılamaz hale geldi. Yangına müdahale sırasında hafif şekilde yaralanan 2 polis memuruna olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerince ilk yardım hizmeti verildi.

Polis memurları, daha sonra Mersin Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Yetkililer, saldırganların yakalanması amacıyla çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi.

Bu arada, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'nda da şehir içi toplu taşımacılık yapan bir otobüse taşlarla saldırıda bulunulduğu ve bir kişinin kırılan camdan dolayı hafif şekilde yaralandığı öğrenildi.

Adana'da da izinsiz gösteri Bu arada Adana'da da terör örgütü lehine sloganlar atarak izinsiz gösteri yapan bir gruba polis, panzerler eşliğinde müdahale etti.

Barbaros Mahallesi'nde izinsiz toplanarak ateş yakarak 17102 Sokak ile Eminağa Caddesini trafiğe kapatan bir grup, terör örgütü lehine slogan attı. Çevik Kuvvet ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, panzer ve TOMA adı verilen zırhlı araçlar eşliğinde gruba müdahale etti.

Göstericiler, polis ekiplerine molotofkokteyli ve havai fişek attı. Ekiplerin zırhlı araçlarla müdahalesi sonucu göstericiler ara sokaklara dağıldı. Polis ekiplerinin kullandığı biber gazından bazı vatandaşlar da olumsuz etkilenirken, yakılan ateş panzerler tarafından söndürüldü.

http://www.objektifhaber.com/guncel/128 ... irtma.html

Resim

Hakkari savaş alanı gibi...
AKP’nin PKK açılımı sonrası cüretleri daha da artan teröristler, terör örgütünün kuruluş yıl dönümünü kutlamak için önceki gün Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde başlattıkları eylemi dün de güvenlik güçlerine saldırarak sürdürdü.

200-300 kişilik grup dehşet saçtı
SABAH saatlerinden itibaren 200-300 kişilik bir grup, Cengiz Topel Caddesi üzerinde toplandı. DTP İlçe Başkanı Nazif Ataman ve parti yöneticileri ilçe merkezine gelerek esnafın işyerlerini açmasını, kalabalığın dağılmasını istedi.

Polisleri taş yağmuruna tuttular
CADDEYE barikat kurup slogan atan grup, “Dağılın” uyarısı yapan polise taş yağdırdı. Polis göstericileri gaz bombası kullanarak dağıttı. Çıkan olaylar üzerine tüm iş yerleri kepenklerini kapattı. Bölgede geniş önlem alındı.

Yüksekova’daki olaylarda bir anda çatışmanın ortasında kalan okul çocukları büyük korku yaşadı.

Hainler polisi yine taş yağmuruna tuttu

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde önceki gün PKK’nın kuruluş yıldönümü ve bebekkatili Öcalan’ın cezaevi koşullarını gerekçe göstererek polisle çatışan göstericiler, dün de eylemlerini ve protestolarını sürdürdü. Sabah saatlerinden itibaren 200-300 kişilik bir grup, Cengiz Topel Caddesi üzerinde toplantı. Cadde ve sokak aralarına barikatlar kurarak sloganlar atan grupların dağılması için polis uyarıda bulundu. Ancak polisin bu uyarılarına göstericiler taşla karşılık verdi. Çıkan olaylar üzerine ilçedeki tüm işyerleri kepenklerini kapattı.

Doğubayezıt da karıştı

Polis toplanan göstericileri gazbombası kullanarak dağıttı. Bu arada, Hakkari’nin İran ve Irak’a sınırı bulunan Şemdinli İlçesi’nde de kepenkler dün açılmadı. Öte yandan Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesi’nde de benzer görüntüler yaşandı. DTP’nin düzenlediği mitinge katılan bölücüler de polisle çatıştı. Ara sokaklara dalan göstericileri durdurmak için polis gaz bombası attı, tazyikli su sıktı. Olaylar akşam saatlerinde son buldu.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/haber ... ?hit=27174

Kullanıcı küçük betizi
bezgin
Genel Yetkili
Genel Yetkili

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x