Türkiye isimli dizinin sezon finali 31 Martta

Türkiye isimli dizinin sezon finali 31 Martta

İletigönderen zafer atun » Çrş Mar 27, 2019 13:26

Seyirciler olarak hep birlikte seyrettiğimiz Türkiye’de, gelişen olaylar ve entrikalar heyecan içerisinde her gün bir önceki günü aratır şekilde ilerliyor ve seyirciyi daha beter ekranlara bağlıyor.
Daha önceleri hatırlama babında, bazı oyuncular fragman bitti şimdi esas film başlıyor tüyosu vermişti. Evet 31 Mart sezon finali ile Türkiye dizisi yeni bir sezona girecek . Final nasıl gerçekleşecek bu sır gibi saklanıyor. Çeşitli rivayetler mevcut. Seyrettikçe göreceğiz.
Bildiğiniz üzere dizinin esas oğlan karakteri, ak oğlan, babası devletin harçlığını kesmesi ile parasız kalınca manavlığa başlar. Uzatmalı sevgilisi bahçedan ise ondan ayrılmamakta evlilik isteğinde ısrarcı olmaktadır her görüşmelerinde ikimiz bir fidanın güller açan dalıyız şarkısını kerhen bağıra bağıra söylemektedirler.
Dizinin ak oğlana göre kötü karakteri yapılan bacaksız kemal lakaplı ikinci jön ise gene türlü türlü lafazanlıklar ile ak oğlanı köşeye sıkıştırmaya çalışmaktadır. Uzaktan akrabası olan meral ile ak oğlanı bertaraf etme adına türlü çalışmalar yapmaktadırlar. Ak oğlanın amcası temel reis ise olan biteni uzaktan izlemekte gücü yettiğince ak oğlana akıllar vermeye çalışmakta onu insafsızca eleştirmekte hatalarını ise acımadan yüzüne vurmaktadır. Söyledikleri ise ak oğlanı çileden çıkartmakta işine gelmemekte temele çok kızmaktadır. Hatta amcasına o kadar kızgındır ki aşağı mahallenin bıçkın çocuğu Selahattin damda cezasını çekmesine karşın onu ve amcasını beraberce kendisine karşı birlik olmakla ve çeşitli entrikalar yapmakla dahi suçlar. Sonunda amcası ve onun ailesi ile görüşmeyi keser onlardan yüz çevirir ve aile bağlarını kopartır.
Bacaksız kemal uzaktan akrabası meralin de desteği ile ak oğlanın manav dükkanını kapattırıp mahalleden gitmesi adına Yavaş Yavaş, İmamın oğlunu da yanına alarak alternatif manavlar açmaya ürünlerini çok pahalı sattığını söylediği ak oğlanı mahalleden kovmak adına, Kemal de hem ucuz hem de daha kaliteli aynı ürünleri satan işyerleri açıp ak oğlanla karşılıklı sıkı bir rekabete girerler. İşin ilginç yanı ak oğlanın günden güne müşteri potansiyelinin düşmesi müşterilerin kemalin dükkân ve adamlarına yönelmesi olur.
Bu son gelişmeler ak oğlan açısından hiç de iyi olmamıştır. Müşteri kayıpları böyle giderse dükkânı kapatacaktır bu açıkça ortadadır. Başlar son hamlelerini yapmaya örtünün altında tuttuğu kara gün parasından manavda sattığı ürünleri sübvanse etmeye, rekabet için aldığı fiyatın daha altında soğan patates vb satmaya başlar.
Aslında satışlar artık zararına dönmüştür. Örtünün altındaki ayırdığı para da suyunu çekmek üzeredir. Elini başının arasına alıp kara kara düşünürken görüntü donar ve 25 dakikalık reklam kuşağı devreye girer. Reklam kuşağı sonrasında yeni bölüm devreye girecektir.
Seyircilere Not ; Ak oğlan ile kemalin arasındaki ezeli rekabet ve düşmanlık mahallede yaşayan Cumhur isimli mahallenin en güzel, en hoş, en alımlı kızını ak oğlanın sevmediği halde kemale nispet, kandırarak kendine bağlaması hatta bir müddet beraber yaşamaları ancak sonunda cumhurun bir gün kim vurdu ya giderek ölmesi yok olması ile başlamıştır.
Yeni sezonda grift ilişkiler artarak gelişir.Hiç beklenmedik gelişmeler ve sürprizler olur. Dönem dönem seyirci ile etkileşimli çekimler yapılarak ve insanlar diziye dahil edilerek reyting kaygısı bertaraf edilir. Seyirci de böylece hem aidiyet ihtiyacını gidermiş hem de dizi fanatiği olmuş olur. Artık akşamları hem dizisini seyreder hem de tatlı tatlı şekerleme yapmaya devam ederler.
Zafer ATUN
22/03/2019
zaferatun.wordpress.com
Kullanıcı küçük betizi
zafer atun
Üye
Üye
 
İletiler: 89
Kayıt: Pzr Ara 09, 2012 15:26

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 3 konuk

x