Türkiye kaostan nasıl çıkarılır? / Arslan BULUT

Türkiye kaostan nasıl çıkarılır? / Arslan BULUT

İletigönderen Oğuz Kağan » Prş Ara 08, 2016 16:34

Türkiye kaostan nasıl çıkarılır?

ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump, "Hakkında hiçbir şey bilmediğimiz yabancı rejimleri devirme yarışına son verip terörü, IŞİD'i yenmeye odaklanmamız gerek. Bu amaçları paylaşan her ülke ABD'nin ortağı sayılacak. Eski dostluklarımızı güçlendirip yeni dostluklar kurmak istiyoruz. Tarihten aldığımız dersle istikrar sağlamak istiyoruz. Artık bu yıkıcı dış müdahale politikalarına ve kaosa son verilmeli." dedi.

Trump, seçim kampanyası sırasında da Başkan Barack Obama'yı "IŞİD'in kurucusu", Demokrat Parti'nin adayı rakibi Hillary Clinton'ı da "IŞİD'in kurucu ortağı" diye suçlamıştı.

Trump, bu sözlerinden sonra sert eleştirilere de aldırmamış ve Obama ile Clinton"IŞİD'in en değerli oyuncuları" diye göstermişti!

* * *

ABD'nin yabancı rejimleri devirme girişimlerini, aslında herkes bilir ama söylemez. Kazara söyleyenler çıkarsa onlar da komplo teorisyenliği ile suçlanarak etkisizleştirilmek istenir. Fakat şimdi ABD'nin başka ülkelerde rejim değiştirme operasyonları yaptığını, ABD Başkanı söylüyor. Yoksa o da mı komplo teorisyeni!

Konu ile ilgili hiçbir araştırma çabasına girmeden, bütün verileri toplayıp değerlendirme yapmadan her rejim değişikliğini "bölgesel dinamikler"le izah edenler gerçekte sahtekârdır. Çünkü herkes bilir ki bölgesel veya yerel dinamikler kullanılmadan zaten bu tür hareketler başarıya ulaşamaz. Burada dış dinamikleri gözden uzak tutma çabası vardır; sahtekârlık işte budur. Gerçeklerin üzerini örtmek, aynı zamanda karşılığı ödenen bir istihbarat faaliyetidir, dolayısıyla, gazetecilik mesleğine de vatana da ihanettir!

* * *

Abdullah Ağar ise askerlik mesleğiyle gazeteciliği birleştirerek, uzmanlık alanında bir fark oluşturdu.

Şimdi diyor ki "2011 Mart'ında baş gösteren kitlesel hareketler 'Suriye İç Savaşı'nı tetiklerken, ABD'nin Irak'ta gerçekleştirdiği 8 yıllık 'Doğrusal İşgal' senenin sonlarında bitiyor, ülke 'terör ve vekaletler savaşı' evresine giriyor, Türkiye'de ise 'Çözüm Süreci' başlıyordu. Artık bundan sonrası 'Doğrusal Olmayan Savaş' ve 'Kavramsal İşgal'in uygulama yıllarıdır. Orta Doğu'nun kendi içindeki kırılganlıklarıyla düşmanlıklarıyla, din, toprak ve menfaat baronlarıyla çanak tuttuğu egemenlere ait, bizimle doğrudan ilgili bu dizaynın nasıl olduğunu, olacağını gelecek yıllar, bize gösterecektir. Tabii görmek ve anlamak isteyenlere..."

İşte şimdi anlamak istemeyenlere bile bizimle doğrudan ilgili bu küresel dizaynın sonuçları her şeyi gösteriyor. Küresel dizaynı yapanların itirafları bile gerçeği ters yüz edenlere inananları uyandırmayacaksa biz ne yapabiliriz?

Aslında bu körlüğün sebebi akıl yoksunluğu değil, konforunu kaybetme korkusudur. Gerçeklerle yüzleşmekten bu sebeple kaçıyorlar!

* * *

Ağar, "Cumhuriyet tarihinin en büyük isyan girişimi"nin nasıl bastırıldığını anlattıktan sonra sözü 15 Temmuz'a getiriyor:

"Ağır yaralı da olsak, Ilımlı İslam ve üniformalı teröristlerine karşı büyük bir zafer kazandık. Batı Dünyasının 170 ülke için tasarladığı Ilımlı İslâm silâhını bir gecede ellerinden alıp, kırıp attık biz."

Ağar
, asıl önemli noktayı şöyle işaret ediyor:

"Bu yeni nesil bir savaştır. Adı üstünde savaştır yani. Yabancıların Non-Lineer War dedikleri 'Doğrusal Olmayan Savaş' konseptinin uygulamalarıdır.

Bunun bir diğer adı da bizim evlatlarımızın bizden çalınıp, bize karşı silâh olarak kullanılmalarıdır.

Ve bu, bizim en büyük zafiyetimizdir."


Dolayısıyla "Mücadele ruhu yeniden yapılandırılmalıdır. Ve bu yapılanma önce kavramlardan başlamalıdır. Çünkü bu yaşananlarda, kutsal kitabını okumayan, anlamayan İslâm toplumlarının, din adına düştükleri bunalım, çatışma ve savaşların rolü ortadadır. Herkesin kendi inandığını din zannedip diğerini boğazlaması, medeniyetimize dair koskoca bir bozgundur."

Arslan BULUT, 8 Aralık 2016
arslanbulut@yenicaggazetesi.com.tr
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12162
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x