TÜRKİYE NATO TOPRAĞI MI TÜRK TOPRAĞI MI?

Üniversiteli Gençler Burada Yazıyor

TÜRKİYE NATO TOPRAĞI MI TÜRK TOPRAĞI MI?

İletigönderen mithat akar 1923 » Pzt Eki 05, 2015 14:14

Tayyip Erdoğan:"TÜRKİYE NATO TOPRAĞIDIR" -Aralık 2012

Mustafa Kemal Atatürk:"Yabancı bir devletin koruma ve esirgemesini benimsemek insanlık niteliklerinden yoksunluğu, güçyetmezliği ve uyuşukluğu benimsemekten başka bir şey değildir. Gerçekten bu aşağılığa düşmemiş olanların, isteyerek başlarına bir yabancı getirmeleri asla düşünülemez.
Oysa, Türk'ün haysiyet ve kendine inanı ve yeteneği çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir millet esir yaşamaktansa yok olsun daha iyidir!
Dolayısıyla ya istiklâl, ya ölüm!" - Atatürk - 1927

10 Ağustos 1920'de Sevr Paylaşım Antlaşmasına İmza Atan Ülkeler

Britanya İmparatorluğu, Fransa, İtalya, Japonya, Ermenistan, Belçika, Yunanistan, Hicaz Krallığı, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırp, Hırvat ve Sloven Krallığı, Çekoslovakya ile mağlup Osmanlı İmparatorluğu arasında imzalandı.

1952'den Bu Yana Hala Üyesi Olduğumuz NATO'ya Dahil Olan Ülkeler
Almanya, Amerika, Arnavutluk, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İspanya, İzlanda, İtalya, Kanada, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Türkiye, Yunanistan
Sevr'e imza atan ülkelerden,İngiltere-Fransa-Yunanistan-Romanya-Polonya-Portekiz-İtalya-Slovenya-Romanya Lozan'ı tanımayan ve NATO'nun amirali konumundaki ABD NATO üyesi.

Mantık basit:Sevr üzerinden Türk topraklarını paylaşamayan emperyalist ülkeler ve emperyalist ülkelere bağımlı olan,uydu devletler;NATO üzerinden Türk topraklarına hakim olmuşlardır.

Hala NATO'nun "Milli Askeri Stratejimize "uyumlu olduğunu söylebilen varsa beri gelsin.
NATO'nun Türk topraklarındaki konuşlanmış üsleri ile Sevr Haritasını yan yana koyduğumuzda ise Sevr', savunan mantıkla NATO'yu savunan mantığın aynı merkezler olduğunu görüyoruz.Delil mi istiyorsunuz.Dönemin başbakanı Tayyip 23 Aralık 2012'de ne demişti:"Türkiye NATO toprağıdır."
Fazla söze gerek var

Mithat Akar - Gaziantep
Kullanıcı küçük betizi
mithat akar 1923
Üye
Üye
 
İletiler: 298
Kayıt: Çrş Ağu 28, 2013 16:18

Şu dizine dön: Gençlik Diyor ki

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x