Türkiye O Yunanlı'nın Peşinde...

Genel & Güncel Konular

Türkiye O Yunanlı'nın Peşinde...

İletigönderen Panzehir » Cmt Mar 10, 2007 1:37

Youtube'a rezil videoları yükleyen Yunanlı, Türkiye'nin takibinde. Videoları yükleyen kişiyi bulmak için savcılık Youtube'un yayın yaptığı ABD Adalet Bakanlığı'na bir yazı gönderdi. Yazıda, Atatürk'e hakaret içeren videoları hazırlayan kişinin kimliğinin tespit edilerek, bildirilmesi istendi.

Rezil videoları hazırlayan kişinin kimliği tespit edildikten sonra savcılık 301. maddeden dava açacak. Bu madde Türklüğü aşağılamakla ilgili cezaları düzenliyor.

Peki bir Yunanlı 301. maddeden yargılanabilir mi? Bu yönde bir engel yok. Dava açıldığında Yunanlı fanatik Türklüğü aşağılamak suçundan yargılanabilecek. Yunanlı isterse kendini savunmak için duruşmalara katılabilecek.

Yargılama sonunda ceza aldığı taktirde bu durum Yunanistan'a bildirilecek ve cezanın infazı istenecek. Ayrıca bu kişi Türkiye sınırından girdiği anda tutuklanıp, cezaevine konabilecek.

Bu arada Youtube'un erişime kapatılması olayında bir yanlış anlama ortaya çıktı. Savcılığın sitenin tamamen değil, kısmen engellenmesi yönünde karar aldığı öğrenildi. Ancak Telekom, sitenin Atatürk videoları ile ilgili kısmı yerine tamamını erişime kapattı.

:arrow: Kaynak

Yani durum odur ki ; ölme eşşeğim ölme... Adamı arayana kadar YouTube'ye dava açsan da, bir daha videoları koyamasa. Ama nerde fuzuli iş var onunla uğraşırlar...

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3483

İletigönderen Çetin Taş » Cmt Mar 10, 2007 9:56

Mehmet,haklısın.Ama işte hukuğun da gugukluğu orada zaten.Yoksa dert adaleti aramak ve yerine getirmek olsa bu kadar karışık kanunlar,maddeler,fıkralar olur muydu?
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen Panzehir » Cmt Mar 10, 2007 16:53

Çetin Taş, aynen öyle. Dediğin gibi. YouTubenin tekrar açılmasından sonra, duyduğum kadarı ile de bu sefer Türk Bayrağına saldırmaya başlamışlar.

Resim

Gün gelir devran döner
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletigönderen Çetin Taş » Cmt Mar 10, 2007 18:32

Bu siteyi yasaklamak olayı bence yanlış.Nasıl olsa biz de o Yunan çocuklarından daa cevval,daha işinin ehli,daha zeki arkadaşlar vardır.Beterini yapsın,onların bizi kızdırdıklarının 2 katı biz onları kızdıralım.Yoksa Atamıza saygsızlık yapıyorlar ya da bayrağımıza saygısızlık yapııyorlar diye ne Atamızın değeri azalır,ne de al bayrağımın önemi.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletigönderen Egeli » Cmt Mar 10, 2007 18:36

.
En son Egeli tarafından Sal Kas 04, 2014 15:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
Kullanıcı küçük betizi
Egeli
Üye
Üye

İletiler: 1724

İletigönderen Panzehir » Cmt Mar 10, 2007 22:18

Çetin Taş, erişimin yasaklanması zaten mantıklı değil. Daha iyi yaptırımlar uygulayabilecek itibarımız ( hükümete rağmen ) az da olsa vardır diye düşünüyorum.

Gün gelir devran döner
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletigönderen Ram » Cmt Mar 10, 2007 23:51

Stratejist, :twisted:

Panzehir, teşekkürler. :)

Yunanlılar ikiye bölünmüş durumda. Ya Türk düşmanısın, ya da hainsin. Giderek Türk'ü aşağılamaya hız kazandırıyorlar. Hâlbuki, Yunan insanı ile o kadar ortak yönlerimiz varki günlük hayatta. Bunları gören iyi insanları da, hain olarak adlandırıyorlar. Yazık...
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Çetin Taş » Pzr Mar 11, 2007 9:45

Ram,doğru söylüyorsun.
Gezdiğim ülkeler içinde en beğendiğim ülkelerden birisi Yunanistan'dır.İstanbul'un haricinde en beğendiğim 3 şehirden biri de Selanik'tir.Selanik'te benim tanıdığım tüm Yunanlılar Türklere sevgi ve saygı duyuyordu.Zaten hem mübadele(değişim)ve hem de 6-7 Eylül sonrası giden Rumların çoğu Selanik'e yerleştirilmiş.Hemen hepsi Türkçe konuşuyor veya anlıyor.Anlayanlar gençler çünkü evlerinde anne,baba,nine,dede hala Türkçe konuşuyor.Türkiye özlemi vardı çoğunun içinde.Bazıları geldiler İstanbul'a,misafirim oldular.Hepsi de çok duygulandılar.Çünkü çoğu İstanbul'dan 6-7 Eylül olaylarında gidenler ya da gidenlerin çocuğuydu.Yemek,içmek,giyim,gelenek,görenek hep aynı.Yunan köyüne girin,Trakya'daki veya Ege'deki herhangi bir Türk köyünden en ufak farkı yoktur.
Onlarla Türk-Yunan anlaşmazlıklarından konuştuğumuzda sonuç hep aynı:1-İki tarafın fanatikleri var ve özellikle Yunan Hükümeti dış politikasını Türk düşmanlığına dayandırdığı için kendi fanatiklerini sürekli kullanıyır ve kışkırtıyor.2-Anlaşmazlıkları yaratan batı ve özellikle ABD.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletigönderen Ram » Pzr Mar 11, 2007 12:58

Provakatör Yunanlı değil, İngiliz!

Youtube'taki Atatürk'e hakaret videosunu, Yunanlı 18 yaşındaki öğrenci Kostas Papafloratos'un internet adresini kullanan bir İngilizin yüklendiği belirtildi. İnterpol, yüz binlerce Türk ve Yunanlıyı birbirine düşüren kimliği henüz belirlenemeyen İngiliz'i arıyor.

Doğan Haber Ajansı (DHA), dünyanın en çok ziyaret edilen görüntü paylaşım sitesi YouTube'daki Türk-Yunan halkları arasında gerginliğe neden olan Atatürk'e hakaret videosunu internette yayınlayanın ‘kimliğini’ buldu.

Siteye iğrenç videoyu eklediği belirtilen ‘Stavraetos212007’ kodlu kişinin 18 yaşındaki bir üniversitede ekonomi bölümü öğrencisi Yunanlı öğrenci Kostas Papafloratos olduğu anlaşıldı. Ancak, Kostas Papafloratos'un annesi Elizabeth Papafloratos, oğlunun bir İngiliz'in oyununa geldiğini söyledi. DHA Marmaris Bürosu'nun sorularını telefonda yanıtlayan anne Elizabeth Papafloratos, Türkleri ve Türkiye'yi çok sevdiklerini, yaşadıkları Selanik'te, çok sayıda Türk dostları olduğunu, bu görüntünün YouTube'ta yayınlandıktan sonra yaşanan gelişmelere çok üzüldüklerini belirtti.

‘BİLGİLER İNTERPOL'E AKTARILDI’

DHA'ya, yaşamının 10 yılını Yunanistan'da geçiren Enerji Ergenokon'un aracılığıyla konuşan Elizabeth Papafloratos, “Atatürk'e ve Türklere hakaret eden görüntülere internete oğlum yüklemedi. Video, oğlumu oyuna getiren bir İngiliz tarafından yüklendi. Kostas'ın çıkardığı bir dergisi var. Bu dergiyi almak isteyen bir İngiliz, oğlumun internet adresini kullanarak, iki halkı birbirine düşüren görüntüleri siteye eklemiş. Yunan polisi, bu konuda oğlumun ifadesine başvurdu. Gerçek ortaya çıktı. Olay Uluslararası Polis Teşkilatı İnterpol,'e aktarıldı. İnterpol bu adamın peşinde.”

‘TÜRKLERİ VE TÜRKİYE'Yİ ÇOK SEVİYORUZ’

Bayan Papafloratos, İnternette yaşanan rezillik sebebiyle, her gün küfür ve tehdit dolu onlarca telefon aldıklarını da kaydetti, “Halbuki, oğlum dahil tüm ailemiz, Türkleri ve Türkiye'yi çok severiz. Yaşananlara da çok üzülüyoruz. Selanik'te çok sayıda sık sık görüştüğümüz, evlerimize gidip geldiğimiz. Şimdi günün her saati tehdit, taciz ve küfür dolu telefonlar alıyoruz. Bu durum bizi çok üzüyor”

Öte Yandan Elizabeth Papafloratos, polis tarafından uyarıldığı için oğlu hakkında geniş bilgi ve bulunduğu yer ile meçhul İngiliz'in kimliği konusunda sessiz kaldı.
Resim

Buyrun buradan yakın.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Panzehir » Pzr Mar 11, 2007 13:39

Ram, ben de tam o haberi koyacaktım şimdi buraya, iyiki son mesaja bakmışım. Yakacak yeri göremiyorum.

Gün gelir devran döner
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletigönderen Çetin Taş » Pzr Mar 11, 2007 19:02

MHM,RAM.Haber konusu ailenin samimiyetine inanıyorum.O kadar benziyoruz ki Yunanlılarla birbirimize.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletigönderen shadow39 » Pzr Mar 11, 2007 21:29

Ingilizden her sey beklenir.14 sene calistim ingilizlerle
Dağda üç Beş domuz Sürüsü
Tutturmuş Bir kürdistan Türküsü
Eline Almış Bayrak Diye Bir Masa örtüsü
Satsan Beş Para Etmez Ne Dirisi Ne De ölüsü
Soyu Soysuz Olan Sensin Toprak Senin Neyine
İte itlik Yapıp Kafa Tutma Beyine
Anlasa Dediğimi Sokaktaki Köpek Ağlar Haline
Duy Ulan Soysuz
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene!!!
....
Bu da can d..... efendiye olsun. belgeselci.
"Siz Mustafa demeye devam edin, biz de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk"

Resim
Kullanıcı küçük betizi
shadow39
Üye
Üye

İletiler: 2230

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 6 konuk

x