Türkiye Rabia Cumhuriyeti’ne Doğru! (1-2) / Özgen ACAR

Türkiye Rabia Cumhuriyeti’ne Doğru! (1-2) / Özgen ACAR

İletigönderen Oğuz Kağan » Sal Ağu 08, 2017 15:18

Türkiye Rabia Cumhuriyeti’ne Doğru! (1)

AKP eski MKYK üyesi Ayhan Oğan’ın “Yeni devlet kuruyoruz. Kurucusu Erdoğan!” sözleri olağanüstü tepki çekti. AKP Reis-i Umumisi, yıllardır “Yeni Türkiye’yi kuracağız!” demiyor mu? İkisi arasında ne fark var?

* * *

Aziz Peter ile Hazreti İsa arasında ilk kez kullanıldığı söylenen Latince “Quo Vadis? (Nereye?)” sözcüğü günümüzde, dünyadaki tüm ülkelerde çeşitli koşullarda kullanılmaktadır. Bence, bu soru sorulurken “? (soru)” işaretinin yanında bir de “! (ünlem)” işareti de vardır!

“Nereye?” gidildiği sorusuna yanıt olarak AKP Reis-i Umumisi 27 Ağustos 2014’te “Her bitiş, yeni bir başlangıçtır!” dedikten sonra şöyle konuşmadı mı?

“Cumhurbaşkanlığına aday olurken, bunun bir hatime değil fatiha olduğunu, yeni bir başlangıç olduğunu ifade etmiştik. Bugün bir kez daha besmelemizi çekiyor, fatihamızı okuyor, daha büyük hedefler için daha çok çalışmak üzere, yeni bir başlangıç yapıyoruz. Şimdi, milletimizle birlikte Yeni Türkiye’yi inşa dönemine giriyoruz.”

Peki, AKP Reis-i Umumisi bu sözleri ile Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 1923’te kurdukları “Türkiye Cumhuriyeti’ne” fatiha okuyup “Türkiye Rabia Cumhuriyeti’nin” inşa edilişini anlatmıyor mu?

* * *

Bu oluşumu irdelemeyi sürdüreceğiz... Mezun olduğum İzmir Atatürk Lisesi’nde bu çerçevede uygulanmasına başlanan “Troya’nın Tahta Atı” tezgâhına yer vermek istiyorum. [Haber görseli]

“Gâvur İzmir’in” iki “kalesi” vardır. Biri, Büyük İskender’in kentin tepesinde, bir çınar ağacının altında uyuyup İzmir’in kurulması gereken yeri rüyasında gördüğü Kadife Kale’dir.

İkincisi, 129 yıl önce Türkiye’de kurulmuş, eski ulusal eğitim kurumlarından biri, benim de mezun olduğum İzmir Atatürk Lisesi’dir (İAL).

Bu lisede eski başbakanlardan Şükrü Saracoğlu 1906 mezunudur. Eski başbakanlardan Şemsettin Günaltay 3 yıl boyunca müdürlük, yazar Halit Ziya Uşaklıgil ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ni kuran sporcu Selim Sırrı Tarcan da (İAL’de) öğretmenlik yaptılar.

İki kez Milli Eğitim Bakanlığı yapan Hüseyin Vasıf Çınar ve yine iki Milli Eğitim Bakanı Mustafa Necati ile üniversite reformunu gerçekleştiren Reşit Galip (İAL) mezunudurlar.

Eski Milli Savunma bakanlarından İlhami Sancar, İçişleri bakanlarından Hilmi Uran, İmar ve İskân bakanlarından Şerif Tüten, Bayındırlık bakanlarından Sırrı Day, Maliye bakanlarından Sümer Oral, Adalet bakanlarından Mahmut Esat Bozkurt, Sağlık ve Sosyal Yardım bakanlarından Mazhar Germen, Osmanlı Meclis-i Mebusanı’nda Meclis Başkanı olarak görev yapan Halil Menteşe de (İAL’de) eğitim görenlerdendir.

Genelkurmay başkanlığı yapan Kazım Orbay ve Memduh Tahmaç da (İAL’de) eğitimden geçenlerdendir.

Yazarlar Necati Cumalı ve Samim Kocagöz, heykeltıraş Şadi Çalık, besteci Ahmet Adnan Saygun da (İAL) mezunudurlar.

Uluslararası ün yapan Nöroloji Profesörü Cumhur Ertekin ve Kardiyoloji Profesörü İstemi Nalbantgil’i, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni, kuruluşundan itibaren yücelten, sınıf arkadaşlarımı da anımsatırım.

* * *

Atatürk, 1931’de Türkiye genelinde, başarılı öğrencileri saptayacak bir sınav düzenlenmesini ister. Sınavda İzmir Atatürk Lisesi öğrencileri başarılı olurlar. Atatürk de bu nedenle adını taşıdığı liseyi ziyaret edip matematik dersine girer.

Şair Sıddık Sevgel’in şu şiirini, (İAL) mezunu Adnan Saygun, lisenin marşı olarak besteler:

“Bizim kalbimiz ilim ateşiyle doludur,/ Biz bağlıyız gönülden sevgili lisemize/ Bugün tuttuğumuz yol inkılabın yoludur/ Yarının ümitleri genç nesil derler bize.

Bize iman veriyor hür vatanın hür sesi,/ Ebediyen var olsun İzmir Atatürk Lisesi.

Nurlu mefkûremize lise hayat veriyor,/ İlim bizim aşkımız, Türklük bizim şanımız,/ Gideceğimiz yolu Gazi’miz gösteriyor,/ Yaşasın Türk milleti, yaşasın vatanımız.

Bize iman veriyor hür vatanın hür sesi, / Ebediyen var olsun İzmir Atatürk Lisesi.”


* * *

Bu kaleyi yıkmak için Milli Eğitim Bakanlığı, AKP Reis’i Umumisi’nin Bilal oğlanının Türkiye Gençlik Vakfı’nı (TÜGVA) (İAL’de) “Medeniyet ve Değerler Protokolü” kapsamında pazartesi-perşembe günleri dini eğitim yapması için “Troya’nın Tahta Atı” olarak görevlendirdi! İlk dersten bazı alıntıları aktaralım:

“Hak nedir, batıl nedir bilmek lazım. Hak İslamdır. Hakkın bugünkü temsilcisi Milli Görüş hareketidir. Batıl ise, her şart altında ve her zaman yanlış olan şeydir. Kötü, çirkin ve zalim olandır. İslam dışı bütün sistemler ve ideolojilerdir. Tarihte yaptığımız haçlı seferlerini hatırlayalım. Biz haçlı seferlerini batıl ile yaptık. Biz hakkı, yani İslamı temsil ettik. Ecdadımız bin yıl İslama hizmet etti. İnşallah bin yıl daha hizmet edilecektir!”

Ayrıca mezuniyet balosunda topluca vals yapan kız–erkek öğrencilerin yan yana oturmaları da yasaklandı!

(İAL) Mezunlar Derneği olaya şu açıklama ile tepki gösterdi:

“Laik ve demokratik eğitim sistemimize aykırı, okulumuzun kapısında adını taşıdığımız, sınıflarında ve ruhunda gururla yaşattığımız Atatürk ilke ve inkılaplarını hiçe sayan, tarihi boyunca Kuvayı Milliyecilerin, devrimcilerin yetiştiği bir ilim ve irfan yuvasında, böylesi bir faaliyeti her ne şartta olursa olsun kabul etmemiz ve sessiz kalmamız mümkün değildir. Konu ile ilgili yasal çerçeveler dahilinde tüm girişimler gerçekleştirilecek ve tüm mezunlarımız bilgilendirilecektir!”

Özgen ACAR, 8 Ağustos 2017
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 10195
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Re: Türkiye Rabia Cumhuriyeti’ne Doğru! (1-2) / Özgen ACAR

İletigönderen Oğuz Kağan » Çrş Ağu 16, 2017 8:51

Türkiye Rabia Cumhuriyeti’ne Doğru! (2)

Eski AKP MKYK üyesi Ayhan Oğan’ın “Yeni devlet kuruyoruz. Kurucusu Erdoğan!” sözleri olağanüstü tepki çekti. AKP Reis-i Umumisi, yıllardır “Yeni Türkiye’yi kuracağız!” demiyor mu? İkisi arasında ne fark var?

* * *

16 Nisan’daki halkoylamasından “evet” sonucu çıktıktan sonra Mustafa Kemal Atatürk’e, özellikle heykellerine saldırılar bir anda artmaya başladı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, Cumhuriyet Alanı’ndaki Atatürk büstüne sarıklı, cüppeli Mehmet M., ağaç budamak için kullanılan tahra ile zarar vermeye kalkıştı. İlçedeki jandarmalar, saldırganı etkisiz hale getirdiler.

Saldırgan, ifadesinde Atatürk heykeline saldırma emrini rüyasında görmüş… Pişman değilmiş… Şanlıurfa Valiliği, saldırganın “akıl hastası” olduğunu açıkladı. Hiçbir psikolojik muayeneden geçmeden, devletin valiliğince yapılan açıklama şaşırttı!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Ümraniye Mehmet Akif Mahallesi’ndeki Yukarı Dudullu 75. Yıl Ortaokulu’nun bahçesinde bulunan Atatürk büstünü bir kişi söktü. Yakalanan saldırgan Mehmet T’nin akıl hastası olduğu açıklandı.

Yobazın biri otobüste kısa etek giyen bir bayana tekme attı. Akıl hastası olduğu söylendi. Başka bir yobaz, parkta yürüyen hamile kadına saldırdı. Akıl hastası olduğu söylendi.

Trabzon’un Of ilçesinde kimliği belirsiz kişiler okul bahçelerindeki Atatürk büstlerine sprey boya ile saldırıldı, okul duvarlarına “Kahrolsun Çamuriyet Yaşasın İslamiyet” yazıldı. Saldırgan yakalansaydı “akıl hastası” olduğu açıklanırdı.

“Gâvur İzmir’de” herhalde geleceğin “Troya atları” olacak saldırganlar çekirdekten yetiştiriliyor! İzmir Karşıyaka’da Yamanlar ile Gümüşpala semtleri arasındaki Mahmud Efendi Külliyesi’nde, “Gümüşpala Hizmet İzmir İslami İlimler Federasyonu” 5 - 15 yaşları arasındaki çocuklara “diplomalı şeriat eğitimi” veriyor!

Aynı cemaat ayrıca “Bozyaka Hizmet Sıbyan Kursu” adı altında yaşı küçük çocuklara “şeriat eğitimi” vermeyi de sürdürüyor. Zaman zaman çeşitli mesire alanlarına ve piknik yerlerine götürülen çocuklara oyunlar da oynatılıyor. Okulöncesi çocuklara sarık, şalvar, cüppe ve takke giydiriliyor!

* * *

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde polis memuru Kuraner E. sakal uzatıp başında sarıkla görev yaptığı gerekçesiyle açığa alındı. Kuraner, İzmir’de yetişen diplomalı çocuklara öncülük etmiş olmalı. Bu tür polisler çoğaldığında, bu tür saldırganlara “akıl hastası” denilmek yerine, “madalya” verilecek, demektir.

* * *

“Atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkındaki” 5816 sayılı kanunu CHP’li İsmet İnönü değil, Demokrat Parti Başkanı Adnan Menderes, 14 Mayıs 1950’de kazandığı seçimde “başbakan” olduktan sonra 25 Temmuz 1951’de çıkardı.

Kanunun 1. maddesini anımsayalım:

“Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Atatürk’ü temsil eden heykel, büst ve abideleri veyahut Atatürk’ün kabrini tahrip eden, kıran, bozan veya kirleten kimseye bir yıldan beş yıla kadar ağır hapis cezası verilir. Yukardaki fıkralarda yazılı suçları işlemeye başkalarını teşvik eden kimse asıl fail gibi cezalandırılır.”

* * *

Ankara Büyükşehir Şehremini Melih Gökçek hazretlerinin Anıtkabir’i eşelemesi de bu yasaya girmez mi? Artık girmiyor, çünkü:

Yazıları ve konuşmaları ile Atatürk’ü boy hedefi yapan tarihçi Mustafa Armağan şu fetvayı verdi:

“Atatürk’ü koruma kanunu toplum vicdanında kalkmıştır. Çünkü bu kanun fosilleşti, fosilleşen her şey gibi bu da tarihe karışması lazım!”

* * *

AKP Reis-i Umumisi’nin sözleri, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 1923’te kurdukları “Türkiye Cumhuriyeti’ne” fatiha okuyup “Türkiye Rabia Cumhuriyeti’nin” inşa edilişini anlatmıyor mu?

Özgen ACAR, 15 Ağustos 2017
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 10195
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!


Şu dizine dön: Gazete Köşe Yazarları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x