Türkiye Uyuma Katırına Sahip Çık

Türkiye Uyuma Katırına Sahip Çık

İletigönderen Bige Aksoy » Sal Kas 01, 2011 14:29


Yukarıdaki başlığı öyle sessiz, sakin bir şekilde okursanız bu yazının hiçbir anlamı kalmaz.
O yüzden başlığı yüksek sesle ve inanarak okumanız gerekiyor.
Evet, hep birlikte haykırıyoruz.
TÜRKİYE UYUMA, KATIRINA SAHİP ÇIK!..
Tekrar…
TÜRKİYE UYUMA, KATIRINA SAHİP ÇIK!..
Şimdi mümkünse bu hızla, bağıra bağıra sokağa çıkıyoruz. ‘Neler oluyor’ diye sormayın. El birliğiyle terörü bitirmelerine çare oluyoruz.

Bundan birkaç gün önce, terör örgütünün canlı bomba olarak bir katırı kullandığını, şans eseri katır hedefine ulaşamadan vurularak etkisiz hale getirildiğini, birçoğunuz biliyorsunuzdur.
Vicdan sahibi bir insan olarak zavallı katırın vurulması beni gerçekten çok üzdü ancak önlenen felâketi düşündüğümde içime su serpildi.
O gün, bu haftaki yazımı zavallı katıra ithafen yazmaya karar verdim.
Çok duygusal katır yazımı tamamlayamadan, İçişleri Bakanı Şahin’in açıklaması gündeme bomba gibi düştü.
Bakan Şahin önce "Biz de mi buraya bir çadır kursak acaba, koskocaman sarayda oturuyorsunuz," diyerek depremzedelerin çadırlarına göz dikti. Sonra "O katırın hesabını nasıl verecekler, ben merak ediyorum. Katırın hakkını korumakta bize ait!" diyerek bu güne kadar Mehmetçiğe bile çok gördüğü sözleri sarf etti.

İşte o anda anladım ki, bütün suç bizdeydi.
Savunduğumuz her şey insan canı üzerineydi.
Oysa bazen bu ülkede insan olmak, sorunları düzeltmeye yetemezdi…

‘Hatanın neresinden dönerseniz kardır.’ demiş ya büyüklerimiz…
İşte bu günden itibaren bizler de sesimizi duyurabilmek adına, katırları işin içine dâhil edeceğiz.

İlk iş olarak kocaman pankartlar hazırlayıp, katırları logo haline getireceğiz.
Avazımız çıktığı kadar, ‘Katırlar ölmesin!’ diye bağıracağız.
Sonra Katırın intikamı için sınır ötesi operasyon isteyeceğiz.
Tabi tutuklu Komutanlarımızı unutmayıp, Silivri ileri demokrasi kamplarının(!) önüne katırlarla gideceğiz. Yanımızdaki katırları komutanlarımızın katırları olarak takdim edip, katırların ne denli üzüldüğünü anlatacağız.
Basına özgürlüğü falan geçip, katır sahibi gazetecilere özgürlük isteyeceğiz.
Deprem vergilerini iç edenlere, katırlarımızın arpalarından kısıp ödediğimiz vergilerin hesabını soracağız.
Bizlere değil de katırlara üzülen hükümetimizden, başka bir katır ölmesin diye açılımlarına derhâl son vermesini isteyeceğiz.
Büyük Ortadoğu projesinde zarar görebilecek katırları dile getireceğiz.
Onlar akıllanmadıkça dostlar, galiba sonunda biz delireceğiz.
.
............................................

Birileri bizimle fena dalga geçer oldu biliyorum.
Ancak ağır atın tekmesinin, katırdan daha yaman olacağını da hatırlatmak istiyorum.
Birbirinden cesur Türk Askeri toprağa düşerken ağlamayanların, onların canlarının hesabını sormayanların, katırların haklarını aramalarına dayanamıyorum.

Ben evinde tamı tamına sekiz can barındıran bir hayvan sever olduğum halde, ne yazık ki bazı HAYVANLARI sevmeyi hala beceremiyorum…
Kullanıcı küçük betizi
Bige Aksoy
GM Yazarları
GM Yazarları
 
İletiler: 37
Kayıt: Sal Tem 26, 2011 14:08

Re: Türkiye Uyuma Katırına Sahip Çık

İletigönderen atikanlife » Çrş Kas 02, 2011 14:32

Türk Kadını Müge Anlı;

''Herkes haddini bilecek. Yeri geldi mi taş atacaksınız, Mehmetçik'i kuş avlar gibi avlayacaksın sonra zor günlerde canım cicim deyip, yardım isteyeceksin. Bir şey olduğu zaman hadi Mehmetçik gelsin hadi polis gelsin diyoruz. Biraz da dengeleri kuralım.. Zor günlerde ah canım cicim. Sonra kuş avlar gibi avlamayalım bunları. İnsanlar biraz da hadlerini bilsinler demek istiyorum.''

K.rt Yosması Hülya Avşar;

Tenis oynarken, Akşam muhabirinin "Şehitler var!" vurgusuna; "Kürtlerden de var, her şey karşılıklı, bunda büyütülecek bir şey yok" diyerek yüce Türk milletinin bu acılı gününde yanında olmadıgını ispatlamıştır.


isim değiştirdikce geriye giden bir türkiye gözlemliyorum.. son 5 yıl içinde yeradı, kişi adı, mevki adı, örgüt adı değişmeyan ad kalmadı bütün adlar ve isimler değiştirildi.. bize hala iki yılanı gösterip bu yılanların show larını seyrettiren ve tartışma konusu yapan basın denen eşşeği neden konuşmuyoruz.. katırı değil kürdü konuşalım kısrağı değil yayı değil halkı konuşalım.. neden sadece gerçeklere değinmeyen bir basın var.. herkes birilerinin istemine göre yazılar yazarken birilerinin isteğine göre eylem yaparken neden bu garip basının yazılarını ve yorumlarını görmüyoruz yada bu nasın neden göstermekten yada yazmaktan çekiniyor..

bırakın katırı eşeği ... benzin neden 5000 tl.. 10.000 dolar refah düzeyi geliri olan halkımın elinne neden 1000 dolar geçmez.. neden hala doğuda kürt devleti kurulmak istenir.. bir ay sonra amerikaya teslim edeceğiniz bir kürdistanı neden kurmak istiyorları konuşmuyorsunuz.. mardini hatayı ve urfayı ve hatta hakkariyi neden siyonistlere vermek istiyen zihniyete hizmet veriyorsunuz diyen bir basın yok..? ölenler kardeşiniz değilde yunanistandan gelme misyoncularmı.. şehitler öldüğünde neden ağlayanlar olmuyorda depremde ölenlere herkesin ağlamasını bekliyorsunuz.. BASIN HER ŞEYİN İSMİNİ, ADINI DEĞİŞTİRİP DEĞİŞTİRİP BU HALKI KANDIRMAYA DEVAM ETMEDİMİ.. DOĞUNUN ZENGİNİ NEREDE DİYE SORANINIZ VARMI.. HÜKÜMET ÇUKURCADA ÖLENLERİN SAYISINI GİZLEDİ..! PEKİ ÖLENLERİN YAKINLARI NEDEN GİZLEDİ ARAŞTIRDINIZMI.. BASIN DİYE DİYE BASININ REZİLLİKLERİNE DESTEK OLANLARA NE DEMELİ HÜKÜMETTEN PARA ALAN SUSUYORSA, MİTİNGLER VE YÜRÜYÜŞLER GERİ ÇEKİLİYORSA..? BEN GHAZETECİYİM BEN BASINIM DEMEYİN HALKI BİLGİLENDİRMEYEN BASIN BENCE BASIN DEĞİLDİR.. SADECE 5 YIL İÇİNDE İSMİ DEĞİŞTİRİLEN YERLERİ AÇIKLAYIN TÜRKİYENİN ADININDA YAKINDA DEĞİŞECEĞİNİ GÖRECEKSİNİZ.. AÇILIM DEĞİL..! DEĞİŞİM VAR DEĞİŞİM.. BRAVO BU GARİP BASINA.. YUKARIDA SHOW YAPANLARA BAKIN İŞTE TÜRKİYENİN GETİRİLDİĞİ DURUM..NASILMI..? SADECE BASIN SAYESİNDE..!
"ATATÜRK" GİBİ DÜŞÜNEMİYORSAM; "ÖZGÜR" DEĞİLİM DEĞİLİM DEMEKTİR..
Medeniyete bir adım daha atmalıyım..! atikan..
Kullanıcı küçük betizi
atikanlife
Üye
Üye
 
İletiler: 1
Kayıt: Pzt Eyl 12, 2011 21:13

Re: Türkiye Uyuma Katırına Sahip Çık

İletigönderen kayihany » Çrş Kas 02, 2011 15:45

Hassasiyetinize istinaden bir önerim olacak; yazarın bu gazetedeki önceki yazılarını da okuyunuz. Selamlar

Kayhan Yüzbaşıoğlu
Kullanıcı küçük betizi
kayihany
Üye
Üye
 
İletiler: 1
Kayıt: Çrş Kas 02, 2011 15:43


Şu dizine dön: Bige AKSOY

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x