Türkleri Yenmenin Tek Yolu..!

Tartışma Alanı

İletigönderen Ram » Cmt Mar 03, 2007 3:47

Sandra, bu bizim yorumumuz değil, dönemin İngiliz Başbakanı David Lloyd George'un yorumu. Ayrıca, Türkleri birbirine düşürmenin en iyi yolu, dinden geçer.

Kur'an-ı Kerim'i en iyi anlayan/yorumlayan millet sence hangisidir şu dünyada¿?

Bir soru daha; 100 yıl kadar önceki tüm savaşlarımızda, kaç tane gayrimüslim vardı¿? Onlar Türk değil miydi¿? Neredeydiler¿? İncil ya da Tevrat mı okuyordular¿?

Son soru; "Haçlı Seferleri" neden başarıya ulaşamamıştır¿? Acaba yeterince bağlı değiller miydi, uğruna savaştıkları Haç'a¿? Yoksa sayıca çok üstün olmalarına rağmen beceriksizler miydi¿? Bir gariplik yok mu¿?

Ve burada kimse "her şeyi" dinle bağdaştırmıyor. Milletimiz üzerindeki, önemini/etkisini arz ediyor...
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Tsigalko » Cmt Mar 03, 2007 4:01

Şimdi bu biraz bana fake geldi...Tabi Kutsal kitapımızın herşeye razı olduğunu biliyoruz ama yazı bence biraz fake daha önce fare kız resimleri felan dini haberleri medyaya sızdıran sanal alemin büyük fake haberlerinden birine benziyor...
Resim
"Tarihi isimler değil; "zaman" lar belirler! Ve zamanlar hep Atatürk'ü haklı çıkarıyor."
Ahmet Taner Kışlalı
Kullanıcı küçük betizi
Tsigalko
Üye
Üye

İletiler: 346

İletigönderen Sandra » Sal Mar 06, 2007 6:20

Ram, Sordugun sorunun umarim senin icin cevabi Turkler degildir kurani en iyi anlayan/yorumlayan millet turkler degil bir kere onu gecelim

Senin sorularina bende soruyla cevap verim o zaman
Filistinde musluman bir halk bildigim kadariyla neden bu halde
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Sandra
Üye
Üye

İletiler: 171

İletigönderen Ram » Sal Mar 06, 2007 11:17

Sandra, belkide Kuran-ı Kerimi yanlış yorumlamışlardır, ya da inançları zayıftır/zayıflamıştır, ya da daha başka bir neden... Bunu bilemezsin/bilemeyiz. Ama vardır bir hikmeti. Düşmana karşı bir olup savaşmıyorlar, birlik ruhları kaybolmuş. Bizim inancımızda Sandra, sen de iyi bilirsinki, her şerden bir hayır bekleme vardır, ne gelirse Allahtan. Üstelik, Filistin kaç yıldır böyle sorarım sana¿? Ben söyleyeyim; sadece birkaç yüzyıl dışında, hep kan vardır bu topraklarda. O birkaç yüzyıl rahatlıkta, ne vardıki bu topraklar huzur içindeydi¿? Kuran-ı Kerimi, sence en iyi anlayanlar kim peki Sandra¿? Vatikan mı, onun adamları olan in pectoreler mi¿?

Bir soru daha; Lübnanda savaş oldu. Bu savaşta, sence neden Hristiyanlar ve Dürziler ölmedide, sadece Müslümanlar öldü¿? Ben söyleyeyim, zahmet etme; Vatikan - ABD - İsrail üçgeni. Ne alâka diyeceksin şimdi; bir yandan dengeler kurulup mezhepçilik hortlatılarak/kaynatılarak, ayrımcılık yapılıyor ve bir yandan öznel ve nesnel ajanlarla, provakasyon yapılıp dinin içine binbir türlü hurafe/küfür sokuluyor. Kim neye inanacağını şaşırdı artık. İslâmi terörist diye bir terim çıkardılar. Şimdi Müslüman adam sözde Usameye mi inansın, sözde ılımlı İslâma mı, sözde İsevi-Müslümanlıka mı, ona mı buna mı... Kaldıki bu işe mezhepsel baksam onlar gibi, daha çok şey söylerim. Al sana zayıflık, al sana karşı tarafın başarısı. Bu da bir nevi, İslâmsız İslâmdır ki, Kuran-ı Kerime u-ya-maz! Nasıl olsa, İsrail tüm hücreleri ele geçirdiği zaman, Hristiyanı da, Budisti de, Müslümanı da onlar için bir olacak.

Yeni bir şey çıkardılar şimdilerde... Neymiş efendim Kuran şiddet içeriyormuş. :)

“Ele geçen her adamın gövdesi delik deşik edilecek ve tutulan her adam kılıçla düşecek. Yavruları da gözleri önünde yere çalınacak, evleri çapul edilecek ve karıları kirletilecek.” (İşaya, Bab 13 / 15)

“Libnana girin, işte diyarı önünüze koydum. Onların herşeylerini tamamen yok et ve onları esirgeme; erkekten kadına…çocuktan, emzikte olana, öküzden koyuna, deveden eşğe kadar hepsini öldür...” (I. Samuel, Bab 15 / 3 )

“Ve İsrail onun mirasının sıptıdır; ismi orduların Rabbidir. Sen Benim topuzum ve cenk silahımsın; ve seninle atı ve binicisini kıracağım; ve seninle erkeği ve kadını kıracağım; ve seninle genç adamı ve erer varmamış kızı kıracağım; ve seninle çobanı ve sürüsünü kıracağım; ve seninle çiftçiyi ve çiftini kıracağım; ve seninle valiyi ve kaymakamı kıracağım.” (Yeremya, bab 51 / 19-23)

A’râf 7:171-172 ...size verdiğim (kitab)ı kuvvetle tutun...
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Sandra » Sal Mar 06, 2007 17:36

Ram, simdi olayi egzajere etme buna musade etmem böyle muslumanligi en iyi temsil eden vatikan mi falan filan deme istersen konusma cunku olayi egzajere ediyorsun

ya arkadasim sacmalamayalim simdi o zaman yakinda muslumanlarda ciksa deselerki biz amerikayi bir turlu alt edemiyoruz cunku onlarin en buyuk silahi incil dese ne diyeceksin o zaman Simdi bana demeki sen muslumanligi assaliyorsun falan ben kendim musluman degilim ama bizim hristiyanlarinda ne halt yediklerini iyi biliyorum onun icin din yuzunden devletler buyumezde kuculmezde veya halk ölmezde yasamazda diyorum ben böyle birsey olsaydi o kadar musluman cocugu filistinde can vermezdi

muslumanlik siddet iceriyor diyen ilk önce muslumanligi bence iyi bir arastirsin ben cok bilmiyorum bu konulari ama öyle olmadigi kesindir
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Sandra
Üye
Üye

İletigönderen |Kuralsız| » Sal Mar 06, 2007 17:49

Sandra yazdı: herseyi dine baglarsan yanlis yaparsin
o zaman israildede Tevrat var
amerika ve diger avrupa ulkelerindede Incil var

o zaman onlarla o kitaplarin sayesinde ayaktalar öyle mi ?

herseyi dine baglamayi yanlis buluyorum ben sahsen

Hak Din İslamdır. Allah(cc)'ın İnsanlara gönderdiği Son din islamiyettir...

Avrupadaki , Amerikadaki , insanların nasıl bir Sapkınlıkla dini inançlara sahip olduğunu çok iyi biliyoruz...

Onlar dini birliği olmayan yığınlardır...

Sen ABD'li bir diplomatla , Konya'nın karaman Köyündeki Ayşe Nine'nin Din anlayışını araştırdın mı ?

Hiç merak ettin mi bu insanlar nasıl bu kadar dinine bağlı kalabiliyor , her an her dakka Allah(cc)'a dua ediyorlar...

...

Bu Millet incille tevratla Çanakkale'de Dumlupınar'da , Arıburnu'nda savaşmadı...

Elinde Kur-an'ı kerim'le Savaştı...

Elinde İncille askere giden bir Amerikalı gördün mü :?: Cevap veremezsen atla...

Sandra yazdı:muslumanlik siddet iceriyor diyen ilk önce muslumanligi bence iyi bir arastirsin ben cok bilmiyorum bu konulari

Demek ki bu kadar boşa yazmışım... :roll: :evil:

O zaman ''bilmediğin'' konular hakkında fazla derine inme :!: :?

Panzehir, anlamlı paylaşım için tşk.
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye

İletiler: 2244
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|

İletigönderen Sandra » Sal Mar 06, 2007 18:15

Efsane_38, ben derine inmedim ki cok derine inmeyede gerek yok

bana ayakta kalan musluman ulkeleri saysana bir o zaman amerikanin ve avrupanin himayesinde olmayan musluman ulkeleri say lutfen görelim o zaman dinin ne kadar pay sahibi oldugunu sana o zaman söyleyecem

Bu Millet incille tevratla Çanakkale'de Dumlupınar'da , Arıburnu'nda savaşmadı...

Elinde Kur-an'ı kerim'le Savaştı... demissin

bu ne kadar demogoji kokan bir söylemdir ya musluman bir halk neden gitsin eline tevrati veya incili alipta savassin

Elinde İncille askere giden bir Amerikalı gördün mü ? demissin

hayir görmedim ama su anda hic bir muslumaninda savasta iken eline kurani aldigini görmedim

O zaman ''bilmediğin'' konular hakkında fazla derine inme demissin bide
ben soyut olan seyler hakkinda konusmuyorum ki somut olan seyler hakkinda konusuyorum benim söylediklerimi benim yasimda olan yoldan gecen her adama sorsan bunlari sana söylerdi yani senin ne kadar bildigini bilmiyorum ama ben sahsen din konusunu pek bilmiyorum icinede girmek istemiyorum ama gelipte böyle dini kunlanarak demogojinin kimseye faydasi olmadiginida biliyorum

Muslumanlarin su anda mezhep catismasinda oldugunuda hatirlatim peki mezhep catismasinda kim eline hangi kitabi alsinda savassin yada savassinlar mi ?
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Sandra
Üye
Üye

İletigönderen Ram » Sal Mar 06, 2007 18:55

Sandra yazdı:Ram, simdi olayi egzajere etme buna musade etmem böyle muslumanligi en iyi temsil eden vatikan mi falan filan deme istersen konusma cunku olayi egzajere ediyorsun

ya arkadasim sacmalamayalim simdi o zaman yakinda muslumanlarda ciksa deselerki biz amerikayi bir turlu alt edemiyoruz cunku onlarin en buyuk silahi incil dese ne diyeceksin o zaman Simdi bana demeki sen muslumanligi assaliyorsun falan ben kendim musluman degilim ama bizim hristiyanlarinda ne halt yediklerini iyi biliyorum onun icin din yuzunden devletler buyumezde kuculmezde veya halk ölmezde yasamazda diyorum ben böyle birsey olsaydi o kadar musluman cocugu filistinde can vermezdi

muslumanlik siddet iceriyor diyen ilk önce muslumanligi bence iyi bir arastirsin ben cok bilmiyorum bu konulari ama öyle olmadigi kesindir

İlk önce, sana kişisel olumsuz eleştirimi yazıyorum:

1) Lütfen imlâ kurallarına dikkat et. Noktayı, virgülü ve benzeri noktalama işaretleri neyse de, özel isimleri yazarken baş harflerine ve kelime içindeki muhtemel kesme işaretlerine özen gistermelisin. Ayrıca, cümlelerini devrik, bozuk ve anlamsız kuruyorsun. Şifre çözücü gibi hissediyorum kendimi.

2) Abartı, mübalağ gibi kelimeler varken neden "egzajere" kelimesini kullanıyorsun¿? Lütfen... Birbirimizi uyaralım bu tür durumlarda.

3) "ya arkadasim sacmalamayalim", lütfen kendi adımıza konuşalım.

İkinci olarak yazına gelelim...

:arrow: Ben Vatikan ve papazlarından bahsederken, hiciv yapıyorum, abartı değil. Anlayabilecek olanlar, bu forumda mevcut.

:arrow: Senin aklın ve mantığın, bir Müslümanın bu tür söylemde bulunacağına kanaat getiriyorsa, yani buna inanıyorsan sana diyecek bir şey bulamam. Tabi bu memlekette ve birçok yerde, sözde İsevi Müslümanlar var. Bunlar diyebilir aslında, haklısın.

:arrow: Bende bizim sözde Müslümanların, ne haltlar yediğini çok iyi biliyorum Sandra. Hatta bunu iyi bilenlerden biriyim. Devletler tutumlarına ve taktiklerine göre, büyür-küçülür. Burada devletten değil, milletten bahsediyoruz. Üstelik Filistin'de o kadar insan ölmezdi diyorsun. Sen savaş diye bir şey duydun mu Sandra¿? Yok eğer bunu Kur'an-ı Kerim'e bağlarsan, önceki mesajımda gayet güzel açıkladım. Kendi içinde mezheplere, görüşlere ayrılmış bir halk, fiilen devleti yok. Sarılacağı tek şey kalmış oda din. Ama onlar birbirlerini öldürüyor. Örnek: "Filistin İslâmi Direniş Hareketi (HAMAS) - El-Saika - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) - İslâmi Cihad - Filistin Halk Kurtuluş Cephesi - Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi - Filistin’in Özgürlügü İçin Halk Cephesi - El Saika - El Fetih" ne yaptılar sence bu örgütler¿?

Lütfen konuyu, mantık çerçevesinde uzatın. Biz çoğunluğu Müslüman bir milletiz. Bazı şeyleri başarabilmek için, sabır gerek, azim gerek, yürek gerek. Bu millet bu üç gerekliliği, inancında bulduysa, bu inancı askeri dehasıyla düşmana bir yumruk gibi yöneltmeyi, Mustafa Kemâl ATATÜRK ve silâh arkadaşları bilmiştir/uygulamıştır/başarmıştır. Bu inancın getirdiği, "azim-sabır ve yürek" olmasaydı ne olurdu acaba...

Önceki sorularıma cevap alamadım. Üstelik tekrarlıyorum, burada kimse her şeyi dine bağlamıyor, bağlayan varsa ilk ben çıkarım karşısına.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen |Kuralsız| » Sal Mar 06, 2007 19:11

Sandra, sana son ve tek sözüm :

'' Müslüman olmayan anlayamaz... ''
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye

İletiler: 2244
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|

İletigönderen Sandra » Sal Mar 06, 2007 19:16

Ram, sen olayi gittikce EGZAJERE etmeye basladin
onun sana verecek cevabimda senin bana verdigin gibi olacak

ilk öncelik bana kisisel olumsuz yorumunu yorumlayayim

1) Lütfen imlâ kurallarına dikkat et. Noktayı, virgülü ve benzeri noktalama işaretleri neyse de, özel isimleri yazarken baş harflerine ve kelime içindeki muhtemel kesme işaretlerine özen gistermelisin. Ayrıca, cümlelerini devrik, bozuk ve anlamsız kuruyorsun. Şifre çözücü gibi hissediyorum kendimi.

arkadasim benim turkcem seninki kadar iyi degil ilk önce bunu belirtim sana istersen ama yurtdisinda yasamama ragmen avrupadaki bir cok turkten daha iyi turkce biliyorum imha hatasi falan filan takmiyorum yani onu sana bastan söyleyeyim

2) Abartı, mübalağ gibi kelimeler varken neden "egzajere" kelimesini kullanıyorsun¿? Lütfen... Birbirimizi uyaralım bu tür durumlarda.

mubalag falan filan bunlari takmiyorum onuda söyliyeyim ben bildigim kadariyla konusuyorum saniyorum derdimide anlatiyorum

3) "ya arkadasim sacmalamayalim", lütfen kendi adımıza konuşalım. genelde biraz dikkat edersen cogul kunlanirim böyle cumleleri ben sacmalamadigimi bilsem veya öyle yaptigima inansam buraya yazmam onun icin sende ustune alin bence

Senin aklın ve mantığın, bir Müslümanın bu tür söylemde bulunacağına kanaat getiriyorsa, yani buna inanıyorsan sana diyecek bir şey bulamam. Tabi bu memlekette ve birçok yerde, sözde İsevi Müslümanlar var. Bunlar diyebilir aslında, haklısın.

beni ilgilendirmez isevi musluman falan hepiniz anladigim kadariyla bir tane kitaba inaniyorsunuz onun icin ben hepsini kapsiyorum o sizin kendi aranizdaki sorun

Önceki sorularıma cevap alamadım. Üstelik tekrarlıyorum, burada kimse her şeyi dine bağlamıyor, bağlayan varsa ilk ben çıkarım karşısına.

önceki sorularina cevap vermeye gerek yok ki onun icin yazmadim
sen benimle dalga mi geciyon yoksa sorularina cevap alamadiginindan dolayi bir dehset icindemisin anlamadim?!
arkadasim sen butun sorularinda dur sen zahmet etme diyip cevabi vermissin zaten daha ne cevap verim
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Sandra
Üye
Üye

İletigönderen Ram » Sal Mar 06, 2007 21:03

Sandra, bu yazdıklarından sonra, kusura bakma ama, ben de seni takmıyorum. :) Oysa burada mesajını görünce, tartışabileceğim bir şeyler yazdığını düşünmüştüm. Neyse, sevindim oradaki birçok Türkten daha iyi Türkçe bildiğine... Hatta başkentimizi İstanbul sananları gördükçe, buna da şükür demek lâzım... Diğerlerine cevap yok, uzamasın.

EfsaneKayserili, tamam biz inançlıydık ama buradaki savaş ruhu, birlik/beraberlik ruhu olarak anlaşılmalı.

Video barbam et pallium, philosophum nondum video.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen netna » Çrş Nis 02, 2008 19:03

ABD, israil, , AB türk halkının son zamanlarda Türk halkının damarına damarına basıyorlar. bunların canı dayak istiyor,
başka yoldan anlamaz bunlar
Kullanıcı küçük betizi
netna
Üye
Üye

İletiler: 49

Önceki

Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x