Türkleri Yenmenin Tek Yolu..!

Tartışma Alanı

Türkleri Yenmenin Tek Yolu..!

İletigönderen Panzehir » Cum Mar 02, 2007 0:38

31 Ağustos 1914 günü Osmanlı Devleti, Almanya'nın yanında Birinci Dünya Savaşına girdiğinde; İngiltere Savaş Bakanı Lord Kitchener bir açıklama yaparak: "Türkiye'yi yok edinceye ve tarih sahnesinden silinceye kadar savaşacağız" dedi.

Aradan bir yıl geçmeden Çanakkale'de büyük bir hezimete uğradılar. Atatürk ve Türk milleti yine büyük bir mucize yaratmıştı. İngiltere ve müttefikleri şaşkındı. Köhne ve hasta bir devlet bütün ordularını tarumar etmişti. Beklenen bu değildi. Hayâl-i sükut derindi...

Bu büyük yenilgiden sonra İngiltere parlâmentosu toplanarak 'Çanakkale hezimetini' bütün aşama ve ayrıntıları ile görüştü. (1916) Saatler süren öfkeli, sinirli, gergin ve heyecanlı oturum boyunca milletvekilleri Başbakan David Lloyd George'u hedef alarak en ağır şekilde eleştirip suçladılar. Korkunç ve acımasız hücumlar yönelttiler. Başbakan bütün konuşulanları olanca sükunetiyle sonuna kadar dinledi.

Nihayet, elinde bir kitapla kürsüye çıktı.

Elindeki kitap Kur'an-ı Kerim di...

Kendisine ve orduya yöneltilen eleştirilere, çok kısa ve öz olarak şöyle cevap verdi:

"Şu elimdeki kitabı görüyor musunuz ? Bu, Türklerin taptığı kitaptır. Kuranı Kerim... Biz bu milleti tam 300 yıldır bu kitaptan ayırmaya ve dinlerinden uzaklaştırmaya çalışıyoruz. Demek ki başaramamışız. Zira, bu kitap Türk'lerin elinde olduğu ve onlar bu kitaba göre amel ettiği (yaşadığı) sürece, bütün dünyanın orduları bir araya gelse, yine de Türkleri yenemezler.Ne vakit ki, onları bu hayat ve kuvvet kaynaklarından soğutur, uzaklaştırır ve ayırırız, işte o zaman Türkleri yenmek dünyanın en kolay işi olacaktır" dedi.

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3483

İletigönderen SULEM » Cum Mar 02, 2007 1:04

işte buna dayanamadım, görüp de yazmamak olmazdı, bildiklerimiz bundan daha güzel özetlenemezdi, teşekkürler Panzehir
Resim

mutlu sonla bİtmİŞ masallar; henüz bİtmemİŞ masallardir..........

Karşılaşılan önemli yaşam sorunları,o sorunları ortaya çıkaran düşünce düzeyinde çözülemez.

ALBERT EINSTEIN
Kullanıcı küçük betizi
SULEM
Üye
Üye

İletiler: 19

İletigönderen Ram » Cum Mar 02, 2007 1:09

Panzehir, teşekkürler.

400 yıl oldu. Hiç bu kadar yaklaştıklarını zannetmiyorum...
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Türk-Kan » Cum Mar 02, 2007 1:13

Panzehir, cok tesekkürler canim.

Ram, maalesef....
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Sema » Cum Mar 02, 2007 1:19

Panzehir, teşekkürler.

Gerçekten çok doğru bir teşhis ve başarıyorlar...
Bizi öldürmedikçe bizim kafamızdaki cereyanı boğmadıkça, başladığımız inkılap ve ilerleme bir an bile durmayacaktır....
Kullanıcı küçük betizi
Sema
Üye
Üye

İletiler: 710

İletigönderen Panzehir » Cum Mar 02, 2007 1:30

SULEM, Sema, Türk-Kan, Ram, rica ederim.

Ram, yaklaşmak var yapabilmek var.

Ben, Allah'ın izniyle ülkemiz üzerinde pekçok oyun oynansa da, çoğu milletvekili / bakan vs... döner koltuklarında dönse de, bir taraflarını yırtıp ülkeyi özelleştirmeye kalksalar da, ABD'deki Offer bilmem ne toplantılarına gizli gizli katılanlar birşeylerin peşinde olsa da, milletimizi diğer ülkeler karşısında aciz bırakmaya çalışanlar / uğraşanlar olsa da, bu vatan topraklarını peş-keş çekmeye / arabada 5 evde 15 diyerekten satmaya çalışanlar olsa da alnımızın dik, mağrur bir şekilde yine kazananın biz olacağınından şüphem yok.

Ama "Allah yardımcımız olsun." demekten de kendimi alamadım.

Mesajımı yanlış anlama, yani, sana itiraz mahiyetinde yazmadım. Sadece umudumu yazdım. Yitirmem, yitirilmesine izin vermem.

Gün gelir devran döner
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletigönderen SULEM » Cum Mar 02, 2007 1:40

yitirilmesine izin vermekten korktuğumuz anda yitirme düşüncesinin eyleme geçmesi/geçirilmesi an meselesidir :!:
Resim

mutlu sonla bİtmİŞ masallar; henüz bİtmemİŞ masallardir..........

Karşılaşılan önemli yaşam sorunları,o sorunları ortaya çıkaran düşünce düzeyinde çözülemez.

ALBERT EINSTEIN
Kullanıcı küçük betizi
SULEM
Üye
Üye

İletiler: 19

İletigönderen Panzehir » Cum Mar 02, 2007 1:45

SULEM, o korkanların sorunudur. :)

Gün gelir devran döner
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletigönderen Ram » Cum Mar 02, 2007 1:48

Panzehir, ne diye yanlış anlayayım. :) Bir adım bile kalsa bizi yok etmelerine, evelallah kırarız o ayağı.

Tankla, tüfekle, topla gelsinler. Ağır sanayi hamleleriyle falan. Resim
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Panzehir » Cum Mar 02, 2007 1:53

Ram, olur da öyle bir şey olursa, seninle yanyana mücadele etmeyi nasip etsin Allah. :) Cesaretme cesaret katarsın.

Gün gelir devran döner
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletigönderen Türk-Kan » Cum Mar 02, 2007 2:01

Panzehir, tam ortaniza da beni nasip etsin Allah :)
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Ram » Cum Mar 02, 2007 2:35

Panzehir, hamurunda var senin, bana ne hacet... Resim

Türk-kan, sen gelirsen olmazki, tadı çıkmaz. Daha seni görür-görmez, kaçar kefereler. :)

Allah o durumlara düşürmesin.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Sandra » Cum Mar 02, 2007 16:31

Peki Kurana iraklilarda inaniyordu ama yikildi (burda sakin aman Kurana laf söyledi falan gibi seyler cikartmayin gercekleri görmek lazim)

Baslikta yazmis turkleri yenmenin tek yolu var oda turkleri birbirine dusurmek baska turlu hic bir ulke gelipte bu topraklarda kendi hegomonyasini kuramaz
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Sandra
Üye
Üye

İletiler: 171

İletigönderen Panzehir » Cum Mar 02, 2007 16:37

Sandra, Kur-an'ı Kerim Arabistan'da da var, Suriye'de de var, İran'da da var.. Vs.. Çoğu ülkede var... İnanmak var inanmak var. Sen zülümle milletini yönetmeye çalışırsan ortada ne Irak kalır ne de Fizan ne de Saddam.

Gün gelir devran döner
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletigönderen Sandra » Cum Mar 02, 2007 16:41

Panzehir, simdi sen herseyi dine baglarsan yanlis yaparsin
o zaman israildede Tevrat var
amerika ve diger avrupa ulkelerindede Incil var

o zaman onlarla o kitaplarin sayesinde ayaktalar öyle mi ?

herseyi dine baglamayi yanlis buluyorum ben sahsen
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Sandra
Üye
Üye

İletiler: 171

Sonraki

Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x