Uğur MUMCU'nun Köy Enstitüleri Konuşması

Tartışma Alanı

Uğur MUMCU'nun Köy Enstitüleri Konuşması

İletigönderen erenus » Pzt Oca 28, 2008 10:16

Uğur Mumcu'nun bir panelde yaptığı Köy Enstitüleri ile ilgili konuşması

"Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkâr edenler ve bana taan edenler çıkabilir. Hattâ bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidir ki, bu fikirler, Hind'den, Mısır'dan döner, dolaşır gene gelir, feyizli neticeleri kalpleri doldurur!"

Resim
Kullanıcı küçük betizi
erenus
Bilim Adamı
Bilim Adamı

İletiler: 423

İletigönderen Ram » Pzt Oca 28, 2008 10:36

erenus, teşekkürler. Köy Enstitüleri yeniden hareketli hale gelecektir. Tabi bunlar herkesi götürmezse...
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen erenus » Sal Oca 29, 2008 5:50

Ram, rica ederim Uğur Mumcu'yu hatırlıyalım ve fikirlerini hatırlatalım..

"Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkâr edenler ve bana taan edenler çıkabilir. Hattâ bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidir ki, bu fikirler, Hind'den, Mısır'dan döner, dolaşır gene gelir, feyizli neticeleri kalpleri doldurur!"

Resim
Kullanıcı küçük betizi
erenus
Bilim Adamı
Bilim Adamı

İletigönderen ayverdi » Cmt Şub 02, 2008 17:43

uğur mumcu derim baska birşey söyleyemem...
düşünebildiğiniz kadar yazın ki bir cvp geldiğinde yine yazın...
Kullanıcı küçük betizi
ayverdi
Üye
Üye

İletiler: 8

İletigönderen erenus » Pzr Şub 03, 2008 21:01

[img]http://www.umag.org.tr/anma/2008ocak/24ocakfoto/008.jpg[/img]

Resim
Kullanıcı küçük betizi
erenus
Bilim Adamı
Bilim Adamı

İletigönderen Çetin Taş » Pzt Şub 04, 2008 23:17

Niye içimizden aldılar ki onu?
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen erenus » Sal Şub 05, 2008 8:48

Bugün medyamızda çok değil, birkaç Uğur Mumcu olsaydı, Türkiye bu durumda olmazdı.

Resim
Kullanıcı küçük betizi
erenus
Bilim Adamı
Bilim Adamı

Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x