Uzaya araç göndermek 90 milyon dolar, ankaparka dinozor getirmek ise 750 milyon dolar

Genel & Güncel Konular

Uzaya araç göndermek 90 milyon dolar, ankaparka dinozor getirmek ise 750 milyon dolar

İletigönderen İlteriş Kağan » Prş Haz 25, 2020 13:12

Uzaya araç göndermek 90 milyon dolar, ankaparka dinozor getirmek ise 750 milyon dolar.
Resim
Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek döneminde yapımına başlanan ve harabeye dönen Ankapark 750 milyon dolara mal olurken Elon Musk’un CEO’su olduğu SpaceX şirketinin uzaya fırlattığı “Falcon Heavy” uzay aracının maliyeti ise 90 milyon dolar olarak açıklanmıştı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek döneminde 2013’te yapımına başlanan Ankapark, 20 Mart 2019’da açıldı. Açılışından 6 ay sonra ise, parkı 49 yıllığına kiralayan şirket çalışanlarına maaş ödeyemez duruma gelirken 100 kişi işten çıkarıldı. Başkent Elektrik’te 2.5 milyon TL birikmiş borcu nedeniyle parkın elektriklerini kesti. Ankara Büyükşehir Belediyesinin şu an görevde olan Başkanı Mansur Yavaş tarafından maliyeti 750 milyon dolar olarak açıklanan parkta şu an oyuncaklar, dinazorlar, elektrikli araçlar ve otorobotlar çürümeye terk edilmiş durumda.

FALCON HEAVY 90 MİLYON DOLARA MAL OLMUŞTU
Ankapark’taki bu duruma karşı, Elon Musk’un CEO’su olduğu SpaceX’in 2018 yılında uzaya fırlattığı “Falcon Heavy” uzay aracının maliyeti ise 90 milyon dolar olarak açıklanmıştı. 2016 yılında United Launch Alliance firması tarafından uzaya gönderilen “Delta IV Heavy”nin maliyeti ise 400 milyon doları bulmuştu. NASA tarafından fırlatma aracı olarak tasarlanan “Space Launch System”in maliyeti ise 500 milyon dolar olarak açıklanmıştı.

MELİH GÖKÇEK'TE 450 MİLYON DOLAR DEMİŞTİ
Melih Gökçek, 2018 yılında yaptığı paylaşımda ise parkın 450 milyon dolara mal olduğunu söylemişti.
Resim
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 293
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Re: Uzaya araç göndermek 90 milyon dolar, ankaparka dinazor getirmek ise 750 milyon dolar.

İletigönderen İlteriş Kağan » Prş Haz 25, 2020 13:14

Belediyeleri hortumlayanlar, yağmur sonrası oluşan hortumdan belediyeyi sorumlu tuttular!..
Yağmur sonrası çamur siyaset buna derler!..

İstisnasız tüm kentlerin altyapısı aynı durumda.
25 yıl tüm altyapıyı yaptık diyorlardı Gördük görüyoruz göreceğiz. yirmibeş yıllık hortum baki kalır..!


Bu Milletin Sorması Gereken Sorular Var: Milletin sorması gereken Soru Şu ;
Resim
Acun Ilıcalı'nın daha düne kadar kötü televole muhabiri iken Kasım 2013 tarihinde Milyon dolarlık TV8'i 70 milyon dolara satın alan kendi TV kanalının sahibi olduğunu duyurdu.
Acun Ilıcalı kendine özgü tek bir üretimi olmayan; Az gelişmiş ülkelere pompalanan üretmeyen/düşünmeyen gençlik modelinin işportacısıdır.
Yada Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek (32 yaşında) TİLYONLUK ! Beyaz TV'yi Kurmak için genç yaşta Dolar balyasını nerden bulmuştur.?
Biride çıkıp demiyor bu paralar nerden geliyor.. Daha Doğurusu değirmenin suyu nereden geliyor?
Yada - Hayattında 180 Milyon dolar Parayı birarada göremeyen adamlar 180 Milyon dolar ve fazlası parayla uğraşan adamların Avukatlığını yapmaktalar..Az Vergi Ödemek İçin Yatına Amerikan Bayrağı Takıyor.

- Bu keramet nereden geliyor diye bakmak günah olur mu?Lüks yaşamı ve birbirinden güzel alımlı Çalışan kızlar saray yavrusu barınakları…Bu öyle azımsanacak bir paralarla kurulmayacak saltanat.Nereden geliyor değirmenin suyu?

3 -5 bin tl. borcu yüzünden hayatına son veren Yuvaları dağılan insanların yaşadığı bir ülkede, vergi borçlarından, kredi borçlarından yaşamını terk edenler bu serveti yapabilir mi? Yaparsa nasıl becerir? Sorular evrim teorisini alt edecek çalışmalardan bile daha zor?Nereden geliyor bu Vurgunlar? Diyecek kimse var mı ? Sonra halk tartışır patates et kıyma ev kırası neden pahalı soğan neden pahalı diye. Aldığı üç kuruş maaşla ay sonunu zor getiren 365 günün 104 gününü vergiye ve SGK'ya çalışan asgari ücretli..Fakir, parasız olan değil akılsız olandır. Sorgulamayan toplumlar, Sürü olmaya mahkümdur..!
Aylık 2340 TL'ye çalışan evi kira olan Yarı aç yarı tok Ve kazancının yarısını elinden vergi yoluyla yolunan insanlara bakıyorum Şöyle - Aylık geliri 100,150 Bin TL olan Yatlarda katlarda yaşayanların avukatlığını yapmakta Bunlara açınırmı Ya.

Sen renklerine gönül verdiğin takım var ya, hani cebindeki son parayı bilete verip, yenilgisine üzülüp ağladığın takım… Sen mağlubiyete üzülürken, işte o takımın kaptanı meşhur sevgilisiyle, boğazın en lüks eğlence mekânında içkilerini yudumluyor olacak. Ve az sonrada 600 bin dolarlık arabası ile villasına gidip sevgilisiyle senin paranın “vergisini” ödeyecek… Sense önümüzdeki hafta nasıl denkleştirebilirim bilet parasını diye kara kara düşüneceksin. Bağır kardeşim bağır sesin kısılıncaya kadar bağır, sakın söz söyletme takımına olur mu? Memleket soyulsun, askerlerin vurulsun, Ülke mülteci kampına dönmüş - “Türkiye'nin sınırları kevgire dönmüş durumda” girenin çıkanın belli olmadığı bir durum, devlet ciddiyetiyle bağdaşmayan bir ülke görünümü. Sorarım size "Hangi ülkeye böyle elini kolunu sallaya sallaya girilebilir, hangi ülke bunu kabul edebilir?" Hiçbir ülke. ne önemi var. Bu hafta fikstürde bir sıra yükseldi ya takımın gerisini boş ver. Bu maçı unutup önümüzde ki maçlara bak sen…

Düzenler halinden hep memnun, düzülen ne zaman değişecek ondan haber verin. “Yüzlerce, binlerce iş bitirici, yağcı, balcı, tokatçı, vurguncu'ların dönemi birer çıkar ve avanta şirketi gibi..“ Niyazi" Dalkavukluk diz boyu..! Ciğerci kedisi gibi önlerine atılacak kemik beklentisiyle şirinlik yapıyor aşağılık onursuzlar ! Birisi “ganimet paylama"kavgası ile gemisine ABD bayrağı asıp vergi kaçırırken , Bir yan da vatan evlatları şehit oluyor. Bir şeyler yalnış değil mi?
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 293
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Cum Haz 26, 2020 9:57

Haram kar ve haksız rant, tefeci faiz ve kara para, yalan ve talan, vurgun ve soygun, rüşvet ve iltimas düzenini ve düzenbazlarını teşhis, teşhir ve tel'in eden MUHTELEM VE MÜKEMMEL bir yazı ve görsel. Sevgili İLTERİŞ'in gerçek yurtsever kalbine, öpülesi usta eline ve aştın uçlu alemine sağlık.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 778
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 6 konuk

x