Vatansever Aydınlar Neyi Bekliyor?

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

Re: Vatansever Aydınlar Neyi Bekliyor?

İletigönderen Vedat Kılıç » Sal Kas 29, 2011 11:57

Birkaç yıl önce köylerde bildiri dağıtıyor sohbetlerde bulunuyorduk. En gencimizin yaşı elliye yakındı. Öğretmen emeklisi arkadaşlarımızdan bir tanesi, herkese hitap eden bir konuşma yapmıştı. Konuşmanın ardından köylülerin fikirlerini almaya çalışıyordum. İhtiyarın bir tanesi bana şunu söylemişti “Yeğen, çok doğru söylüyonuz da bu millet düşmanın taşşa..ını görmeden bir şey yapmaz”…
Üzülmüştüm. Görüşlerimizi haklı bulmuş, ama nafile çabalar olduğunu vurgulamıştı. Haklılık payı da vardı. Zira bize içtenlikle katıldığını zan ettiğimiz köylülerden bir tanesini dahi Cumhuriyet Mitinglerine götürememiştik…

Düşmanı görmek…
Düşmanı görmek uyanıklılık gerektiren bir yetenektir.
Sadece uyanık olmak yetmez, değerlerini koruma sorumluluğunu da yerine getirmek gerekir. Yolda olan-kente giren düşmanı, görmeyen veya görmemezlikten gelenlerin, ancak isot tarlasında görmesi ve ancak o zaman düşmandan sayması günümüze ne kadar benziyor. The Guardian gazetesinde “Cumhuriyetin sonu gelmiştir” diyen ve iki sayfa 9 maddelik (ihanet) anlaşmasına imza attığını söyleyen Abdullah Gül “Güzel şeyler olacak” derken kahraman oluyor, Cumhuriyet Mitinglerine çağrı yapan Ahmet Nejdet Sezer anarşist oluyor… Eğer düşmansa, bütün değerlerimize saldıran PKK’si-iktidarı-muhalefeti-sanatçısı-aydını-basını… İşte düşman... Sallasan değer… O köylü ihtiyar bu noktada doğru söylemişti: emperyalizmin devşirmesi-beslemesi bunca düşman, düşmandan sayılmıyor. Oysa bir ülkeyi işgal eden düşman da bunların yaptığının aynısını yapıyor. Dışımızdakiler düşman, içimizdekilere gelince açılım-demokrasi kahramanları…

İlteriş kardeşimizin vatansever aydınları kim ipler sorusu, bu anlamda haklılık kazansa da Milli örgütlenmeden başka seçenek olmadığını ve kurtuluşun asil gücü halk olduğunu belirtmeliyim.

Son zamanlarda bazı vatansever aydınların veya öyle bildiklerimizin yoğunluk kattığı şuralar ilk adımların atıldığı sinyalini veriyor. Tutar veya tutmaz, bu şuraların desteklenmesinden yanayım.
Kullanıcı küçük betizi
Vedat Kılıç
Üye
Üye

İletiler: 25

İletigönderen nadanest » Sal Kas 29, 2011 13:28

Merhaba Arkadaslar.
Yazdiklarinizin buyuk bolumunu okudum. Bircogumuzun ayni fikirde olmasi cok sevindirici.
Cok uzun yazmak istemiyorum. Bence Vatansever herkesin harekete gecme zamani geldi de geciyor. Aydin veya degil onemli olan vatansever olmak.
Aydin olanlarin yapmasi gereken halkin seviyesine inmek ve olani biteni butun ciplakligi ile halkin anlayacagi bir dil ile anlatmaktir.
Butun bunlarin basimiza gelme nedeni aydin kesimin halktan kopmasi, halkin cahil birakilmasidir. Su an hukumet ve yandaslari onlarin anladigi dilden, basit ve oz konusmakta. Mesele sadece komur ve makarna degildir. Hukumet'in egitim politikasi halki cahil kalmaya devam ettirmek, imam hatip zihniyeti ile yetismelerini saglamaya yoneliktir.

Bizlerin artik planli bir orgutlenme yapma zamanimiz gelmistir. Butun vatansever topluluklarin bir hareket etmesi, halka kim ve ne oldugu anlatilmalidir. Bu din bezirganlarinin devrini kapatmak zorundayiz. Ben ulusu aydinlatmadan basarili olunacagini dusunmuyorum.
Yazdiklarinizi ve fikirlerinizi ilgi ile takip etmeye devam edecegim. Mumkun oldugu kadar daha cok zaman ayirmaya calisacagim.
Yeter ki halka daha fazla kendimizi ifade edebilelim.
Kurtulus bu halk ile oldu, gene bu halk ile olacaktir.
Hepinize saygilar.
O. Ozturk.
Kullanıcı küçük betizi
nadanest
Üye
Üye

İletiler: 8

İletigönderen elbeyli » Sal Kas 29, 2011 22:11

Sayın "İlteriş" in Türkiye Halkı hakkında yaptığı saptama doğru fakat eksiktir.
Sayın Vedat Kılıç'ın ve sayın O.Öztürk'ün belirttiği gibi Türkiye Halkının büyük bir bölümü tasarlanmış sistematik politikalarla yoksul ve cahil bırakılmıştır.
Halk siyasetten uzaklaştırılmış, siyaset çıkar ilişkileri üzerine kurulu para ile yapılabilen bir yüksek kazançlı gelir kapısı haline getirilmiştir.
Halkın çoğunluğu ekinde,tütünde, fındıkta, pirinçte, üzümde ,pamukta karın tokluğuna çalıştırılmış,
memur, asker,polis ve fabrika işçileri araba ve konut kredileri ile borçlandırılarak maaşlarının yarısına el konulmuş,
kredi kartları halka sorgusuzca dağıtılıp gelirlerin geri kalan bölümüne de ellerinden alınmıştır.
Yoksul ve cahil bırakılan halk gazetelerin bedava dağıtığı her ev de en az iki tane bulunan televizyonlarla, ekran başına oturtulup evlerine hapsedilerek uyutulmuştur.
Büyük çoğunluğu yoksulluk, cehalet ve dolaylı olarak ihanet içinde olan bu çalışkan halktan AB uyum yasalarını incelemelerini, siyasi parti programlarını okuyup eleştirmelerini, belediye meclislerinin aldığı kararların şehirdeki sermaye sahiplerinin çıkarlarını nasıl koruduğunu çözümlemelerini ve tüm bunlara dur diyebilmek için sizleri veya bizleri iş başına davet etmelerini mi bekliyoruz ?
Halk aydınları "ipleyebilecek" durumda olsa ülke bu halde olmazdı.
Sayın Öztürk'ün belirttiği gibi yerel ve yasal örgütler kurulalarak halka erişilmeli ve gerçekler halkın dilinden ile halka anlatılmalıdır.
Ayrıca şu noktayı da özellikle belirteyim ki sorun AKP değildir.
Kemal Derviş AKP'li değildir. Hazırladığı ekonomik program için "Hiç bir hükümet bu programı değiştiremez" demiştir ve haklı çıkmıştır.
Hükümetler değişmiş, ekonomiden sorumlu devlet bakanları değişmiş Kemal Derviş'in programı değişmemiştir.
12 Eylül sonrası yapılandırılan siyasi sistem halkı önemsemediği için siyasi gücünü ve halk desteğini kaybetmişti.
ABD ve AB'nin politikalarını Türkiye'de uygulayabilecek yeni iktidarın halkın desteğini alması gerekiyordu.
AKP yıllardır kapısı çalınmayan garibanın kapısını çaldı, halini hatrını sorup sorunlarını dinledi ve amaca ulaşıldı.
Halkın sorunlarını çözecek köklü çözümler üretemedi ve üretemeyecektir. Ancak AB ve ABD her isteğini yerine getirtti.
Tüm siyasi partiler bu ülkenin partisidir. Hiçbirini düşman ilan etmenin bize faydası yoktur.
Ayrıca Türkiye'nin sorunları Siyasi Partileri, Hükümetleri,bürokratları ve güvenlik güçlerini aşmış boyuttadır.
Bu saydığım birimlerden çözüm beklemek gerçekçi değildir.
Türkiye emperyalizm karşısında adli, siyasi, ekonomik ve askeri bakımdan elleri kolları bağlanmış durumdadır.
Anadolu'da varlığımızı sürdürebilmek için hepimizi ilgilendiren ve görev almamızı gerektiren toplu bir mücadeleye doğru gidiyoruz.
Irak ta bir hapishanede soyulmuş arslan gibi Iraklı muhaliflerin nasıl çırıl çıplak soyulup üst üste bindirilip boyunlarına tasma takılıp tasmanın diğer ucunda bacak kadar boyuyla bir ABD li bayan çavuşun nasıl sırıttığını hatırlayın.
Çırıl çıplak üst üste bindirilen o Iraklıların kimisi Sünni kimisi Alevi kimisi Baas'çı kimisi şeriatçı kimisi cemaatçi kimisi de ulusalcıydı...
Ortak tek yönleri vardı. Hepsi ABD karşıtı idi.
Birbirimizle kavga etmeye devam edersek Emperyalizm ya mezarda üst üste dizer ya da hapishanede...
AKP'li , CHP'li, MHP'li , İP'li, Cemaatçi, Şeriatçı, Atatürk'çü olduğunu ihanet eden işbirliçiler de var,
AKP'li , CHP'li, MHP'li , İP'li, Cemaatçi, Şeriatçı, Atatürk'çü olduğunu iddia ederek ülkesine canını adayanlar da...
Cephe emperyalizme karşı kurulmalıdır. Siyasi kimlikler, kişisel arzu ve beklentiler geri plana atılmalıdır.
Hiç bir mazeret bize engel olmamalıdır.
"Kosmos" kullanıcısının belirttiği gibi Yasal ve meşru yerel örgütlenmenin daha sonra da Ulusal örgütlenmenin önündeki tüm engelleri kaldırmak bizim görevimizdir.
Başarısızlığın mazeretleri vardır, Başarının ise programı..
Sayın O.Öztürk'e katılıyorum. Şimdi program zamanı...
Sevgi ve saygılarımla
Kullanıcı küçük betizi
elbeyli
Üye
Üye

İletiler: 5

İletigönderen Vedat Kılıç » Pzt Ara 05, 2011 8:53

Güncel Meydanın Ulusal Dava başlığını taşıyan yazı muhteşem olmuş. Ulusal değerler ve Atatürk ilkeleri doğrultusunda yazmaya özen gösterilmiş. Büyük emek sarfedilmiş. Aralara konan Nutuk alıntıları yazıyla, yazı da Nutukla özleşmiş. Başlığından cümlesine-kelimesine kadar uyum göstermiş. Milli Şuur taşımayan, bu mükemmelliği yakalayamaz: mutlak hata verir. Milli Mücadelede önemli bir boşluğu doldurduğunu düşünüyorum. Asıl önemli yanı ise Gençlik Görevinin şart ve esasını oluşturan ana fikrin ders niteliğinde sunulmuş olmasıdır. Düşünen ve emeği geçen arkadaşlara sonsuz teşekkürler...

Erhan Sandıkçı arkadaşımızın çok kısa, ama çok önemli bir gönderisi arada kaynamış, o konu hakkında görüşlerimi aktaramamıştım. Aslında o konuyu biraz da diğer arkadaşların takdirine bırakmıştım. Fakat Milli Bütünleşme adına yapılan bir çağrının önemi es geçilemez. Erhan kardeşimizin çağrıda bulunması ve en önemli adresleri isabet ettirmiş olmasından dolayı kendisini kutlarım...

En önemli dört adres, ADD-TGB-Türk Ocağı-Ülkü Ocakları. Acaba en önemli mi?
Kuşkunuz olmasın, Milli Mücadelenin günümüzdeki en önemli konumundadırlar.
Peki en önemli konuma yakışır ciddi bir mücadele ve birliktelik var mı?
Bu sorunun cevabını, Erhan bey tek kelimeyle cevaplamış: "maalesef".
Bu kardeşimize olumsuz bir kelimeyi söyleten nedir?
En önemli dört adresten yapılan çağrıya yanıt gelmemesi.
Ben de bir adres düşünsem, aynı adreslere başvurur, "ülkenin en önemli vatansever örgütleriyseniz, vatanımız yıkılırken neyi bekliyorsunuz?" diye uyarıda bulunurdum.
Erhan bey de muhtemelen buna benzer daha kibar bir davette bulunmuş, ama demir tavında dövülmemiştir. Başka deyişle, her vatanseverin aynı zamanda demirci olduğu ülkemizde, demirci ustası konumundakilerden örs sesi duyulmamıştır.
Demek ki, bu demirci ustalarına göre demirin tav'a gelmesi için 72 yıl işgal altında olmak yetmiyor...
Henüz demirci ustası değilim, bu yüzden ustalara bir şey soracağım "Ey, ustalar! Anadolunun üzerine Okyanus geçti gördünüz mü!?"...
Kullanıcı küçük betizi
Vedat Kılıç
Üye
Üye

İletiler: 25

İletigönderen Vatankalbimde » Prş Ara 15, 2011 13:54

Degerli Arkadaslar

Bir cok aydin gorevini yapti, Turkiye'nin tek cozumu Vatansever sivil toplum orgutlerinin mucadelesindedir.

Turkiye'de en iyi orgutlenmis ve yaygin 2 orgut, Ataturk'cu dusunce dernekleri ve Ulku Ocaklaridir.

Simdi bu arkadaslar, bol bol konusup, ama hic bir eylemde bulunmuyorlar. Askerin kafasina torba gecirilir, ulkuculer de tik yok, sehitlere kelle denir, ulkuculer de tik yok, Ataturk Dersim de insanlari katletti denilir, Ataturk cu dusunce derneklerinden tik yok. 1 tanesi cikpta protesto etmedi.

Turkiye'nin butun gelecegi bu 2 guruba bagliyken bunlar mayismislar.
Kullanıcı küçük betizi
Vatankalbimde
Üye
Üye

İletiler: 4

İletigönderen yesil_dokunus » Prş Ağu 09, 2012 6:00

TGB ve SKD gibi örgütlerin içine girmedim ancak yakın zamanda gördüklerim beni dehşete düşürdü. (ulusalci-yapilar-ne-kadar-guvenilir-t32284.html)

Bence buradaki herkes her şeye oldukça kuşkuyla yaklaşmalıdır. Çünkü Emperyalistler tahmin bile edeceğimiz kadar zekilerdir. Adamlar her yerden çıktığı gibi ulusalcıların da arkasından çıkabilir bence!

Ulusalcı yapıları inceledikçe bazıları hakkında kafamda büyük soru işaretleri oluştu. Öncelikle ulusalcı yapıların siyasal çözümlerden kaçtığını görüyorum. Basit sansayonel eylemler yoluna gidiliyor. Neden bir ulusal birlik partisi düşünmüyorlar veya halkın oy attığı sahte cumhuriyetçilerinden neden hesap sormuyorlar?

Misal en sasyonel eylem bence satılmış CHP ve MHP den hesap sormaktır. Amerikan askerinin kafasına çuval çevirmekle hiçbir şey elde edemezsiniz. AKPye bir şey yapamıyorsanız pekala Cumhuriyetçi yapıya karşı bir şeyler yapabilirsiniz....

aranızda tgbci olabilir bana kızmayın sakın ben sadece sorguluyorum...

Banu avalarla bazı yazışmalarım olmuştu herkes kendi başına örgütlenecek derken ne demek istediğini daha iyi anlıyorum...
Kullanıcı küçük betizi
yesil_dokunus
Üye
Üye

İletiler: 4

İletigönderen hasan bartu » Cmt Nis 27, 2013 23:39

Çok muhterem vatan evlatları, bu millet bağrından bir MUSTAFA KEMAL çıkardı ve biliniz ki bir MUSTAFA KEMAL daha çıkarmıştır. Siz değerli vatan evlatlarından isteğim Metin AYDOĞAN, Mustafa YILDIRIM, Yılmaz DİKBAŞ...vb. vatanperverlere ulaşamıyorum. Şayet kendileri iletişim kurarsa ya da tanıyanları iletişim kurmama yardımcı olabilirlerse TÜRK milleti adına minnettar olurum. 05052954976 M.Emin YILDIRIM
Kullanıcı küçük betizi
hasan bartu
Üye
Üye

İletiler: 1

Önceki

Şu dizine dön: Tartışma ve Fikir Meydanı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x