“Vatanseverlerin listesi” kime lâzımdı? / Arslan BULUT

“Vatanseverlerin listesi” kime lâzımdı? / Arslan BULUT

İletigönderen Balasagun » Sal Kas 01, 2016 11:45

“Vatanseverlerin listesi” kime lâzımdı?


Resim
Anadolu Ajansı’nın Tanju Özkaya imzalı haberine göre eski Seferberlik Tetkik Kurulu Daire Başkanı emekli Tümgeneral Selahattin Kısacık, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin ilk adımını, 2009’da Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı’nın kozmik odasında yapılan aramayla attığını söyledi. Kısacık, “Kozmik oda” aramasını yapan yargı mensuplarının devletin kritik planları ile “vatanseverlerin” isim listelerine ulaşmaya çalıştıklarını aktardı.

* * *

Türkiye Cumhuriyeti’nin 26’ncı Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Kaynak Yayınları arasında çıkan “Suçlamalara Karşı Gerçekler” adlı kitabında, “kozmik oda”nın önce savcı sonra hakim tarafından aranmasına izin vermediklerini, ertesi gün Kara Kuvvetleri Komutanı Işık Koşaner ile birlikte Başbakanlık’taki toplantıya katıldıklarını, aramanın yapılmasının uygun olacağının kendilerine bildirilmesi üzerine, ileride “TSK üzerinde şaibe kalmaması için” aramaya izin verilmesinin daha uygun olduğuna karar verdiklerini yazmıştı.

Başbuğ, daha sonra Hürriyet’e yaptığı açıklamada “27 Aralık’ta Başbakan’dan randevu aldık. Hakimden o görüşmenin sonucunu beklemesini istedik. Bütün verileri Başbakan’a ve yanındaki ilgili bakanlara anlattık. ‘Örtbas etmeye çalışmıyoruz, çekinmiyoruz ama yasal olarak buraya girilmesi doğru değil’ dedik. Başbakan, mahkeme kararına uyulmasını istedi. Aynı gece arama başladı” demişti.

15 Temmuz darbe girişiminin ilk adımı ise...

* * *

Diğer taraftan hakim Kadri Kayan’ın peşinde olduğu liste için “vatanseverlerin isim listesi” nitelendirilmesi ilk defa kullanılıyor! Devletin elinde, yani kozmik odada “vatanseverlerin isim listesi” mi vardı yoksa eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’in Meclis Araştırma Komisyonu’nda söylediği gibi “kozmik odadan çıkan belgeler arasında memleketin işgal edilmesi durumunda burada kalıp görev alacak personelin listesi” mi?

İkisi arasında çok büyük fark var! Vatanseverlerin isim listesinin peşine kim, ne amaçla düşer?

Her durumda bu operasyon başlı başına, Türkiye’yi işgal tatbikatı yapan ABD lehine casusluk değil midir?

* * *

Bir de “CIA’nın Yıldız’daki kozmik odası” vardı! 23 Mayıs 2013’te Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu’nun CHP’li üyelerinin hazırladığı raporda, şöyle deniliyordu:

“Ülkemize 2008’de gelen 35 kişilik CIA-Pentagon karma heyetinin, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbaratı’nın Yıldız bürosunda üslendiği, her türlü operasyonları bu merkez vasıtasıyla emniyet istihbaratı üzerinden yürüttüğünün kamuoyunda bilinmesine rağmen, 3 aylığına gelen bu kişilerin Türkiye’de ne kadar kaldıkları, hangi operasyonları yönettikleri, çalışmaları sırasında ülkeye hangi cihazları getirdikleri, bu cihazların envanterlerinin bulunup bulunmadığı, ayrıca Türkiye’de resmi görevi Türk-Amerikan Savunma İşbirliği olan ODC’nin çalışma alanlarının ve yönetim şeklinin nasıl olduğu, ofiste görevli yabancı ülkelerin istihbarat görevlilerinin hangi ülke adına çalıştığı, yetkileri, görevleri, sayıları ve Türkiye’de katıldıkları operasyonların neler olduğu, tespit edilmesi ve araştırılması gereken konuların başında gelmesi gerekirken komisyonda da bu konuyu gündeme getirmemize rağmen sonuç alınamamıştır!”

* * *

Şimdi Cumhuriyet gazetesine “FETÖ ve PKK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek”ten başlatılan soruşturma çerçevesinde verilen arama, gözaltı ve yakalama kararları uygulanıyor. Fakat operasyon, “muhaliflere gözdağı” olarak gösteriliyor. Böyle olsa da olmasa da 15 Temmuz’un asıl sorumluları olan “CIA’nın Yıldız’daki kozmik odası”nda çalışanlar ve AKP Erzurum milletvekili Orhan Deligöz’ün suç duyurusunda bulunduğu, “15 Temmuz’da Büyükada’daki CIA toplantısı”na katılanlar üzerinde hiç durulmaması garip değil mi?

NOT: Trabzon’un Of ilçesindeki bir okulda karanlık ruhlu insanların kirlettiği Atatürk büstünü temizleyen Trabzon Ülkü Ocakları Başkanı Mihrap Altınışık ve arkadaşlarını alınlarından öpüyorum...

Arslan BULUT, 1 Kasım 2016
arslanbulut@yenicaggazetesi.com.tr
“Efendiler, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki aslî cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin”
Kullanıcı küçük betizi
Balasagun
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 3524
Kayıt: Cum Eki 17, 2008 13:18

Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x