VE AVRUPA SAVAŞA GİRDİ

Üniversiteli Gençler Burada Yazıyor

VE AVRUPA SAVAŞA GİRDİ

İletigönderen mithat akar 1923 » Pzt Kas 16, 2015 11:29

VE AVRUPA SAVAŞA GİRİYOR

ABD uçaklarının neden Türk topraklarına geldiğini anlamış olduk böylece.Suriye'ye dönük Türkiye merkezli bir kara harekatının sözde meşru gerekçesi ise Avrupa açısından oluşturuldu.Emperyalizm paylaşım savaşına girişmek için kendi halkını katletmekten kaçınmaz.Fransa,Ortadoğu'daki paylaşım savaşında "ben de varım" demek için bu katliamı gerçekleştirdi.

Yugoslavya'nın bölünmesinde ve Libya işgalinde aktif rol alan Fransa,Suriye üzerinden Ortadoğu'ya müdahale etmek için daha fazla gecikemezdi zaten.Bu ölçüde organize bir saldırıdan Fransız istihbaratının haber almaması mizahi bir durum yaratırken , bu denli geniş bir katliamla Fransa ve Fransa nezdinde Avrupa'nın da savaşa ne kadar kararlı olduğunu anlamış olduk.

Fakat dikkati çeken başka bir olgu da şu oldu :

Saldırıdan hemen sonra Fransa "Savaş durumuna" dönük önlemler aldı.Olağanüstü hal ilan etmek,orduyu şehir merkezine çekmek,sınır kontrolü sağlamak bunlardan bir kaçı idi.

Peki 1984'ten beri düşük yoğunluklu çatışma yaşayan Türkiye ne yaptı?Olağanüstü hali ,idam cezasını kaldırdı.Terörle mücadelede etkin olan askeri personeli cezaevlerine soktu.İlginç değil mi?!

Şimdi Fransa'nın ABD ile birlikte Suriye üzeriden Ortadoğu haritasını şekillendirme planının bir parçası olan bu patlamadan sonra,yeniden konvansiyonel savaşı yaşayacağımız döneme hazır olalım.

Bir dönem ABD El-Kaide üzerinden Afganistan'ı işgal etmiş sonrasında da Irak'a geçmişti.Şimdi aynı ABD Suriye'de,Türkiye'de,Irak'ta aynı sıralı katliamları üzerinden örtülü operasyonlar gerçekleştiriyor.

Bir dönemin El-Kaidesi şimdi IŞİD ( ya da Batı'lıların deyişi ile DEAŞ ) olarak operasyonlara zemin hazırlıyor.Sayın Banu Avar​'ın dediği gibi."ABD'nin maymuncuğu " olan IŞİD,şimdi Batı emperyalizminin anahtarı vazifesini görüyor.

Mithat Akar - Gaziantep
Kullanıcı küçük betizi
mithat akar 1923
Üye
Üye
 
İletiler: 298
Kayıt: Çrş Ağu 28, 2013 16:18

Şu dizine dön: Gençlik Diyor ki

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x