Ve, CIA Google'ı yarattı... / (Çeviri: Erkan GÜÇİZ)

Ve, CIA Google'ı yarattı... / (Çeviri: Erkan GÜÇİZ)

İletigönderen Erkan Güçiz » Pzt Mar 30, 2015 3:42

İsyancı İstihbarat adlı İnternet üzerinden bağışlarla finanse edilen araştırmacı gazetecilik projesi, Amerika Birleşik Devletleri istihbarat kurumlarının, bilgilerin kontrolü yoluyla dünyaya hakim olma çabalarının bir parçası olarak Google'ı nasıl destekleyip, kuluçka süresinde besleyip, büyüttüklerini ortaya çıkardı.

Kuruluşu NSA ve CIA tarafından finanse edilen Google, ABD istihbaratının 'bilgi üstünlüğünü'nü korumak için birlikte çalıştığı pek çok özel şirketten biriydi.

Bu dahiyane stratejinin kökleri son yirmi yıldır iş, sanayi, finans, kurumsal ve medya sektörleri seçkinleriyle ABD hükümeti arasında bir köprü işlevi gören Pentagon destekli gizli bir gruba gidiyor.

Bu grup sistematik olarak, Amerika'nın güçlü özel şirketlerinin ABD'de ve dünyada demokratik sorumluluğu, ve hukukun üstünlüğünü hiçe sayarak hükümet politikalarını ve kamuoyunu etkilemelerine yol açtı.

Sonuç bir facia, ortaya çıkanlar: kitle gözetleyicisi NSA, sürekli bir küresel savaş hali ve ABD ordusunu 'Yapay Zekâ' ile işleyen bir oluşuma çevirme çabası oldu.
...
Son yirmi yıldır, ABD'nin dışişleri ve istihbarat stratejileri Müslüman dünyasında uzun süreli askeri istilalar ve sivil halkın kapsamlı gözetiminden oluşan bir küresel 'terörle savaş'la sonuçlandı.

Bu stratejiler Pentagon'un içinde ve hatta ötesinde gizli bir ağ tarafından üretilip işleve konmuştur.
...
Emekli subay ve bürokratları, eski bakanları bünyesinde barındıran Booz Allen Hamilton ve Science Applications International Corporation gibi dev savunma sanayi müteahhitleri, savunma politikalarını etkileyerek kârlarını büyüttüklerinden dolayı bazen 'gölge istihbarat topluluğu' olarak adlandırılırlar. Bu müteahhitler güç ve para için rekabet ederler fakat ortak çıkarları olduğunda işbirliğindedirler.

Kaynak: http://disinfo.com/2015/01/cia-made-google/
Uluslar, egemenliklerini geçici bile olsa, bırakacağı meclislere dahi gereğinden fazla inanmamalı ve güvenmemelidir. Çünkü meclisler bile despotluk yapabilir ve bu despotluk bireysel despotluktan daha tehlikeli olabilir. Meclislerin öyle kararları olabilir ki, bu kararlar ulusun yaşamına giderilmesi olanaklı olmayan zararlar verebilir.
Gazi Mustafa Kemâl Atatürk

Erkan Güçiz

Facebook - TC ERKAN GÜÇİZ
Kullanıcı küçük betizi
Erkan Güçiz
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 421
Kayıt: Çrş Eyl 29, 2010 5:18

Şu dizine dön: Erkan GÜÇİZ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x