1. yüz (Toplam 1 yüz)

Ceviz Kabuğu - 21 Kasım 08 / Fişlenen Türkiye

İletiGönderilme zamanı: Cmt Kas 29, 2008 6:52
gönderen Ram
Gazeteci-Yazar Hûlki Cevizoğlu; birbirinden seçkin konuklarıyla soruyor, sorguluyor, anlatıyor...


FİŞLENEN TÜRKİYE VE PSİKOLOJİK HARP

Türk siyasi tarihinde telefon dinleme, elektronik savaş, psikolojik savaş, siyasi karalama ve fişleme hiç gündemden düşmüyor.

Peki bunları kimler, hangi amaçlarla yapıyor, nasıl yapıyor?..

Siyasetçiler, istihbaratçılar, uluslararası dev şirketler ve organize suç örgütleri nasıl çalışıyor?..

Bireyler hedefte olduğu kadar ülkeler de hedefte oluyor mu?..
Tarih boyunca Türkler ve Türkiye üzerinde oyun oynayanlar kimleri, nasıl fişliyor?..

Tüm bu soruların yanıtlarını, “İngiliz İstihbarat Raporlarında Fişlenen Türkiye” kitabının yazarı Doç. Dr. Bülent Özdemir canlı yayında Ceviz Kabuğu’nda veriyor...


Konuklar: Araştırmacı-Yazar - Doç. Dr. Bülent Özdemir

[img]http://img75.imageshack.us/img75/2642/ck21kasvq5.jpg[/img]


İZLE

Kısım I


Kısım II


Kısım III


Kısım IV


Kısım V


Şifre
guncelmeydan


  • Şifreyi girerken, kopyalayapıştır yapmadan elden giriniz.
  • Görüntü, şifreyi girdikten sonra çalışmıyorsa, sayfayı yenileyiniz.

GÖRÜNTÜYÜ İNDİR

İlişimler

Parça I
Parça II
Parça III
Parça IV
Parça V
Parça VI
Parça VII
Parça VIII
Parça IX
Parça X
Parça XI
Parça XII
Parça XIII

İletiGönderilme zamanı: Cmt Kas 29, 2008 12:05
gönderen BARHANN
teşekkürler...

İletiGönderilme zamanı: Pzr Kas 30, 2008 12:47
gönderen Bach
Çok teşekkürler. Yurtdışında ikamet eden birçok kişi gibi programı her hafta buradan takip ediyorum. Defalarca izlediğim bölümler oluyor. Gerçekten çok yararlı bir iş yapıyorsunuz. Tebrikler.

İletiGönderilme zamanı: Pzr Kas 30, 2008 12:59
gönderen karamustafa
Ram arkadasim,verdigin emek icin tesekkürler.Böyle programlar bence uyuyan yada uyutulan bir halk icin cok yararli.Yasadigimiz bir zaman tam bir piskoleji savaslara dayali yasaniyor.Dolaysiyla sayenizde böyle programlari izleyerek gercek hayatin daha inceliklerini görenme imkani buluyoruz.Tesekkürler

İletiGönderilme zamanı: Pzt Ara 01, 2008 13:55
gönderen bezgin
Abdullah Gül’ün Eski Danışmanı Altay Cengizer: "Kürt Devletine Karşı Değiliz"
:shock: :shock: :shock:

Abdullah Gül’ün Dışişleri Bakanlığı yaptığı dönemde Gül’ün siyasi danışmanı olan ve İngilizceyi çok iyi konuşması nedeniyle “Shakespeare Altay” olarak tanınan Altay Cengizer, önceki gün Harvard Üniversitesi’nde yaptığı bir konuşmada ilginç sözler sarf etti. Üniversitedeki yemekli toplantının misafiri olan eski BM Daimi Temcilsi Yardımcısı, “Birinci Dünya Savaşı sırasında Ermeniler’in öldürülmesi olayıyla ilgili bir tarih komisyonu kurmaya hazırız. Türkiye böyle bir komisyondan çıkacak sonuçları kabullenmeye hazır” dedi. Ancak “Ermeniler tabii ki öldürüldü. Ama biz buna ’katliam’diyoruz” sözleriyle şaşırttı. Kürt sorunuyla ilgili de “Türkiye bağımsız bir Kürt devletine prensipte karşı değil... Bunu demokratik yöntemlerle yaptıkları müddetçe bizim bir sorunumuz olmayacak” ifadesini kullandı. Harvard Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü tarafından düzenlenen toplantının ardından Harvard’lı öğrenciler Türkiye’nin dış politikasını kendilerine anlattığı için Cengizer’e teşekkür ederek toplantıyı gazetelerine taşıdı.

Harvard’ta misafir

Tacikistan’da çok kısa süre görev yaptıktan sonra 2006 yılının sonunda Abdullah Gül’ün danışmanlığına getirilen Altay Cengizer, TED Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun. ABD’deki Columbia Üniversitesi’nde “önleyici diplomasi” üzerine uzmanlık yapan Cengizer’in “Shakespare” lakabı, yazışmalarda ağdalı ve mükemmel bir İngilizce kullanması nedeniyle aldığı söyleniyor. Altay Cengizer halen Harvard Üniversitesi bünyesindeki Weatherhead Uluslararası İlişkiler Merkezi’nde araştırmalarını sürdürüyor.

İletiGönderilme zamanı: Pzt Ara 01, 2008 14:03
gönderen Türk-Kan
bezgin, sasirmis gibisiniz... Bir yillik haber bahsettiginiz. http://www.guncelmeydan.com/forum/turkiye-bagimsiz-bir-kurt-devletine-karsi-degil--vt11335.html. Yoksa saskinliginiz hicbir tepki göstermeyen hükümete mi? Sasirmayiniz. Isbirlikci hain olmak, bu demek!

İletiGönderilme zamanı: Pzt Ara 01, 2008 14:39
gönderen lozan 2005
Hayinler korkak olu.
Vatani bölmaye kallanlarla is birligi yaparlar.
bunlar sade usaklik icin yasarlar.
hedefleri Cumhuriyeti yikip,en iyi usak ola bilmek.

İletiGönderilme zamanı: Pzt Ara 01, 2008 15:23
gönderen bezgin
Sayin Türk-kan, Amerikada ögretim üyeligi yapan bu diplomatin devlet adamlarimizi Ingiltere karsisinda savunmasi ve buna ragmen Amerikan politikalariyla tamamen örtüsen görüsleri savunmasi neredeyse kücük dilimi yutturdu. Güncelmeydanda tabi ki kimin ne oldugunu bulmak mümkün, arsivleme mükemmel. Ancak benim gibi bu sahsi tanimayan insanlar icin bir alt bilgi olarak bu sözlerini tasimak istedim; Ingiliz Istihbarat notlarina dedikodu diyen bu insanin daha iyi taninmasi acisindan. Kimin ne amacla konustugu böylelikle daha rahat anlasiliyor kanisindayim.