1. yüz (Toplam 1 yüz)

Azeri-Ermeni cephesinde ateşkes ihlali 4 Ermeni öldürüldü

İletiGönderilme zamanı: Cmt Haz 19, 2010 18:22
gönderen Başkomutan
Azeri-Ermeni cephesinde ateşkes ihlali

Azeri-Ermeni cephe hattında meydana gelen ateşkes ihlali sonucu, 4 Ermeni askeri ile bir Azeri askerinin öldüğü, 4 Ermeni askerinin yaralandığı bildirildi

Azerbaycan haber portalı APA'nın haberinde, Ermeni ve Azeri askerlerinin karşılıklı ateşinde Ağakerim Mübariz adlı Azeri askerinin ve 4 Ermeni askerinin öldüğü belirtildi.

Ermeni "News.am" haber portalının haberinde, dün gece bir grup Azeri askerinin Ermeni tarafına geçtiği ve Ermeni askerlerine saldırdığı iddia edildi.

Olayın dün akşam meydana geldiği ve ölen Azeri askerinin cesedinin Ermeni tarafında kaldığı kaydedildi.

"ERMENİ TARAFI DAHA ÇOK KAYIP VERDİ"

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Azeri-Ermeni cephe hattındaki ateşkes ihlali sonucu Ermeni tarafının daha çok kayıp verdiğini bildirdi.

Bakanlık basın sözcüsü Eldar Sabiroğlu, yaptığı açıklama, "son zamanlarda Azeri-Ermeni silahlı kuvvetleri arasında çatışmalar çıktığını" belirterek, "Ermeni tarafının ilk defa yenilgiyi kabul ettiğini" belirtti.

"Ermeni tarafında devlete ve orduya karşı bir güvensizlik oluştuğunu" ifade eden Sabiroğlu, "halktan gelecek tepkiyi önlemek için Ermeni tarafının gerçek kayıp sayısını açıklamadığını" söyledi.

Ateşkesi Ermeni tarafının bozduğunu kaydeden Sabiroğlu, "Ermeni tarafının, Yukarı Karabağ sorununun çözümüne ilişkin Madrid kriterlerinden kaçmak için ihlalde bulunduğunu" ifade etti.


İm (Kod): Tümünü seç
http://www.gazeteport.com.tr/DUNYA/NEWS/GP_709861