1. yüz (Toplam 1 yüz)

Erol Manisalı ile Sohbet - 6 Temmuz 2009

İletiGönderilme zamanı: Prş Eyl 03, 2009 16:19
gönderen Türk-Kan
Türkiye'nin gündeminde en geniş yeri kapsayan ve gündemden düşmeyen AB konusunda en yetkili isimlerden biri olan Prof. Dr. Erol Manisalı, Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri değerlendiriyor.

8 yıldır Ulusal Kanal'da kesintisiz devam eden programda Prof. Dr. Erol Manisalı, ülkemizde ve dünyada yaşanan ekonomik, siyasi ve kültürel gelişmeleri, dayatılmak istenen politikaların hangi stratejilerle Türkiye kamuoyuna sunulduğunu ortaya koyuyor.

Programda ele alınan başlıca konu başlıkları

Konuk: Prof. Dr. İzzettin Önder
"Dostları Prof. Dr. Erol MANİSALI'yı anlatıyor"

Prof. Dr. Erol Manisalı Kimdir?

Erol Manisalı, mezun olduğu İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde 1976 yılında profesör oldu. İktisat Fakültesi'nin 'Avrupa ve Ortadoğu Araştırma Merkezi Başkanlığı' yanı sıra, 1990’da kurulan 'Kıbrıs Araştırmaları Vakfı'nın da başkanıdır. Ayrıca 'Balkan ve Avrupa Ülkeleri Araştırma Vakfı' ile 'Türkiye Çevre Vakfı' yönetim kurulu üyesidir.

İktisat ve uluslararası ilişkiler alanlarındaki uzmanlığının yanında, deneme ve anı niteliğinde kitapları da bulunan Prof. Dr. Manisalı'nın yayınlanmış olan yapıtlarından bazıları şunlar: 'İktisada Giriş', 'Gümrük Birliğinde Bekleyen sorunlar', 'Bıçak sırtında Dünya ve Türkiye', 'Kırık Çizgiler', 'İnsanlar, İnsanlar.', 'Attila İlhan'la 1000 Saat', 'Türkiye ve Küreselleşme', 'Kıbrıs, Dün Bugün Yarın', 'Türkiye-Avrupa İlişkilerinde Sessiz Darbe'

İm (Kod): Tümünü seç
e-posta: erolmanisali@ulusalkanal.com.tr


>> İndir <<