1. yüz (Toplam 1 yüz)

Cehalet kadar tehlikeli: Yarı-aydın(!)

İletiGönderilme zamanı: Cum Eki 16, 2015 0:54
gönderen Erkan Güçiz
Tarihi Karar! Ermeni Soykırım Yalanı Kanıtlandı! - Sarızeybek Haber
Seven var sevmeyen var ama Doğu Perinçek devletimiz adına büyük bir hukuk zaferini neredeyse tek başına kazanmıştır. Kendisini bu büyük mücadelesinden dolayı kutluyoruz!

Türkiye Kazandı Ermeni Soykırımı Yalanını Bitirdik - Vatan Partisi
100 yıllık emperyalist yalan bitti. Genel Başkanımız Doğu Perinçek, Türk milletine yönelik "soykırımcı" saldırılarını berteraf etti.

Yukarıdakileri ve medyayı dolduran benzerlerini okuyunca göğsümüz kabarıyor, gururlanıyoruz, ve ötesini araştırmadan doğruluğunu kabul ediyoruz. Yıllar süren çarpıtılmış eğitim sistemi ve biat kültürü bizi böyle yaptı; sormak, sorgulamak yok.

Haberin aslı aşağıda; sahte kahraman Perinçek davası sayesinde, “1915 ve sonrasında Osmanlı’lar tarafından Ermeni halkının katliamlara uğratıldığı ve kitlesel olarak sürgüne gönderildiği” mahkeme kayıtlarına girdi.

Yok, hayır, “soykırım” demediler çünkü “bizden bunun yargılanması istenmedi” ve, “bu mahkeme bunun yargılanacağı yer değildir”, dediler.

Hâlâ Vatan(!) kurtaran aslan Perinçek demeye devam edecek miyiz?


Mahkeme’nin Kararı

Mahkeme, davanın kapsamı ile ilgili olarak, 1915 ve sonrasında Osmanlı İmparatorluğu'nun elinde Ermeni halkının uğradığı katliamlar ve kitlesel sürgünlerin uluslararası hukuktaki terimin anlamına göre soykırım olarak nitelendirilebilecek olup olmadığını belirlemenin Mahkeme’den istenmediğinin altını çizer.

Mahkeme’nin, uluslararası ceza mahkemelerinde aksine, bu noktada yasal olarak bağlayıcı bildirilerde bulunma yetkisi yoktur.


Kaynak: http://hudoc.echr.coe.int/app/conversion/pdf?library=ECHR&id=003-5199806-6438950&filename=Grand%20Chamber%20judgment%20Perincek%20v.%20Switzerland%20.pdf

Ek bilgi: Megalomanyak ne demektir…