Vurun Mustafa Kemal'e/Barış Ozan Özdemir

Vurun Mustafa Kemal'e/Barış Ozan Özdemir

İletigönderen Barış Ozan Özdemir » Prş Oca 15, 2015 23:14

Vurun Mustafa Kemal'e
Resim

Charlie Hebdo dergisi geçtiğimiz haftalarda Allah’ın Resulunü karikatür haline getirerek onun ağzından İslam toplumunu eleştirdi. Bu durum doğal olarak dini hassasiyetleri olan insanların tepkisini çekti.
Gazetelerde, dergilerde, televizyon programlarında, çizilen karikatür ve bunun sonucunda dergiye düzenlenen saldırı uzun uzun tartışıldı.
Ve hemen hemen her şey de olduğu gibi yine dini kullanan, dinle insanları birbirine düşürmeye çalışan tayfa iş başındaydı.
Çizilen karikatürlere tepki olarak Ulu Önderimiz GAZİ Mustafa Kemal’in makyaj yapılmış, kadına benzetilmeye çalışılmış, dövülmüş şekildeki oynanmış fotoğrafları Akit'in takipçilerine ulaştığı sayfadan basın özgürlüğü adı altında kamuoyuna servis edildi.
Belirtmek isterim ki karikatür, mizah ve fikir ortaya koyan bir sanat türüdür. Bir hiciv işidir.
Charlie Hebdo dergisine ve Cumhuriyet gazetesine atıfta bulunarak basın özgürlüğü adı altında paylaşılan bu fotoğraflarda ne bir mizah, ne de bir fikir vardır. Evet, fotoğraflar ifade özgürlüğü cevabıdır ama ortada ifade edilen bir fikir yoktur.
Peki, ifade edecekleri bir fikir olmadan Hz. Muhammed karikatürüne cevap vermek için Gazi’nin fotoğraflarının çirkince değiştirilip paylaşılmasındaki amaç nedir?
Neden, Papa’nın bir karikatürü çizilerek ya da resmi konularak onun ağzından Hz. İsa’yı ilah kabul eden Hıristiyan alemi eleştirilmemiştir?
Neden, Hıristiyan ve Yahudi misyonerlik hareketlerine tepki olarak düşünsel bazda eylemler gerçekleştirilmemiştir?
Bunların herkes tarafından bilinen net bir yanıtı var. Çünkü hedef Mustafa Kemal’dir. Hedef, onun yıkılmayan, yüzyıllara sığmayan fikirleridir. Hedef, emperyalizmin kucağına düşmüş İslam aleminin bir daha yükselmesine izin vermemektir. Evet, işte emperyalizm budur! Emperyalizm, dinci, İslamcı bir gazetenin ağzından; kurtuluş mücadelesiyle önce Türk halkının, ardından esir düşmüş, mazlum kalmış İslam aleminin yol göstericisi olan Mustafa Kemal’i din düşmanı gibi tanıtıp sanki bunun cezasıymış gibi de dövülmüş fotoğraflarının kamuoyuna aktarılmasıdır.
Bu alçakça fotoğraflar sadece Mustafa Kemal dinsizdir demek değildir. Bu fotoğraflar Kurtuluş Savaşı olmamış demektir. Bu fotoğraflar binlerce şehidin yerdeki kanına yapılan hakarettir. Bu fotoğraflar Türk Devrimine ve onun önderliğinde bağımsızlığına kavuşmuş Türk halkına yapılabilecek en büyük hakarettir.
Bu fotoğrafla oynamayı yapan insanların Müslümanlıktan anladıkları şey 6 yaşındaki kızlarımızın saçlarını örterek onları daha kadın olmadan metalaştırmak ve o kızlarla nikahlanmaktır. Açıkçası kendi sapıklıklarını İslamlığa alet eden bu münafıklar Mustafa Kemal’in dine karşı tavrından önce kendi Müslümanlıklarını sorgulamalılardır.
İnsanların fikir, düşünce ve yaşam özgürlüğünü açıkça sağlayan ve güvence altına alan bir din olan İslam, insanlar arasında gerginliği, anlaşmazlığı, birbirlerinin hakkında olumsuz konuşmayı ve hatta olumsuz düşünceyi dahi engelleyen ve yasaklayan emirler getirmiştir.
Değil terör ve çeşitli şiddet eylemi, İslam, insanların üzerinde fikri olarak bile en ufak bir baskı kurulmasını yasaklamıştır: "Dinde zorlama (ve baskı) yoktur. Şüphesiz, doğruluk (rüşd) sapıklıktan apaçık ayrılmıştır." (Bakara, 2/256) buyrulmuştur.
Mustafa Kemal’i laik devlet modelinin ülkemizde uygulanmasına öncülük ettiği için eleştirenler yukarıdaki ayeti defalarca okumalıdır. Anlamak için 10’arlı deftere günde 99 kere yazmalılardır.
Bu sıkıntılı günlerde bir kez daha karşımıza çıkan Arap-Arapça hayranlığı ve bunun arkasında yatan ulus birliğine yönelik emperyal oyunu Gazi daha o günlerde görmüştür.
“Tarihimizi inceleyiniz Türk'ün çektiği bütün felaketler, karşılaştığı tehlikeler ve kötülükler hep kendi öz benliğini, milli varlığını ihmal ederek, nereden geldiklerini ve ne oldukları, hangi nesle ait bulundukları belirsiz birtakım kimseleri kendilerine yönetici tanıyarak onların bilinçsiz bir aracı olmak durumuna düşmüş olmasıdır.”
Mustafa Kemal ATATÜRK
Barış Ozan Özdemir/ Üçüncü Yol
https://www.facebook.com/ucuncuyolresmi ... 70586279:0
Barış Ozan Özdemir
Kullanıcı küçük betizi
Barış Ozan Özdemir
Üye
Üye
 
İletiler: 7
Kayıt: Pzt Ağu 18, 2014 19:54

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 9 konuk

x