WİKİ Sızıntılarında Meral Akşener…

WİKİ Sızıntılarında Meral Akşener…

İletigönderen Erkan Güçiz » Prş Nis 14, 2016 2:08

2007 Ağustos’u, ABD Ankara Büyükelçiliği Maslahat-güzar’ı McEldowney, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcıları: Taze bilgeler eski kabadayıların ayıbını örtüyor”, mealinde bir mesaj gönderiyor merkeze. Meral Akşener’in buradaki tanıtımı şöyle:

“Bir sevgi gösterisi olarak “asenalar”dan biri diye adlandırılan Meral Akşener, MHP’ye katılmadan önce Doğru Yol Partisi (DYP) kadın kolları genel başkanı idi.

(Asena, şöyle açıklanmış: “Türklere, Sibirya’dan çıkışlarında önderlik eden dişi kurt”)

1997’de, Tansu Çiller’in başbakanlığındaki DYP-Refah koalisyonunun İçişleri Bakanı olduğu dönemde, gizli bir iç istihbarat servisi kurmak, gazetecilerin telefon görüşmelerini kayda aldırtmak, PKK para kaynakları ile mücadele yolunda Kürt iş adamlarına korku salmakla suçlanmıştı.

Bakanlığı süresinde, PKK ile ilgili pek çok ‘akıbeti meçhul’ kayıp kişi vardı fakat iddiaların hiç biri resmen kanıtlanmadı.

Söylentilere göre, DYP’yi yüzüstü bırakıp, AKP kurulurken onlara katılmaya çalıştıktan sonra, MHP’ye girdi.

Sosyoloji profesörü olan Akşener, son derece zeki birisi olarak biliniyor."

ABD Büyükelçisi Wilson, 2007 Aralık ayında, “Türkiye’nin Anayasa reformu, siyasi tartışmaları temel değişikler konusuna odakladı” başlıklı bir mesaj gönderiyor merkeze.

"AKP’nin yeni anayasa taslağının açıklıktan uzak olması, Türklerin çoğunu kutuplaştırdı ve bir dereceye kadar da desteklerini azalttı.

Milli Hareket Partisi (MHP) Sözcü Yardımcısı Meral Akşener, ülke bütünlüğü laik demokratik bir cumhuriyete dayalı tutulduğu süre, partisinin anayasa değişikliklerini destekleyeceğini söyledi."

Kaynak:
https://wikileaks.org/plusd/cables/07ANKARA2014_a.html
https://wikileaks.org/plusd/cables/07ANKARA2919_a.html

Ek bilgi: Parti Liderlerini İlâhlaştıranlara…
Uluslar, egemenliklerini geçici bile olsa, bırakacağı meclislere dahi gereğinden fazla inanmamalı ve güvenmemelidir. Çünkü meclisler bile despotluk yapabilir ve bu despotluk bireysel despotluktan daha tehlikeli olabilir. Meclislerin öyle kararları olabilir ki, bu kararlar ulusun yaşamına giderilmesi olanaklı olmayan zararlar verebilir.
Gazi Mustafa Kemâl Atatürk

Erkan Güçiz

Facebook - TC ERKAN GÜÇİZ
Kullanıcı küçük betizi
Erkan Güçiz
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 421

Re: WİKİ Sızıntılarında Meral Akşener…

İletigönderen Eshabil Üstündağ » Prş Nis 14, 2016 9:43

Öyle güzel bilgiler açığa çıkarıyorsunuz ki Sayın erkan Güçiz Bey, "inanın Değerini anlayan (uzman olsa) Bundan Dünyayı yaratır; Muvaazalı partiler ve Halk'ı uyutanlar!" :(

Dürüst olmak gerekirse aslında şaşırdım, ama şaşırmam Beni ...bilakis mutlu etti; Çünkü "teorimi (aslında teorem) ve GÜNEŞİN DOĞUDAN DOĞMASI GİBİ İNANDIĞIM SAHTE (NAYLON) LİDERLERİ (naylon olduğuna inandığım; Böyle bir yazım da vardı), BİR KEZ DAHA İFŞA ETTİ (Bana göre deşifre, yani kendi dünyamda)!.." :(

..Bunun böyle olduğunu, Şu yazımda "dilimin döndüğünce anlatmıştım ve ...herşey, Zaten izaha gerek olmadan ...(afedersiniz) E*RKEK E*ŞEK GİBİ A*NIRIYOR! (Aynı şeyi isteyen sahte muhalefet). :(

..(Bir yazımda anlatmıştım,
Aynı el'e 5 tane çaput bağlamışlar ve Yukardan sarkıtıyorlar,
Sana da bir renkli çapudu seçmeni istiyorlar.
İşte bunlara Günümüzde, "Türkiye'de PARTİ deniyor")!

(Eğer ben bunu ....şu 3 kuruşluk kafamla anlıyorsam ve Düşündüğümü özgürce söylüyorsam; O KOCA KE*LLELİ ADAMLAR NE!!! :(
Tıpkı bir Şeyhin müridi gibi, Kimi SAĞ KILIĞINDA, KİMİ SOL, VE SUSUZ PINARA DOĞRU (Yokoluş'a) SATILMIŞÇA, ONURSUZCA MELEYEREK GİDİYOR, YAZIKLAR OLSUN!

Kafanızı ağrıttım özür dilerim. :(
Hepsinin canı ce*heneme ve Hepsi Ha*çlı dönmesi, Bizim kı*lığımıza girmişler ve Bizi yokediyorlar! :(
Kişiye değil sözüm,
"YÜZLERCE KİŞİYE VE ŞU AN (VEYA ÖNCE) (45'ten bu yana) O MECLİSTE (İŞGAL MECLİSİNDE) GÖREV YAPANLARA.. :(

[Hepsinin şirket olduğunu anladığında Türk Milleti (sahte Putların) (Erm Rum nüfuzu, Nicelik ve nitelik),
Zaten geriye Türkiye Diye Birşey Kalmalacak]! :(

http://www.turkishnews.com/content/2016 ... kuruluyor/

14.4.2016 10:43
E. Üstündağ
Kullanıcı küçük betizi
Eshabil Üstündağ
Üye
Üye

İletiler: 168

Şu dizine dön: Erkan GÜÇİZ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk