Yalakalık geni ve kalplerin mühürlenmesi / Arslan BULUT

Yalakalık geni ve kalplerin mühürlenmesi / Arslan BULUT

İletigönderen Oğuz Kağan » Prş Nis 21, 2011 22:56

Yalakalık geni ve kalplerin mühürlenmesi

Gaziantep’ten Mine Demirkul diyor ki “Aymaz doğanları sonradan aydırmak ne kadar zor.. Bunu her gün aydıramadığım, aymayı reddeden insanlarla konuşurken tartışırken o kadar çok yaşıyorum ki.. ‘Misak-ı milli sınırları tehlikede’ diyorum ‘değiştirmek istiyorlar’ diyorum; ‘Değişirse değişsin, Rusya’nın da sınırları değişti, ne oldu’diye cevap veriyor, ‘halis Türk’üm’ diyen aymaz! Eskiden bunu vatanına yakıştıracak bir Türk evladı var mıydı?”

Bülent Arınç ise Anayasa tartışmaları konusunda “Nihayetinde rejim değiştirmiyoruz, sadece ülkenin nasıl daha iyi yönetilebileceği konusunda bir sistem arayışına gidilir, bu başkanlık olur, yarı başkanlık sistemi olur, Türkiye’ye özgü başka bir şey olur veya bugünkü sistemin aksayan yönlerini tamir edeceğimiz yeni düzenlemeler olabilir” diye rejimle ilgili endişeleri gidermeye çalışıyor! Tayyip Erdoğan’ın planladığı gibi Anayasa’dan Türklük kavramı çıkarılırsa, geride rejim mi kalır?

* * *
Ahsen Türkeli, “Arslan kardeşim, insanlarımız şurada namaz kılıp diğer tarafta Peygamber torunlarını şehit edenler gibi kandırılıyor. Az önce Hürriyet’te ‘yalakalık geni bulundu’ diye bir haber okudum.. Bize de inanmak genini yükleyen Allah’a şükürler olsun!” diye yazmış..

Yalakalık haberi benim de dikkatimi çekmişti:

ABD’deki Brown Üniversitesi’nin araştırması Neuroscience dergisinde yayımlandı. Habere göre insanların bir kısmı “yalakalık” geniyle doğuyor. Beynin bir yanı söyleneni yaptırıyor, diğer yanı tecrübelere dayalı hareket ettiriyor. Darp-32 adlı geni taşıyanlar beyninin sadece söyleneni yapma kısmını kullanıyor.

Kur’an’da bu konu “kalplerin mühürlenmesi” veya “kalplerin uzlaşması” kavramı ile 20 ayette geçer. İşte birkaçı:

“Onlar öyle kimselerdir ki, Allah kalplerini, kulaklarını ve gözlerini mühürlemiştir ve işte onlar, gafillerin ta kendileridir.” (Nahl 108)

“Eski sahiplerinden sonra bu toprağa varis olanlara hala şu gerçek belli olmadı mı ki: Eğer dilemiş olsaydık onların da günahlarını başlarına çarpardık! Kalplerinin üzerini mühürleriz de onlar gerçeği işitmezler.” (Araf 100)

“Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı tutunun, ayrılığa düşmeyin ve Allah’ın üzerinizdeki nimetini düşünün. Sizler birbirinizin düşmanları iken O, sizin kalplerinizde bir uzlaştırma meydana getirdi ve O’nun nimeti sayesinde uyanıp kardeş oldunuz.” (Ali İmran 103)

“Allah, kimin fitneye düşmesini dilerse sen onun lehine Allah’tan hiçbir şey koparamazsın. Onlar, öyle kimselerdir ki, Allah, kalplerini temizlemek istememiştir. Onların hakları dünyada zillet ahrette de büyük bir azaptır.” (Maide 41)

* * *
Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu, “Birinci dâvâ su ve toprak kaynaklarının muhafazası ve geliştirilmesidir. Koca Mısır ve Roma İmparatorlukları, Sümer ve Akad medeniyeti, su kıtlığından battı. Nil’in çekilmesiyle Firavunlar yıkıldı.

‘Altınızdan suyu çekersek size kim su verebilir’ ayeti suyun devlet ve millet varoluşu için ilahi hükmü ne de açık ortaya koyuyor.

Ama anlayan kafalar nerede? Artık yerüstü değil yer altı depolama sistemleri düşünülmelidir. Bu mesele ülkenin bölünmesinden bile önemlidir. Zira bu meseleyi bilen ve çözümleyen bir Türkiye’nin bölünme diye bir problemi olmadığı gibi otomatik olarak büyüyeceğini söyleyebilirim” diyor.

AKP hükümeti, Türkiye’nin toprak ve su kaynaklarını da yabancılara devrediyor ama bu da kimsenin umurunda değil!


Arslan BULUT - 22 Nisan 2011, YENİÇAĞ
arslanbulut@yenicaggazetesi.com.tr
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12229
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

cron

x