Yazının Tarihi'ne Dikkat !!!

Genel & Güncel Konular

Yazının Tarihi'ne Dikkat !!!

İletigönderen Sema » Sal May 01, 2007 16:59

Türkiye'de rejimin değişeceği tarih

Ortalıkta garip ve herkesin yorumlamakta güçlük çektiği rüzgârlar esmekte.

AB, Şemdinli olayları, Van, Kıbrıs, kapkaç, türban, hükümetle devlet arasındaki gerginlikler, en Kemalist unsurlardan gelen ordu eleştirileri... Acaba bütün bunlar büyük bir değişimin, büyük bir altüst oluşun habercileri mi?

Eğer böyle bir değişim olursa ne zaman ve ne yönde olur?

Sevgili okurlarım, herkes gibi ben de bu soruları kendi kendime sorup duruyorum ve ne yazık ki olayların on üç yıl önce öngörmüş olduğum biçimde geliştiğini görüyorum.

Türkiye bir ulus birliğinden hızla uzaklaşıyor ve dinciler-milliyetçiler-Kürtler olarak üçe ayrılıyor.

Beceriksiz yöneticiler, muhteris siyasetçiler ve aklıevvel iktidar sahipleri Türkiye'yi bu duruma getirdiler işte.

Peki bundan sonra neler olabilir derseniz; size dönüm noktasının 2007 Nisan ayı olduğunu söyleyebilirim.

Eğer o zamana kadar olağan dışı gelişmeler olmazsa, AKP 2007 yılında Çankaya'ya istediği kişiyi oturtacak.

Devleti ve Türkiye'yi ele geçirme operasyonunda son aşama da böyle tamamlanacak.

Düşünsenize, Çankaya'da Sezer yerine bir AKP'li oturduğu zaman YÖK de değişecek, Anayasa Mahkemesi de, diğer kurumlar da.

Devlet kadrolarına yapılan atamalara hiç itiraz edilmeyecek.

Hükümetin Meclis'ten emirle geçirdiği yasalar derhal onaylanacak.

Ve Türkiye, AKP'nin istediği düzen ne ise o düzene geçmiş olacak.

Okullarda yeni kuşaklar bu düzene göre yetiştirilecek, radyo televizyon yayınları buna göre ayarlanacak ve tabi İstanbul sermayesi ile eski solcu-yeni liberal yazarlar bütün bu gelişmelere alkış tutacak.

Uluslarüstü irade Türkiye'de laik cumhuriyetin sona ermesini istiyor.

Bize biçilen rol Ortadoğu'da, Batı çıkarlarını koruyan bir islam ülkesi olmak.

Bu rolün oynanmaya başlanacağı tarihi Nisan 2007'dir.

Bu köşede sizlere şimdiye kadar "imtiyazlı ortaklık "tan tutun da "üç kutuplu Türkiye"ye kadar aklımın erdiği ve öğrendiğim her gerçeği duyurmak istedim.

Hepsi doğru çıktı.
Şimdi, bu yazıdaki öngörülerimde yanılmış olmayı çok istiyorum.

Ama ne yazık ki görünen köy kılavuz istemiyor.

Zülfü Livaneli :arrow: (16.11.2005)
Bizi öldürmedikçe bizim kafamızdaki cereyanı boğmadıkça, başladığımız inkılap ve ilerleme bir an bile durmayacaktır....
Kullanıcı küçük betizi
Sema
Üye
Üye

İletiler: 710

İletigönderen Çetin Taş » Sal May 01, 2007 22:17

Gerçekten de Züfü Livaneli'nin çapından beklemediğim kadar doğru,isabetli bir yazı(ona olan büyük sevgimi kaybedeli çok uzun zaman oldu).Paylaşım için sağol Sema kardeşim.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen Sema » Sal May 01, 2007 22:22

Çetin Taş, Sen sağol, Aslında bende pek sevmem Zülfü Livaneli'ni.. Ama gerçekten güzel ve gerçekci bir yazı yazmış..
Bizi öldürmedikçe bizim kafamızdaki cereyanı boğmadıkça, başladığımız inkılap ve ilerleme bir an bile durmayacaktır....
Kullanıcı küçük betizi
Sema
Üye
Üye

İletigönderen Çetin Taş » Sal May 01, 2007 22:24

Sema,yazıyı eşime okuttum.Dedi ki tarihe bakınca,"Zülfü'nün işinin de köşe yazarlığı olduğunu düşününce,üstelik bir de politikacı-bağımsız milletvekili-olunca bu öngörü belki de o kadar zor değil "dedi.
Ben de,"haklısın karıcığım"dedim. :?: :!:
İyi yapmışmıyım sence :?: :wink:
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletigönderen Sema » Sal May 01, 2007 22:28

Çetin Taş, Herhalde Kadınlar daima doğruyu söylerler :wink: Çok isabetli bir yorum yapmış, ama Zülfü Livaneli'nin o tarihlerde bu kadar olayların olabileceğini görebilmeside önemli bu arada, bazı yalaka köşe yazarları buna benzer hiç bir yazı yazmadılar benim hatırladığım kadarı ile..
Kullanıcı küçük betizi
Sema
Üye
Üye

İletigönderen Çetin Taş » Sal May 01, 2007 22:31

Tabi canım,elette ki takılıyoruz,iyi bir tahmin.
Ama kendisine sormak isterdim,kendisini o eski solcu,yeni liberal yazarlardan saymıyor mu?Saymıyorsa nasıltanımlıyor kendisini?
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletigönderen SOKRATES » Çrş May 02, 2007 23:57

Akp'ye oy veren vatan hainidir! Bu böyle biline!
"Ey millet! Allah birdir, Şanı, büyüktür. Allah�ın selameti, atifeti ve hayrı üzerinize olsun. Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri, Cenab-ı Hak tarafından insanlara dini hakikatleri tebliğe memur ve resul olmuştur. Koyduğu esas kanunlar cümlemizce malumdur ki Kur�ani azimüşşandaki husustur. İnsanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir, temel dindir. Çünkü dinimiz akla mantığa hakikate tamamen uyuyor.ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
SOKRATES
Üye
Üye

İletiler: 346

Re: Yazının Tarihi'ne Dikkat !!!

İletigönderen Deli Haydar » Sal Mar 02, 2010 11:35

Resim
Zülfü Livaneli yazdı:...eski solcu-yeni liberal yazarlar bütün bu gelişmelere alkış tutacak.
Feragat-ı nefs.
İstihkar-ı hayat.
Kullanıcı küçük betizi
Deli Haydar
Meydan Delisi
Meydan Delisi

İletiler: 714

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x