Yeni Osmanlı Büyük İsrail’dir! / Arslan BULUT

Yeni Osmanlı Büyük İsrail’dir! / Arslan BULUT

İletigönderen Oğuz Kağan » Çrş Ara 08, 2010 19:37

Yeni Osmanlı Büyük İsrail’dir!

CIA ajanları Graham Fuller ve Paul Henze, 1980’li yıllardan itibaren, “Atatürkçülük ölmüştür. Ulus devletler dönemi bitmiştir. Türkiye, Osmanlı gibi çok kültürlü, çok dinli ve çok ırklı bir yapıyı benimsemelidir. Bunun için en iyi yol Ilımlı İslam’dır. Etnik kimlikler kendilerini ifade edebilmelidir” demeye başlamıştı.

Ilımlı İslam ve köktenciliği dönüştürme projeleri 12 Eylül’den itibaren birbiri ardına uygulandı. Önce Turgut Özal’ı iktidar yaptılar. Özal, konuyu “Federasyonu tartışalım” noktasına kadar götürdü.

Fazilet Partisi içinde “Yenilikçi kanat” adını alan dönüşüme uğramış kadrolar, daha sonra AKP’yi kurdu. AKP’nin parti programının ana hatları, ABD’den gönderilmiş gizli bir mektuptan alınmıştı.

2003 yılı Eylül ayında ABD derin devletinin en önemli adamlarından biri olan Richard Hollbroke, “Osmanlı, Irak coğrafyasını etnik ve dini unsurlara özerk statü vererek yönetmişti” anlamına gelecek sözlerini söyledikten sonra, Tayyip Erdoğan’ın “Türkiyelilik” tartışmasını yeniden başlatması, programın düğmesine yeniden basıldığını gösteriyordu.

* * *
Yine 2003 yılında ABD’nin İstinye’deki başkonsolosluğunda, isimleri bilinen 10 gazeteciye; “Yeni Osmanlıcılık” adı altında, “Türkiye ile ABD’nin ortak çıkarlarının nerede olduğuna” dair bir haftalık seminer verildi. ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu’nda Siyasi İşler Bürosu sorumlusu Stephen C. Kimmel, çok önceden bu türdeki yazarlara çengel atmıştı. Beyoğlu’nda bir lokantada sık sık bir araya geldikleri biliniyordu.

Prof. Dr. Anıl Çeçen, 2004 yılında bir toplantıda “TÜSİAD, Bizans zihniyetiyle Avrupa federasyonunun; MÜSİAD ise Yeni Osmanlıcılık imajı üzerinden Büyük Orta Doğu, yani Büyük İsrail federasyonunun parçası olmaya yönlendirilmiştir” diye uyarıyordu.

Abdullah Gül ise bir seminerde yaptığı konuşmada “İkinci Cumhuriyet, yeni Osmanlıcılık kavramlarının ve bu tartışmaların ortaya gelmesini ben çok sağlıklı görüyorum ve geleceğe çok ümitle bakıyorum” demişti.

Biz bu bilgileri bu sütunda tekrar tekrar yayınladık. Hatta 5 Ağustos 2007 tarihinde “Yeni Osmanlıcılık ya da Büyük İsrail!” başlığı altında adeta fotoğrafı gösterdik.

İşte bugünlerde gerek siyasi operasyonlarla, gerekse dizi filmler yoluyla televizyon üzerinden milliyetçiliğin yıpratılmak istenmesinin sebebi de budur. Büyük Orta Doğu Projesi’nin haritasını “Yeni Osmanlı coğrafyası” diye gösteriyorlar. Aslında o harita, Büyük İsrail haritasıdır.

* * *
Nitekim AKP’nin Kürt açılımını anlatmak üzere hazırlayıp teşkilâtına dağıttığı kitapçıkta, Osmanlı modeli örnek gösterildi. Kitapçıkta, Osmanlı’da “kesret içinde vahdet” denildiğine, bunun “çokluk içinde birlik” anlamına geldiğine dikkat çekiliyor.

Graham Fuller de aynen böyle diyordu.

Yeni Osmanlıcılığa teşvik eden Financial Times’ın sözcülüğünü yaptığı Batı sermayesidir. Yani Yahudi lobisidir.

Türk halkının, AKP’yi, dolayısıyla Amerikan stratejisini desteklemeye devam etmesi için Büyük İsrail projesini “Yeni Osmanlıcılık” olarak benimsemesi, yani zokayı yutması gerekir.


AKP tabanının bu zokayı yutmaya meyilli olduğunu sadece biz söylemiyoruz;

Yenişafak yazarı Akif Emre, “Ismarlama Osmanlı haritası” başlıklı yazısında “Daha düne kadar Türkiye’yi parça parça gösteren haritalar yayımlayan Amerikalılar, bugün ‘Yeni Osmanlı haritası’ diye büyük imparatorluk haritalarını niçin gündeme getirsin?” dedikten sonra AKP tabanı hakkındaki gerçeği şöyle ifade etmişti:

“Özellikle muhafazakâr ve İslâmcı geçmişiyle bilinen kesimin bu sahte gerçekliğe ram olma riski çok yüksek!”

Arslan BULUT, 8 Aralık 2010
yenicaggazetesi.com.tr
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12232
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Re: Yeni Osmanlı Büyük İsrail’dir! / Arslan BULUT

İletigönderen Öznur Dede » Prş Ara 09, 2010 1:07

Benim anlamadığım, bu adamlar bize bu kadar genişleme hakkını vereceklerdi de, neden peki Osmanlı'yı parçalamak için dünya savaşı yaptılar. Bu Yeni Osmanlı'cılık fikrine kapılanlar, onu benimseyenler hiç mi düşünmezler gerçek Osmanlı'nın neden ve nasıl yok edildiğini? Hiç mi tarih okumamışlar, Başbakan İmam Hatipli olmaktan gurur duyduğunu ifade ediyor da, acaba orada tarih dersi yokmuydu? Başbakanın kitap okumayı sevmediğini ve kitap okumadığını biliyoruz da, ama bir liseden mezun olabilmesi için en azından ders kitaplarını okumuş olması gerekmez mi? Yoksa İHL de müfredat dışı başka tarih kitaplarımı okutuluyor da bizim haberimiz yok. Yani bu adamlar Osmanlı'nın nasıl parçalandığını bilmiyorlar öyle mi? Ay bendeki akılsızlığa da bak, sahi yaaa Osmanlı'yı GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK tek başına parçalamıştı değil mi? Tuh nasıl da unuttuk.....................Aptal kargayla tilki hikayesi gibi, ay siz çok güzel kükrüyorsunuz, çok güzel meydan okuyorsuuz, İsrail'e bile, siz daha büyümelisiniz, bütün oralar buralar sizin olmalı, böyle bir coğrafyayı ancak siz yönetebilirsiniz, eeee ne de olsa genlerinizde var siz Osmanoğullrındansınız, derkeeeeeeen, peynir ağızdan düşer. Bu adamlar aptal karga durumuna düştüklerinin farkında değiler yani. Allahım kimlerle yönetiliyoruz? Bunu hak edecek kadar ne günah işledik bilmem. Bir de şu tarafından bakalım, yeni Osmalı'cılığa balıklama atlayanlar için, bu adamlar çıkıpta mesalâ İngilizler Devutoğlu'un söylediği gibi bizde Büyük Britanya İmparataorluğunu eski ihtişamıyla yeniden oluşturacağız dese, veya İtalyanlar çıkıp biz Roma İmparatorluğunu yeniden kuracağız dese, Doğu Roma Bizans yeniden kurulacak olsa, Fransızlar biz de Napolyon'un soyundan geliyoruz, tekrar imparatorluk kuracağız dese, İran Pers İmparatorluğunu yeniden kursa MESELÂ................Millet uzay yarışında, biz geri geri gitme yarışında..................
Kullanıcı küçük betizi
Öznur Dede
Üye
Üye
 
İletiler: 7
Kayıt: Pzr Kas 14, 2010 0:13


Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 14 konuk

x