Yüksekovahaber.com'un TFF Yalanı!

Genel & Güncel Konular

Yüksekovahaber.com'un TFF Yalanı!

İletigönderen dünbugünyarın » Çrş Eyl 05, 2012 18:14

Yüksekovahaber.com'un TFF Yalanı!

http://www.susmazkalem.com/2012/09/yuks ... yalan.html

PKK terörünün doruk noktasına ulaştığı şu günlerde, Yüksekovahaber.com sitesinde yer alan bir haber dikkatimizi çekti. Bu habere göre Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde düzenlenen bir halı saha turnuvasına Türkiye Futbol Federasyonunun Van bölge müdürlüğü sponsor olmuştu.

İlk bakışta bu olay son derece normal gibi gözüken bir durumdu. Sonuçta TFF’nin görevi futbolun Türkiye’nin her tarafında gelişmesini sağlamaktır. Eğer bir yerde Türk futbolunun gelişimini sağlayacak organizasyon varsa, buna ilk sponsor olması gereken kurum federasyondur.

Ancak Yüksekovahaber’in düzenlediği bu turnuvanın takımlarını incelediğimiz zaman, ortada futbolu geliştirmeye yönelik değil PKK’nın propagandasının yapıldığı bir organizasyon olduğunu görüyoruz. Takımlar gerek isim konusunda, gerekse forma seçimi konusunda olsun PKK propagandası yapmak için birbirleriyle büyük bir rekabete girmiş. Normal şartlarda rekabetin sahada olması lazımdı, ama “normal” bir turnuva olmadığı için böyle olmadı.

Takımların isimlerinin her birinden ayrı bir kirlilik akıyor. Avukat Davut Uzunköprü Spor, Abdullah Öcalan’ın avukatlarından birisi olan ve KCK davasında yargılanan bir şahsın ismini taşımaktadır. Abdullah Güngör Spor ise, ufacık çocuklara PKK virüsü aşılamaya çalışan öğretmen maskeli bir terörist yetiştiricinin adını taşıyor.

Belki bazı marjinal kesimler bu iki takımın ismini hoşgörü ile karşılayabilir. Ancak turnuvaya katılan öyle bir takım var ki, isminin savunulacak hiçbir tarafı yok!

O takımın ismi: “Cengiz Özek Spor”

Öncelikle şunu belirtelim, söz konusu takımı kuran vicdansızlar ismin önüne “şehit” ifadesini de eklemiş. Böylesine kutsal bir kavramı, PKK’lı bir teröristin isminin önüne koyma gafletinde bulunmayacağız.

Kimdir bu Cengiz Özek denen terörist?

26 Mayıs 2012 tarihinde Kayseri’de bulunan polis lojmanlarına yönelik bombalı bir saldırı düzenlemiş kişidir. Kahraman polis memuru Ahmet Geben’in teröristleri fark etmesi, facianın boyutlarını azaltmıştır. Maalesef bu hain saldırı sonucunda Ahmet Geben şehit düştü, 3 tane çocuğu ise babasız kaldı.

İşte bu saldırıya imza atan alçak teröristin adına, şeref yoksunu bazı insanlar tarafından futbol takımı kuruldu! Ve bu takım her ne hikmetse turnuvada yarı finale kadar geldi. Muhtemelen sırf isminden dolayı turnuvanın kazananı da olacaklar!

Açıkçası Yüksekovalıların bu tavrı ve söz konusu haber sitesinin propagandası bizleri şaşırtmadı. Vicdansız insanların şehit polisimizi ve onun geride kalan çocuklarını düşünecek hali yoktu elbette.

Ama bu turnuvaya TFF’nin sponsor olması kabul edilebilecek bir durum değildi. Bunu gördüğümüz anda, gerçekten TFF’nin maddi ya da manevi herhangi bir desteği var ise, bu ihanete ortak olan şahsın bir dakika bile federasyon bünyesinde bulunmaması gerektiğini düşündük.

TFF’nin Van şube müdürlüğüyle yapmış olduğumuz telefon görüşmesinden sonra ortada büyük bir yalanın olduğunun farkına vardık. Yetkililere durumu anlattığımız, turnuvada pkk propagandası yapıldığını söylediğimiz zaman bizlere soruyla yanıt verdiler; “böyle bir şeyin olması mümkün mü?”

Böyle bir şey normal şartlarda elbet mümkün olamazdı. Ama anormal bir süreç yaşıyorduk ve olmaz denilen bir sürü olaya gözlerimizle şahitlik ediyorduk.

TFF yetkililerinin samimi tavrı ve PKK’ya karşı söylemleri söz konusu turnuvaya sponsor olmadıklarının kanıtıydı.

İşte bu noktada Yüksekovahaber’in turnuvayla ilgili bütün haberlerde TFF’nin adını kullanmasını farklı açıdan yorumlamak gerekiyor. Birileri TFF’yi PKK propagandasının bir unsuruymuş gibi göstermeye çalışmıştır. Böylece marjinal turnuva bir yandan meşru bir zemine çekilmek istenmiş, diğer yandan ise TFF’nin ismi kirletilmeye çalışılmıştır. Fakat Van bölge müdürlüğü PKK’nın ve PKK destekçilerinin oyununa gelmemiştir.

Yüksekovahaber’in ve söz konusu turnuvanın diğer unsurlarının PKK propagandası yapmasına Türk yargısı göz yummamalıdır. TFF ise kendi adı kirletilmeye çalışıldığı için bu durumun en önemli takipçisi olmalıdır.
Kullanıcı küçük betizi
dünbugünyarın
Üye
Üye
 
İletiler: 10
Kayıt: Çrş Tem 21, 2010 11:57

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x