Eşkiya / Seçkin UMUT PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 11 Temmuz 2011 21:00 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 3844 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

Mevsim ne olursa olsun rüzgar gene bildik yönden esecek ve tüm bu yaşananları tarih baba kalın kitabına aynı bıkkınlığıyla kaydedecek.

Biliyorum, sonunda gene eşkiya Dünya’ya hükümdar olamayacak. Ama bu keşmekeşlik, bu kavga hep böylece sürüp gidecek. Gençlik yıllarında heyecanla okuduğumuz bir önceki kuşağın kavgasını şimdi biz veriyoruz. Bu yaşananlar bir süreç. Elbet yaşanıp bitecek. Bu ne ilk kavga, ne de son olacak.

Bizim en büyük şanssızlığımız, bizden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Mesela yeni bir dil geliştirmemiz gerekecek. Yeni tanımlar, yeni tanımlamalar.

İkici ele düşmüş kelimeler artık değersiz, ruhsuz. . .

Adına güvercinler uçurup, nice kurbanlar verdiğimiz “barış” artık katillerin, canilerin dilinde.

Barış Konseyi kurma talimatı veren Apo, devletin karşına muhatap olarak bunu uygun bulmuş.

Evet, Barış konseyi. . . 

Apo’dan “Mandela” yaratmaya çabalayan medya, terörden de “barış” çıkarmaya uğraşıyor. Aynı gün çatışmada şehit olan bir asker ve üç yaralı haberinin hiç önemi yok. Sıradanlaşan haberlerin etkisi de sıradan olmaya başlıyor. Ama ateş hep düştüğü yeri yakıyor.

Şehit haberiyle ilgili ertesi günü bazı gazetelerde bazı köşe yazarları gene tüm hünerlerin sergilendiği buruk yazılar yazacak. Lanetler yağdırıp bir gün önce yazdığı ileri demokrasi yazısını inkar edercesine hedef okuyucunun duyguları tatmin edilecek.

Komutanlar törende buruklaşıp, belki birkaç damla göz yaşı dökecek. Ve bunu kameralar asla kaçırmayıp marifetmiş gibi haberlerde verilecek. Tüm bu iğrenç duygusuzluğun orta yerinde tabuta sımsıkı sarılan anaların feryadı göğü çınlatacak. Bu da atlanmayıp haber olacak ve Apo’nun barış konseyi kurma talimatı haberinin hemen yanı başında yerini alacak.

O yörenin Ülkü Ocakları ve bazı vatandaşların katılımıyla “şehitler ölmez vatan bölünmez” diye slogan atılacak. Ardından kalabalık dağılacak ve bir sonraki şehit haberinde gene bunun aynısı yaşanacak. Tıpkı daha öncekilerde olduğu gibi. . .

Yalnız bu sefer durum diğerlerinden farklı. Bu ne Habur rezilliğe benzer, ne diğer verilen onur kırıcı tavizlere. Devletin bir organı gibi faaliyet gösteren Apo’nun söyledikleri doğruysa atılacak bu imzayla artık resmen bir “karşı taraf”ımız olacak. Artık başka hukuk kurulları geçerli olacak ve başka ulusların da buna müdahil olma hakkı doğacak. Çünkü bu imzayla artık resmen iki taraf olmuş olacak.

CHP yapay yemin protestosuyla uğraşıp baştan yalayacağı belli olan tükürüğünün zeminini hazırlamaya çabaşlarken, her atılan golde yaşadığımız sevincin satın alınmış olduğunun şokunu yaşarken arada bir şeyler avucumuzun arasından kayıp gidiyor.

Evet, eşkıya Dünya’ya hükümdar olmaz. Eşkıya gene bildik olsa da sanki bu Dünya artık bizim Dünya’mız değil gibi. . .


Seçkin UMUT

Paylaş
3844 kişi bu içeriğe erişmiştir.
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!