NATOcu - ABci ARI'lar, Kıbrıs İçin Vızıldamayı Sürdürüyor PDF Yazdır e-Posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 5
ZayıfEn iyi 
Türkiye Ağı
Çarşamba, 24 Kasım 2010 12:57 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 5558 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş
KKTC Eski Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve KKTC Eski Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş ARI Hareketi'nde


http://img201.imageshack.us/img201/4761/t6t62.jpgYUVARLAK MASA TOPLANTISI: KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ İLE İLGİLİ SİYASİ GELİŞMELER VE TÜRKİYE'NİN AB YÜRÜYÜŞÜNE ETKİLERİ

Konuşmacılar
Mehmet Ali Talat, KKTC Eski Cumhurbaşkanı
Serdar Dentaş, KKTC Eski Başbakan Yardımcısı

Moderatör:
Ural Aküzüm, ARI Hareketi Başkanı

Tarih:
13 Kasım 2010 Cumartesi

Saat:
16:00-18:00

Yer
İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü Mütevelli Heyeti Salonu

Avrupa Birliği'nin yayınlamış olduğu İlerleme Raporu'nda Türkiye’nin, “AB tarafından “Kıbrıs Cumhuriyeti” olarak tanınan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile ikili iliskilerini normallestirme yönünde ilerleme kaydetmediği ve Ortaklık Anlaşması Ek Protokolü’nün bütünüyle ayrımsız bir sekilde uygulanması yükümlülüğünü yerine getirmediği” ifade edilmektedir. Bu açıdan önceki ilerleme raporlarına göre AB’nin tutumunda herhangi bir değisiklik gözlenmemektedir. Bu durum Türkiye’nin AB’ye tam üye olma perspektifinde en önemli engellerden biri olarak gözükmektedir. Türkiye’nin siyasi ve sosyal dönüşümündeki en önemli etkenlerden birisi olan AB üyelik sürecinin ilerlemesi; doğrudan Kıbrıs Sorunu ile ilişkili bir hale gelmiştir.

ARI Hareketi Kıbrıs Sorunu’nun çözümü için sivil toplumun görevini yerine getirmesi gerektiğini düşündüğünden gençlik ve uluslararası ilişkiler bağlamında bir çok faaliyet ve yayın gerçekleştirmiştir. Mehmet Ali Talat Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde ve öncesinde ARI Hareketi'nin bir çok etkinliğine katılmış, Annan Planı ile ilgili olarak Avrupa Parlamentosu’nda ARI Hareketi Brüksel Temsilciliği'nin düzenlediği oturumda konuşmuştu. Sayın Talat Cumhurbaşkanı olduktan sonra da KKTC'deki Doğu Akdeniz Üniversitesi ile ortak kurmuş olduğumuz think tank kuruluşu olan Cyprus Policy Center çalışmalarına destek vermiş, 2008'deki Kadın Konferansımızın açılışını da o zaman First Lady olan Sayın Oya Talat yapmıştır.

Sayın Serdar Denktaş ise Türkiye’nin en büyük gençlik projelerinden olan GençNET Konferanslarında konuşmacı olarak yer almış, ARI Hareketi’nin Kıbrıs’ta yaptığı gençlik ve kamuoyu faaliyetlerine destek olmuştur. Avrupa Birliği, NATO ve sair uluslararası kuruluşlarla yapmış olduğumuz Uluslararası Güvenlik ve İşbirliği toplantılarında Kıbrıs sorunu her zaman gündemimizin ön sıralarında olmuştur. Üyelerimizin katkısıyla hazırlanan “Human Rights of Turkish Cypriots” kitabı basılmış ve hem matbu hem de elektronik ortamda yabancı diplomat ve düşünce kuruluşlarının bilgisine sunulmuştur. Türkiye’den Kıbrıs Rum Kesimi’nde yapılan bir gençlik toplantısına gönderdiğimiz genç liderlerden oluşan delegasyon ülkeye Yunanistan üzerinden giriş yapabilmiştir.

ARI Hareketi olarak Türkiye’deki yapısal ve zihinsel dönüşüm için AB tam üyelik sürecinin önemine inandığımızdan, özel olarak KKTC genel olarak da Kıbrıs sorunu konusunda çalışmalarımız devam edecektir.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.
Ural Aküzüm
Başkan

Kod: Tümünü seç
http://www.ari.org.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=394&Itemid=30
Paylaş
5558 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Son Güncelleme: Çarşamba, 24 Kasım 2010 12:57
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!