Beni Fişlerken Dikkate Alın Lütfen / Eşrefpaşalı PDF Yazdır e-Posta
Cumartesi, 08 Ocak 2011 18:20 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 2821 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

http://img291.imageshack.us/img291/5981/63199362.jpgYıllardır “bizi fişlediler” diye Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında atıp tutanlar, sonunda baklayı ağızlarından çıkardılar ve AKP’nin Adalet Bakanı “biz de fişliyoruz” açıklamasını yaptı. Ayrıca, Adalet Bakanı, tepki verenlere de “ne var bunda, yıllardır yapılan uygulama bu” dedi.

Adalet Bakanı doğru söylüyor, yıllardır fişleniyoruz. Yanlış olan, fişleme suçunun, bu konuda en masum olan Türk Silahlı Kuvvetlerine atılmasıdır. Aslında bu konuda en uzman olan da AKP iktidarıdır.

27 Kasım 1979 tarihinde TBMM’de İçişleri Bakanı Hasan Fehmi GÜNEŞ ile Adalet Partili Ömer Naci BOZKURT arasında çıkan kavgada, AP’li BOZKURT küfür ederek GÜNEŞ’e saldırınca, GÜNEŞ belindeki tabancayı BOZKURT’un kafasına vurdu. BOZKURT da elindeki çantayı GÜNEŞ’in yüzüne fırlattı. Çarpmanın etkisiyle çanta açıldı ve içinden çıkan belgeler her yana dağıldı.

Dağılan belgeler toplanınca olayın seyri değişti. Çünkü, uzun yıllardır Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü yapan AP’li Ömer Naci BOZKURT’un çantasından çıkan belgeler; valiler, kaymakamlar, emniyet müdürleri, emniyet amirleri v.b personelin “müspet” ve “menfiler” diye fişlendiğini ortaya çıkardı.

BOZKURT, bir siyasetçiye yakışacak şekilde “bunu çantama koyanları bilmiyorum, bu belgeleri ilk kez görüyorum” dedi. Raporda müspet ya da menfi olarak isimleri geçenlerin görev yerleri yazılıydı. Buradan yola çıkılarak, bu fişlemenin 1977 yılında yapıldığı belirlendi. O dönemde İçişleri Bakanı MSP’li Korkut ÖZAL, Emniyet Genel Müdürü de şimdinin Milli Savunma Bakanı Vecdi GÖNÜL’dü.

İşin ilginç tarafı, 12 Eylül askeri darbesinden sonra, tasfiyeler bu fişlemeye göre yapıldı. Bu listedeki “menfilerin” hemen hemen hepsi tasfiye edildi. Müspet olarak gösterilen ve “takunyalılar” diye adlandırılanlar ise en iyi makamlara getirildiler.

AKP’nin “12 Eylül darbecilerini yargılayacağız” demeleri koca bir yalandır. Bırakın yargılamayı, darbecilerin ellerini öpmeleri gerekir. Zaten, Sözcü gazetesinde de Tayyip ERDOĞAN’ın Kenan EVREN’e saygılarını sunarken çekilmiş olan resmi de gördük.

Ben de 1980 – 1982 yılları arasında Yüzbaşı rütbesiyle Ege Bölgesi Özel Tim Komutanlığı yaptım. Farkında olmadan da olsa, görevim süresince AKP ‘ye hizmet etmiş olabilirim. Hakkımda yapılacak fişlemede bu hususun AKP tarafından dikkate alınmasını saygılarımla arz ederim.
Eşrefpaşalı, 6 Ocak 2011

Paylaş
2821 kişi bu içeriğe erişmiştir.
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!