Anadolu Ajansı Kürtçe Yayına Başlayacak PDF Yazdır e-Posta
Çarşamba, 23 Mayıs 2012 16:31 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 3506 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

Mustafa Kemâl'in, 'Türkiye’nin sesini bütün dünyaya duyuracaktır' diyerek kurduğu Anadolu Ajansı Kürtçe yayına başlayacak.

Türkiye'nin resmi haber ajansı Anadolu Ajansı, 92 yaşında müthiş(!) bir ilke imza atıyor. Mustafa Kemâl'in, "Türkiye’nin sesini bütün dünyaya duyuracaktır" diyerek kurduğu Anadolu Ajansı Kürtçe yayına başlayacak.

KEMAL ÖZTÜRK AJANSIN VİZYONUNU ANLATTI

Ankara'da TOBB Medya Meclisi toplatnısında, bir sunum yapan Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk Ajans'ın 2020 vizyonunu anlattı.

92 yaşındaki Ajansın, savaş muhabiri yetiştirmeye başladığını, ayrıca ajans muhabiri yetiştirmeyi hedeflediğini açıkladı. Öztürk kendisi ve Anadolu Ajansı için için hızlı haberciliğin birinci sırada olmadığını söyledi ve İnternet'in gelecekte büyük iş yapacağını anlattı.

"Türkiye'deki internetin etkisini görüyoruz ama medya kabul etmek istemiyor" diyen Öztürk, gazetelerin İnternet sitelerinin tirajını açıkladı.

İNTERNET DEVRİMİ GERÇEKLEŞTİ

İnternet Medyası'nın gücünü anlattığı sunumunda "Gazetenin kendisi 110 bin satıyor site daha çok okunuyor. İnternet devrimi gerçekleşmiş..." dedi ve "İnternet sitelerinin büyümesinin önünde engel gazeteleri gösterdi. Gazetelerdeki muhafazakar tutum internet sitelerinin önünde büyük engel teşkil ediyor. İnternet Medyası'na yatırım yapılsa Türkiye'de bir çok gazete kapanır" dedi ve ekledi: "twitter haberciliğimizi etkileyecek..."

AJANSTA BAŞ MUHABİR DÖNEMİ

Kemal Öztürk, ayrıca Anadolu Ajansı'nda BAŞMUHABİR döneminin müjdesini de verdi: "Başmuhabir olamayan, analiz yazamaz, bölge müdürü olamaz, haberi yayına veremez. Başmuhabir ünvanından sonra, Muhabir, muhabir yardımcısı geliyor. Stajyer yok, A.A.'da Genel Yayın Yönetmeni dönemi de başlıyor."

Focushaber, 22 Mayıs 2012

Paylaş
3506 kişi bu içeriğe erişmiştir.
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!