Özçelik'in Koltuğuna Eyaletçi Vali PDF Yazdır e-Posta
Perşembe, 24 Mayıs 2012 20:03 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 3391 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

Başbakan Erdoğan’ın Kürt açılımında bel bağladığı Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı kısa sürede 2 müsteşarı eskitti. İstifa eden Murat Özçelik’in yerine yeni adaylar arasında İspanya’da eyalet incelemesi yapan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak’ın adı öne çıktı.

Özçelik'in yerine eyaletçi vali Toprak'ın adı geçiyor

Kamu Güvenliği Müsteşarlığı’ndan istifa eden Murat Özçelik’in yerine İspanya’da eyalet incelemesi yapan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak’ın adı konuşuluyor.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’la Kürt sorunun çözümü konusunda ters düşmesi üzerine istifa eden Murat Özçelik’in yerine Kamu Güveni ve Düzenliği Müsteşarlığı için isim arayışları hızlandı. Kulislerde, geçen yıl şubat ayında İspanya’nın Katalonya bölgesinde eyalet incelemesi yapan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ile açılımın önemli aktörlerinden Polis Akademisi öğretim üyesi ve Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu yöneticisi Doç. Dr. İhsan Bal’ın adı konuşuluyor. Başbakan Erdoğan’ın Kürt açılımında bel bağladığı Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı kısa sürede iki müsteşarı eskitti. Muammer Güler, AKP listesinden Meclis’e girerken, Özçelik de bağlı olduğu Başbakan Yardımcısı Atalay’la yaşadığı tartışmanın ardından 24 Nisan’da istifa etti. Kritik kuruma atama için daha önce adı geçen İhsan Bal tekrar gündeme gelirken, ortaya sürpriz olarak Diyarbakır Valisi Toprak’ın ismi atıldı.

Atalay sıcak bakıyor

Atalay’ın da Toprak’a sıcak baktığı öğrenildi. Bu arada Toprak’ın adı kamuoyunun gündemine Diyarbakır ve Şanlıurfa’yı kapsayan Karacadağ Kalkınma Ajansı yetkilileri ile birlikte 20-25 Şubat’ta İspanya’nın özerk bölgesi Katalonya’nın başkenti Barcelona’da yaptığı incelemelerle gelmişti. Toprak da YENİÇAĞ’a yaptığı açıklamada ziyareti savunarak şöyle demişti: “Diyarbakır Valisi olarak oranın kendi yönetim tarzı nedir onları incelemeye gitmedik, çok açık ve net ifade ediyorum. Ülkemizde kalkınma ajansları önemli kaynakları harekete geçirme vesilesi oldu. Karacadağ Kalkınma Ajansımız Şanlıurfa ve Diyarbakır olmak üzere 2010 yılında yaklaşık olarak 12 milyon liralık bir ekonomi alt yapısıyla ilgili bir çağrıya çıkmıştı. 2011 içerisinde yine çıktık. Bu manada dünya ülkelerinde ne gibi uygulamalar var onlara bakıyoruz. Bizim işimiz bununla alakalı. Bunun dışında bir yönetim tarzının incelenmesi ile alakalı değil.”

YENİÇAĞ, 23 Mayıs 2012

Paylaş
3391 kişi bu içeriğe erişmiştir.
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!