Kayseri'de 'canlı bomba' saldırısı Polis Memuru Ahmet Geben (33) Şehit Oldu , Onaltı Kişi Yaralandı PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 25 Mayıs 2012 13:23 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 3397 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesi’nde bu sabah Emniyet Müdürlüğü’ne PKK’lı teröristlerin düzenlediği intihar saldırısında polis memuru Ahmet GEBEN şehit oldu, 3 terörist öldü, aralarında polis çocuklarının da bulunduğu onaltı kişi yaralandı.İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, 'Önce iki şehit olduğu bilgisi geldi. Doktoların da çabalarıyla son anda şehit olduğu açıklanan memur hayata döndürüldü ve yoğun bakıma alındı' dedi.

Pınarbaşı’nda intihar saldırısında bulunan teröristler, otomobille başka bir hedefe giderken, ilk olarak Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesi’nde fark edildi.

Kahramanmaraş- Kayseri karayolunda yol kontrolü yapan jandarma ekibi, şüphe üzerine aracı durdurmak istedi. Ancak teröristler ’dur’ ihtarına uymadı ve jandarma aracına çarparak kaçtı, kazada Uzman Çavuş Altan Çamkara yaralandı. Çamkara, askerler tarafından götürüldüğü Göksun Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Kahramanmaraş Şehir Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Yoğun bakıma alınan Uzman Çavuş’un hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

YAKALANACAKLARINI ANLAYINCA PINARBAŞI’NA YÖNELDİLER

Kaçan aracın da yakalanması için jandarma ve polis peşine düştü. Sarız üzerinden 60 kilometre uzaklıktaki Pınarbaşı’na gelen teröristler, takipte olduklarını ve asıl hedeflerine ulaşamadan yakalanacaklarını anlayınca Pınarbaşı Emniyet Müdürlüğü’ne intihar saldırısı için yöneldi.

ÖNCE EL BOMBASI ATTILAR

Polis lojmanlarının da bulunduğu Emniyet Müdürlüğü önüne gelen otomobilden şüphelenen polisler, aracı durdurmak istedi. Bu sırada araçtan inen teröristlerden biri, polislere el bombasını attı, araçtakiler de ateş açtı. Çıkan çatışmada inmeye fırsat bulamadan yaralanan teröristler, son anda araçtaki patlayıcıları infilak ettirdi.

ŞEHİT OLDUĞU AÇIKLANAN POLİSLERDEN BİRİ HAYATA DÖNDÜRÜLDÜ

Kulakları sağır eden patlamayla ortalık kan gölüne döndü. Gelen bilgilerde iki polis memurunun şehit olduğu belirtildi. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin de önce iki polisin şehit olduğunu açıkladı, sonra bir açıklama daha yaparak bir polisin doktoların da çabalarıyla son anda hayata döndürüldüğünü söyledi.

Şahin, “Bir polis memurumuz maalesef şehit oldu. Önce doktorların hayatiyetini kaybettiğine karar verdiği ama sonradan hayatiyet belirtisi, refleksleri verip tekrar hayata döndürülmeye çalışılan arkadaşımızın ise durumu ağır. Onun dışında durumu ağır yedi kişi var, on da hafif yaralımız var” dedi.

Saldırıda onaltı kişi yaralandı, saldırıyı gerçekleştiren 3 terörist de öldü. Yaralılardan yedisinin polis, üçü çocuk dokuzunun da sivil olduğu açıklandı. Şehit polisin Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesi’nden olduğu belirtildi.

Yaralılardan durumu ağır olan trafik polis Mehmet Yaşar Koyuncu, ambulans helikopterle Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alındı. Polis eşi Emine Işık ve 5 yaşındaki kızı Yağmur da ambulansla aynı hastaneye götürülerek tedavilerine başlandı. Yaralılardan beşi ayakta tedavinin ardından taburcu edildi. Diğer sekiz yaralı ise Pınarbaşı Devlet Hastanesi ile Kayseri’deki çeşitli hastanelerde tedavi görüyor.

BENZİN İSTASYONUNA 15 METRE YAKINDA PATLADI

Bu arada saldırıda olası daha büyük bir faciadan kıl payı dönüldü. Bir polisin şehit olduğu, 3 teröristin ölü ele geçirildiği ve onaltı kişinin yaralandığı intihar saldırısında bomba yüklü aracın Emniyet Müdürlüğü’nün hemen yanıbaşında bulunan benzin istasyonuna girerek patlatılması önlenerek daha büyük bir facianın önüne geçildi. Yetkililer, bomba yüklü aracın Emniyet Müdürlüğü’ne yaklaşık 15 metre mesafede bulunan benzin istasyonuna girerek bombanın patlatılması halinde ölü ve yaralı sayısının daha da artacağını söyledi. Patlamanın ardından emniyet güçleri saldırının yapıldığı Emniyet Müdürlüğü ve benzin istasyonunun etrafında geniş çaplı güvenlik önlemi aldı.

DHA, 25 Mayıs 2012

Paylaş
3397 kişi bu içeriğe erişmiştir.
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!