İnadına “Ne Mutlu Türküm Diyene!” / Gamze KÖSE PDF Yazdır e-Posta
Cumartesi, 26 Mayıs 2012 00:56 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 4237 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş
Şu sıralar ülkemizde köklü değişikliklere gidilmektedir. Hükümetimiz hiç olmadığı kadar ‘Demokrat’ , ‘Özgürlükçü’, hiç olmadığı kadar da ‘Esnek’…

Yeni Anayasa ile birlikte isteklerde gün yüzüne çıkmaktadır.

İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği Genel Başkanı Hüseyin Korkut, yeni anayasaya ilişkin hazırladıkları raporu, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e sundu. Raporda, "Türkiye’de çoğulcu demokratik toplumun oluşmasını engelleyen milliyetçilik ve laiklik ilkeleri, Cumhuriyet’in nitelikleri arasından çıkarılmalı" deniliyor.

Anayasa'da mutlak manada değiştirilemez maddelerin bulunmaması gerektiği vurgulanan önerilerden bazıları şöyle:Vatandaşlık tanımı, objektif kriterlere bağlanmalı, etnik kimlik vurgusu yapılmamalı.

- 100 Türkiye milletvekilliği uygulamasına geçilmeli. Dokunulmazlık kapsamından yargılama çıkarılmalı.
- MGK anayasal bir kuruluş olmaktan çıkarılmalı.
- Askeri yargı ve askeri yüksek mahkemeler kapatılmalı.
- Anayasanın başlangıcının yazımında inançlara saygı vurgulanmalı.
- Türkiye’de çoğulcu demokratik toplumun oluşmasını engelleyen milliyetçilik ve laiklik ilkeleri, Cumhuriyet’in nitelikleri arasından çıkarılmalı.
- Eğitimin her aşamasında isteğe bağlı olarak ve yeterli talebin olması şartıyla ana dilde eğitim imkânı tanınmalı.
- Din ve devlet ilişkileri, ayrı bir maddede açıkça düzenlenmeli.
- Diyanet İşleri Başkanlığı özerk bir kuruluş haline getirilmeli, farklı inançların temsiline imkan tanınmalı.
- Din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri, eğitimin her kademesinden, zorunlu dersler arasında yer almalıdır. Belli bir din ve inanca dayalı din dersleri seçmeli ders haline getirilmeli.
- Din ve inanca dayalı kılık kıyafet her bakımdan bir hak olarak tanınmalı ve serbest olmalı. Kamusal alanda türban serbest bırakılmalı.
- Cumhurbaşkanı ve milletvekilleri için isteklerine bağlı olarak dini yemin tanınmalı. Zorunlu ilk ve orta öğretim kesintili olmalı.

(HABER-CNNTÜRK: http://www.cnnturk.com/2012/guncel/01/0 ... .html)


Bu raporda da görüldüğü üzere, ‘Batı Emperyalizmin’ yıkmak istediği iki şey vardır: Biri ‘Atatürk’ diğeri ise ‘İslam Dini’

Batı, Atatürk’ü yok etmeyi, hafızalardan çıkarmayı, gönüllerden silmeyi bugün ki iktidar ile başarmaktadır. ‘dinci’ diye geçinen bir takım çevreler, Atatürk’e ‘dinsiz’ iftirasını atarak kemikleşen bazı beyinlere kazımıştırlar. Fakat bu iftirayı atanlarında arkasında ‘Batı Emperyalist’ güçlerin olduğu aşikârdır.

Batı, ‘İslam Dinini’ yok edemeyeceklerini bildiği için, modernize etme yolunda ilerlemektedir. “Ilımlı İslam”, “Modern İslam” adı altında ‘aptalca’ ifadelere yer verilerek İslam ile dalga geçilmekte, insanlarımızın beyinleri kemikleşmekte ve ‘İslam Dinin’ içi boşaltılmaktadır.

Bizler bu ülkenin evlatları olarak üzerimize düşen görevi bir kez daha hatırlamak için, türlü türlü oynan oyunların tuzağına düşmemek için inadına “Ne mutlu Türküm” demeye devam edeceğiz.

Saygılar,

Gamze KÖSE, 26 Mayıs 2012
Paylaş
4237 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Son Güncelleme: Pazar, 27 Mayıs 2012 08:51
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!