Davutoğlu Ermeni Diasporasıyla Gizlice Görüşüyor / Yılmaz POLAT PDF Yazdır e-Posta
Cumartesi, 26 Mayıs 2012 11:18 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 3828 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

AKP Hükümeti’nin Yahudi lobisiyle gizlice görüştüğü yolundaki haberlerden sonra Ermeni diasporasıyla da gizlice görüşmeler yaptığı öne sürüldü.

Gizli görüşmenin bizzat Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu tarafından yürütüldüğü bildirildi.

ABD'deki Ermeni lobisinin önde gelen isimlerinden gazeteci Harut Sassounian, Asparez Gazetesi'nde Davutoğlu'nun bir süredir diasporanın etkili isimlerinden Ermeni asıllı bir Amerikalıyla görüştüğünü yazdı.

Sassounian'a göre, ilk görüşmesini geçen mart ayında Washington'da yapan Davutoğlu, ikinci görüşmesini de bu ay başında gerçekleştirdi.

Diaspora temsilcisi, Davutoğlu'na Türk Hükümeti’yle uzlaşabileceklerini söyledi, Türk Dışişleri Bakanı’na bazı öneriler sundu.

Diasporanın önerileri arasında "Soykırımını tanımak ve bazı Ermeni talepleri" bulunuyor.

Diaspora temsilcisi, Sassounian'a Türk tarafının uluslararası alanda sıkıştığını söyledi, yaklaşan sözde soykırımın 100'üncü yıldönümü dolayısıyla Ermeni lobisine yaklaştığını öne sürdü.

Buna göre, AKP Hükümeti 2015 yılına kadar Ermenilerle diyalogu sürdürmek istiyor.

Ermeniler de dünya kamuoyunu yanında tutabilmek için diyalogdan yana görünüyor.

Ermeni lobisi, Başbakan Erdoğan'ın Ermenistan ile Türkiye arasındaki sorunların çözümü için geniş bir imkana sahip olduğuna inanıyor.

Ayrıca AB'ye üye olmak isteyen hükümetin başta Fransa olmak üzere Avrupa'dan gelen tepkileri önlemek istediğini söylüyor.

Ermeni diasporası sorunların görüşmeler yoluyla çözümlenebileceğine inanıyor.

Bir İsrail Televizyon kanalı da bir süre önce Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ilişkileri yeniden canlandırmak için İsrail Başbakanı Netanyahu'ya özel bir temsilci gönderdiğini iddia etmişti.

İsrail televizyonunun iddiasına göre, Başbakan Erdoğan'ın temsilcisi ikili ilişkileri normalleştirmek için İsrail'de görüşmelerde bulundu.

Türk Hükümeti, İsrail'le ilişkileri düzeltmek ve bu ilişkiyi ABD Yönetimi üzerinde kullanmak için son 2 yıldır "30 Point Strategies, LLC" Lobi Şirketini kiraladı.

ABD Adalet Bakanlığı, şirketin görevini Kongre’ye, "Yahudi Kuruluş liderleriyle ilişki kurmak ve bunu ABD'yle ilişkilerin ilerlemesinde kullanmak" şeklinde bildirdi.


Yılmaz POLAT - 26 Mayıs 2012

Paylaş
3828 kişi bu içeriğe erişmiştir.
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!