Katliamı Esad’a Yıkan Batı, Düğmeye Basıyor PDF Yazdır e-Posta
Çarşamba, 30 Mayıs 2012 07:24 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 3701 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

Suriye’ye müdahale için dünya kamuoyunu hazırlamaya çalışan ve bu amaçla asparagas haberler yaptırmaktan bile çekinmeyen Batı, Hula’da 108 kişinin öldüğü olayları da Beşşar Esad’ın üzerine yıkarak “müdahale” sinyali veren adımlar attı. Fransa ve Almanya; Suriye büyükelçilerini, İngiltere ve Avustralya ise diplomatları sınır dışı etti.

Katliamı Esad’a yıkan Batı düğmeye basıyor

Suriye’ye girmek için bahane arayan ABD ve Batı, Hula katliamını Esad’ın üzerine yıkarak müdahale sinyali veren adımlar attı.

Suriye’ye müdahale için bahane arayan, dünya kamuoyunu hazırlamaya çalışan ve bu amaçla düzmece ve yalan haberler yaptırmaktan bile çekinmeyen ABD önderliğindeki Hıristiyan koalisyon, Hula’da 108 kişinin öldüğü olayları da Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın üzerine yıkarak müdahale sinyali veren adımlar attı. Suriye’de yönetime karşı silahlı ayaklanmayı yürüten Batı işbirlikçisi muhalefet de hem Esad’ı hem de Arap Birliği ve BM’nin özel temsilcisi Kofi Annan’ı suçluyor.

- Varan 1: BM, Hula’daki katliamdan Esad yönetimini sorumlu tuttu. BM, ilk belirlemelere göre, katliam kurbanlarının çoğunluğunun rejim yanlısı milisler tarafından infaz edildiğini bildirdi.

- Varan 2: İngiltere, Almanya, Fransa, Avustralya, İtalya, İspanya ve Kanada, Şam üzerindeki baskıyı artırmak amacıyla Suriyeli büyükelçi ve diplomatları sınırdışı etme kararı aldı. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Suriye’nin Dostları toplantısının Paris’te yapılacağını söyledi.

- Varan 3: Bulgaristan Dışişleri Bakanı Nikolay Mladenov’un himayesinde Pravetz’de yapılan toplantıya Suriye Ulusal Konseyi, Suriye Kabile Temsilcileri Birliği ve Suriye Kürt Ulusal Konseyi’ni temsil eden 40 yetkili katıldı. Mladenov, “Dünyayı daha aktif rol oynamaya ikna etmek için çalışacağız” dedi.

YENİÇAĞ, 29 Mayıs 2012SKYTÜRK
Muhabir Belgeseli 22 Mayıs 2012

SURİYE'DE ŞİDDET (TERÖR)

Paylaş
3701 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Son Güncelleme: Çarşamba, 30 Mayıs 2012 07:32
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!