Ders Kitaplarında Azınlık Açılımı PDF Yazdır e-Posta
Cuma, 01 Haziran 2012 23:08 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 3713 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

Milli Eğitim Bakanlığı, Ermeni Lisesi öğrencilerinin rahatsızlığını gidermek amacıyla “İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük” dersi kitaplarında değişikliğe gidiyor...

Mİllİ Eğitim Bakanlığı ortaöğretimde okutulan İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi kitaplarında azınlık ayarı yaptı. Artık müfredatta azınlığın kimler olduğu, ne gibi haklara sahip bulunduğu daha detaylı bir şekilde anlatılacak ve kitaplardaki ‘olumsuz’ ifadeler çıkarılacak.

Milli değerlere saldırılıyor

Türk Eğitim Sen Genel Sekreteri Musa Aktaş, karara sert tepki gösterdi: İçeride kendisini aydın sanan entelektüel kesimin hain yazarlarıyla birlikte olarak Türkiye’nin milli değerlerine saldırıyorlar. Bu konu da o olayın bir parçası. Bu tür tavizler, ülkeye yapılan ihanettir.

Ders kitaplarında “azınlık açılımı”

AKP iktidarının kiliselerin onarımıyla başlayan açılmı ders kitaplarıyla sürdürülüyor. MEB’in kararıyla “İnkılab Tarihi ve Atatürkçülük” dersi kitabında azınlık ayarı yapıldı.

Haber: Refika Karabacak
Hükümetin kiliselerin onarımıyla başlayan “azınlık açılımı” ders kitaplarıyla devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı, ortaöğretim okullarında okutulan İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi kitaplarında azınlık ayarı yaptı. Yeni eğitim ve öğretim yılında okutulacak olan kitaplarda, “Lozan Antlaşması’na göre Türkiye’de kimlerin azınlık sayıldığına değinilecektir” ifadesi yer aldı. Böylece azınlıklara 1923 Lozan Barış Antlaşması ile verilen haklar, detaylı olarak azınlık okullarında okuyan öğrencilere öğretilecek.

Dinçer istedi

İstanbul Özel Pangaltı Ermeni Lisesi öğrencilerinin İnkılap Tarihi derslerinden duydukları rahatsızlıkları dinleyen Bakan Ömer Dinçer, ders kitaplarından azınlıklara yönelik ‘olumsuz’ ifadelerin çıkarılmasını istedi. Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu’nun hazırladığı yeni düzenlemeyle İnkılap Tarihi kitaplarından Ermeni Taşnak-Hınçak ve Rum Pontus’un da bulunduğu zararlı cemiyetler bölümü çıkartılmayacak ancak Lozan Barış Antlaşması’na göre Türkiye’de kimlerin azınlık sayıldığı anlatılacak. Antlaşmada yer alan, “Azınlık kimlerdir, Türkiye Cumhuriyeti sınırlarındaki hakları nelerdir” konuları ders kitabında detaylı anlatılacak.

YENİÇAĞ, 1 Haziran 2012

Paylaş
3713 kişi bu içeriğe erişmiştir.
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!