Erdoğan-Obama-Romney / Yılmaz POLAT PDF Yazdır e-Posta
Cumartesi, 02 Haziran 2012 14:16 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 4084 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

Önümüzdeki kasım ayında ABD'de başkanlık ve Kongre seçimleri var. ABD'de ne zaman seçim yaklaşsa kürtaj konusu yoğun biçimde tartışılır. Kürtaj ABD'li siyasetçinin en önemli seçim malzemelerinden biridir. Özellikle muhafazâkar olduğunu söyleyen dinci politikacılar kürtaja dört elle sarılıp tutucu seçmenin oyuna göz diker.

Demokratlar kürtajı destekler, Cumhuriyetçi siyasetçiler ise kürtaja karşıdır. Cumhuriyetçi seçmenin hepsinin kürtaja karşı olduğu için adayına oy verdiği söylenemez. Cumhuriyetçiler arasında kürtajı destekleyenler de vardır. Muhafazakârlardır ama dinci değildir. Siyasetçiye sadece kürtaj politikası nedeniyle oy kullanan fanatik Hıristiyanlar da vardır. ABD'li seçmenin büyük çoğunluğunun öncelikli kriteri kürtaj değildir. Siyasetçi halkı dertlerinden uzaklaştırmak için bu konuları ortaya atıyor.

Başbakan Tayyip Erdoğan kürtaj açıklamasıyla ABD'deki gibi, konuyu gündemin üst sıralarına taşıdı. Erdoğan'ın her konuda anlaştığını söylediği Başkan Obama'yla kürtaj konusunda yolları ayrılıyor. Başkan Obama, Vatikan'ın tepkisini çekecek kadar kürtajı destekliyor. Katolikler Obama'ya ateş püskürüyor.

Obama, ülke dışında kürtaj yaptırmak isteyenlere yardımcı olan yabancı aile planlama örgütlerine hükümet yardımı verilmesi üzerindeki yasağı kaldırdı. Yasak, Beyaz Saray'daki parti her seferinde el değiştirdikçe siyasetin konusunu oluşturdu. Demokrat Bill Clinton'un 1993'te göreve geldiğinde kaldırdığı yasağı, Cumhuriyetçi George W. Bush 2001 yılında yeniden uygulamaya koydu.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun da mevkidaşı ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'la kürtaj konusunda görüşleri uyuşmuyor. Clinton kürtaja karşı olduğunu siyasete atıldığı ilk gün söyledi. Kürtajın kadının tercihi olduğunu söylüyor.

Erdoğan'ın kürtaj konusundaki görüşleri Katoliklerle kesişiyor. Obama'nın rakibi Cumhuriyetçi Mitt Romney tutucu bir Hıristiyan. Mormon olan Romney'in kürtaj konusunda son derece fanatik görüşleri var. Romney kazanırsa bu konuda Erdoğan'la anlaşacağa benziyor.

Başbakan Erdoğan'ın kürtajla ilgili söyledikleri Vatikan'dan da yüzde yüz destek görecektir. Vatikan sadece kürtaja değil, boşanma, suni döllenme ve kadın papazlara da karşı. Erdoğan bu konudaki görüşlerini de açıklamalı.


Yılmaz POLAT - 2 Haziran 2012

Paylaş
4084 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Son Güncelleme: Pazartesi, 04 Haziran 2012 13:45
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!