Bu Ne Perhiz, Bu Ne Lahana Turşusu PDF Yazdır e-Posta
Salı, 05 Haziran 2012 10:53 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 3275 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

CHP’li İsa Gök’ten sert çıkış: Oslo’daki müzakereyi eleştirip sonra da bizim müzakere yöntemini uygulayalım demek doğru değil. AKP ile masaya oturma ve BDP taleplerinin kabulü noktasına gelindi.

“Oslo”yu eleştirip sonra da müzakere istemek yanlıştır

CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, “Terörle amaca ulaşmak isteyenler silah bırakmadıkça masaya oturulmaz” dedi. Gök, şunları söyledi: “Oslo’daki müzakereyi eleştirip sonra da bizim müzakere yöntemini uygulayalım demek doğru değildir. Sonuçta tüm dünyanın kabul ettiği bir gerçeklik vardır; terörle amaca ulaşmak isteyenler silah bırakmadıkça, kan dökmeye devam ettikçe el sıkılmaz, masaya oturulmaz. Eğer ki silahla kan dökmeye devam edenler sizi silahla masaya oturtmayı başarmışsa bu teröristin kazanımıdır. Daha fazla isteyeceklerdir. Bu işin özünde bölünme ayrı bir devlet kurmak vardır. Suriye’den, İran’dan, Türkiye’den koparılan toprak ve milletle Irak’ın kuzeyinde bulunan alanda yeni Kürdistan hayalini Amerika’nın pompaladığı bilinmektedir. Türkiye’deki siyasi kurumların yaptıkları bu hayale hizmet etmektir.”

Taleplerin kabulü noktasındayız

CHP’li Gök, şöyle devam etti: “18-19-20 Şubat tarihinde Van’da yapılan üç günlük Kürt Çalıştayı’nda alınan kararların bir devamı olarak bu başvuru gündeme geldi. Van Çalıştayı’nda varılan mutabakat. Sorosçularla yapılan mutabakatın bir sonucu olarak var olan maddelerle AKP ile masaya oturma ve BDP’nin taleplerinin kabulü noktasına gelinmiştir. Bu talepler BDP ve Apo’nun talepleridir. Bu taleplerin sonu gelmeyecek. Bu işin sonu Misak-ı Milli sınırlarının bölünmesidir. Başbakan ile yapılacak görüşmeye Amerika’nın ve Kuzey Irak yapılanmasına olanak tanıyanların hepsinin dahil olduğuna inanıyorum.”

YENİÇAĞ, 4 Haziran 2012

Paylaş
3275 kişi bu içeriğe erişmiştir.
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!