(Sözde) 'Kürdistan' bayrağı da AB'ye girdi PDF Yazdır e-Posta
Salı, 05 Haziran 2012 11:04 ◙◙▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬◙◙ 4417 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Paylaş

AB’nin başkenti Brüksel’de temsilcilik açan “Kürdistan” aldığı özel izinle sadece kendi bayrağını dikti.

Peşmerge reisi Mesud Barzani’nin başkanlığını yaptığı Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi, AB’nin başkenti Brüksel’e özel temsilcilik açtı. Ortasında güneş bulunan kırmızı, beyaz ve yeşil renklerden oluşan bayrak, Barzani’nin Irak’a “bağımsızlık mesajı” olarak yorumlandı.

AB’ye Kürt bayrağı diktiler!

Peşmerge reisi Mesud Barzani’nin başkanlığını yaptığı Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi, AB’nin başkenti Brüksel’e özel temsilcilik açıp, Belçika’nın özel izniyle temsilcilik binasına ortasında güneş bulunan kırmızı, beyaz ve yeşil renklerden oluşan “Kürdistan Özerk Bölgesi” bayrağı çekti. Barzani yönetimine yakınlığı ile bilinen Peyamner sitesi, 31 Mayıs 2012 tarihinde Brüksel’de resmen “Kürdistan Temsilciliği” açılmasını, “Kürtler açısından büyük ve tarihi bir gün. Avrupa’nın başkenti Brüksel’de Kürdistan Parlamentosu’nun temsilcilerinin katılımı ile temsilcilik binasında göndere sadece Kürdistan bayrağı çekildi” diye duyurdu. Irak Kürdistan Bölgesel yönetiminin bayrağı, bölgedeki resmi kurumlarda Irak bayrağı ile birlikte kullanılıyor.

Kararlılık göstergesi

Peyamner sitesi, Irak’taki Kürt yönetiminin Brüksel temsilciliğine sadece Kürdistan bayrağı çekilmesi istemesini, Barzani’nin, Irak’ın geleceği ile ilgili mevcut Nuri El Maliki hükümetinin konsensus arayışına girmemesi halinde, bağımsızlık ilan edeceği konusunda kararlılık göstergesi olarak değerlendirdi. Barzani, Kürt yönetiminin Irak’ta Şiileri veya Sünnileri dışarıda bırakan bir hükümetin parçası olmayacağını ifade ederek, Maliki hükümetinin bu sorunu çözememesi halinde, “Bağımsızlık dahil bütün seçenekleri değerlendireceklerini” söylemişti.

YENİÇAĞ, 4 Haziran 2012

Paylaş
4417 kişi bu içeriğe erişmiştir.
Son Güncelleme: Salı, 05 Haziran 2012 11:45
 
II. Ulusal Savaşım İçin Yurt Genelinde Yapılanacak Partiler Üstü ve Birleştirici Ulusal Bir Örgüt Kurulursa Katılır mısınız?
 

 

 

 

 

Salık akışlarını görmek için
üstteki sekmeleri tıklayın.

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/tegmen.png

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/edga.jpg

http://www.guncelmeydan.com/anasayfa/images/stories/Karisik/dikbastv.jpg

UYARI
Güncel Meydan, en iyi olarak 1440 x 900, en düşük olarak da 1280 x 800 çözünürlüklerinde görüntülenir. Güncel Meydan, en sorunsuz olarak, Ateş Tilkisi (FireFox) tarayacısında görüntülenir.
Bu sayfa geç açılabilir. Sayfa tam olarak açılmadığında sayfayı bir veya iki kez yenilemenizi öneriririz.


Hızlı Sızıntılar
(WikiLeaks)

CIA'ya Bilgi Verenler!
CIA Kontakları!